Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    14-07-17
    Posts
    2

    Unhappy Καλησπέρα - Απόψεις Για Προπόνηση

    Καλησπέρα όμορφοπαιδα θα ήθελα να ακούσω τιν γνώμη σας,είμαι 27ετων 73κιλα και 1,74cm ασχολούμαι αρκετά καιρό με την γυμναστική τον τελευταίο 2μηνο ξεκίνησα ένα προγραματακι 5 φορές την εβδομάδα Δευτέρα : στήθος-πλάτη 1st( 3*10 αρσεις superset με στήθος πάγκο 3*10) 2nd (κωπηλατικη 3*10 superset dips 3*12) 3rd(pushups 3*25 superset 3*10μονοζυγο) + κοιλιακούς +2km τρέξιμο. Τρίτη κάνω hanniball workout 4*(20 dips +10pullup+25pushup +10pullup superset)+κοιλιακούς +τρεξιμο2km. Τετάρτη ρεπό. Πέμπτη αντίστοιχα χέρια με superset+τρεξιμο+κοιλιακούς. Παρασκευή hanniball workout. Σάββατο ρεπό και Κυριακή πόδια +τρέξιμο +κοιλιακούς. Με αυτή την προπόνηση γραμμωσα απίστευτα αλλά επίσης βλέπω το σώμα μου να συρρικνωνεται παρότι μέσα στην προπόνηση μπορώ και αυξάνω τα κιλά και την δυσκολία στις ασκήσεις, έψαξα στο Internet να βρω και να υπολόγισα τις θερμίδες που πρέπει να λαμβάνω(2700βασικος ΜΕΤΑΒ.400G carbs+150protein+60fat σε όλα είμαι μέσα στο στόχο εκτός από πρωτεΐνη ''90g'' πιστεύεται ότι εκεί οφείλεται το ότι εμεινα στάσιμος στα gains?

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Τι διατροφή ακριβώς κάνεις; Γράψε μας αναλυτικά.
    Όσο για το ασκησιολόγιό σου, θεωρώ πως κάνεις υπερβολές κι αυτό έχει κουράσει το σώμα σου! Αλλά γράψε μας πρώτα τι τρως και μετά θα μιλήσουμε για τα υπόλοιπα.
    Καλώς όρισες στο φόρουμ!

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    14-07-17
    Posts
    2

    Default

    Καλώς σας βρήκα!

    Λόγο δουλειάς δεν προλαβαίνω να κάνω καλή διατροφή. Πρωινό στις 06:30 1κουπα βρώμης quaker+1.5κουπα δημητριακά με γαλα+1κουταλι σούπας μελι+μισό κουταλάκι ταχίνι. Μεσημέρι 12:00-13:00 1,5κουπα ρύζι βραστο η μακαρόνια +30γραμμαρια γαλοπουλα(αλλαντικά) +4αυγα(2ολοκληρα+2 ασπράδι) +φέτα 1-2κομματια η γιαούρτι 1μπολ+ 1-2 ντομάτες+2-3 κομμάτια gouda πριν από προπόνηση 1 κουταλάκι μέλι και μετά μισή κούπα βρωμη+1 κούπα δημητριακά με γιαούρτι και μέλι +1 φρούτο.

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    H διατροφή σου όντως χρειάζεται αλλαγές. Αλλά εγώ θα σταθώ στο ότι λόγω δουλειάς λες πως δεν προλαβαίνεις να την βελτιώσεις. Εδώ διαφωνώ γιατί υπάρχουν πάρα πολλά παραδείγματα παιδιών που με σωστή οργάνωση μπορούν να κάνουν τη διατροφή τους σωστά. Πιστεύω πως αυτό είναι που σου λείπει - η οργάνωση. Αν μαγειρεύεις από πριν τα κρεατικά σου να τα εχεις ετοιμα μεριδουλες σε σακουλακια καταψυξη, εξοικονομείς χρόνο. Επίσης το ίδιο μπορεις να κανεις με το ρυζι , που γινεται ευκολα και κραταει 2-3 μέρες στο ψυγείο. Με αλλαντικά, μέλια και δημητριακά έτσι χύμα στο κύμα χωρίς να ξέρεις ουτε θερμίδες ουτε μακροθρεπτικά, μην περιμένεις να δεις πολλά πράγματα στο σώμα σου. Να λέμε τα πράγματα όπως εχουν ε; :)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλησπέρα και απο μένα!Διατροφή-Μείωση Λίπους/προπόνηση
    By FromFatTo...We'llSee in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 09-09-16, 22:50
  2. Καλησπέρα- Απόψεις Για Τη Διατροφή Μου
    By tyler durden in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 12
    Last Post: 30-03-14, 13:09
  3. Να'μαι και'γω... ΑΠΟΨΕΙΣ ?
    By guardian4ce in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 28
    Last Post: 24-11-12, 23:04
  4. Νέο Μέλος -Απόψεις Για Διατροφή & Προπόνηση
    By seriouslykeen in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 13
    Last Post: 15-11-12, 18:51
  5. Απόψεις Για Διατροφή & Προπόνησή Μου
    By Kostas_Nio in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 10-06-12, 17:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •