Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 11 of 87 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast
Results 301 to 330 of 2584
  1. #301
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Προφανώς οι bodybuilders έχουν καλύτερο 10rm και χειρότερο 1rm από τους powerlifters, διότι οι μεν εξασκούν μονίμως υψηλές επαναλήψεις και οι δε μονίμως χαμηλές. Ακόμα κι εγώ αν βάλω το 1rm μου σε έναν rm calculator, μου βγάζει 5rm μεγαλύτερο απ' ότι όντως είναι. Αυτό συμβαίνει διότι έχω περάσει αρκετά μεγάλες περιόδους κάνοντας singlles και doubles.

    Αυτό όμως δεν σημαίνει πως απόλυτα οι χ επαναλήψεις είναι γι' αυτό και οι ψ για το άλλο. Όταν κάνουμε ένα σετ, στην 6η επανάληψη δεν σκέφτεται το σώμα μας "όπα δεν είμαι powerlifter τελικά, bodybuilder είμαι, δεν πρέπει να δυναμώσω, αλλά να πάρω όγκο".

    Ο Al Kavadlo σε ένα από τα βιβλία του λέει πως μπορείς να αυξήσεις την δύναμή σου, ακόμα και με σετ των 100 επαναλήψεων, αρκεί να είναι to failure (προφανώς αν κάποιος θέλει να αυξήσει το 1rm του, δεν είναι και το πιο αποδοτικό να κάνει 100 rep sets)

    Αν κολλήσουν τα χ kg στις 5 επαναλήψεις, δεν είναι μια μορφή overload να κάνουμε (χ-α) kg στις 5+ επαναλήψεις, ώστε μετά να μας φανεί ευκολότερο το πρώτο και να ξεκολλήσουμε;
    Αν το πρόβλημα είναι το εύρος 5-8 reps, τότε σκέψου το στο 3-5.
    Είναι πολύ σωστό αυτό που λες Βασίλη, δεν υπάρχει κάποιο απόλυτο όριο στον αριθμό των επαναλήψεων, και τα απόλυτα νούμερα είναι λίγο πολύ αυθαίρετα. Δεν τον ξέρω τον Κavaldo άλλα διαφωνώ με αυτό που λέει. Όσο ανεβαίνεις σε επαναλήψεις (20+ πόσο μάλλον οι 100) αλλάζουν κάποια πράγματα. Πχ στην 1 επανάληψη το σώμα χρησιμοποιεί κυρίως το Τριφωσφορικό ? Φωσφοκρεατινικό σύστημα (ΑΤP-PC) και η προσαρμογή είναι κυρίως νευρολογική-μυοϊνιδιακη. Στις 100 επαναλήψεις το σώμα χρησιμοποιεί τελείως διαφορετικό ενεργειακό σύστημα (γλυκολιτικό) και δουλεύει την αναερόβια αντοχή και την σαρκοπλασμική υπετροφία σε ένα βαθμό. Το να γίνεις καλός στις 100 επαναλήψεις και να εξασκήσαι στο πραγματικό 100rm δεν σε κάνει πιο δυνατό στην μέγιστη δύναμη (εκτός αν μιλάμε για τελείως novice που οτιδήποτε και να κάνει θα είναι καλύτερος απο πριν).

    Αυτό που λες είναι ένας τρόπος για να αυξήσεις το volume, αυξάνοντας τις επαναλήψεις. Το κακό είναι ότι "γέρνεις" το στιλ προπόνησης απο τις προσαρμογές του 1rm (ATP-CP, νευρολογικές,μυοϊνιδιακη υπετροφία, κλπ) στις προσαρμογές των 10rm (σαρκοπλασμική υπετροφία, αναερόβια αντοχή-γλυκόλυση). Και επίσης το κακό είναι οτι όσο πιο μακριά βρίσκεσαι απο το 1rm, ή +1 επανάληψη δεν συμβάλλει τόσο. Δηλαδή, φυσιολογικά, η διαφορά απο την 1rm στις 2rm είναι πολύ πιο σημαντική για το σώμα απ'ότι oι 6rm απο τις 7rm.

    Ο λόγος που οι 5αρες είναι καλύτερες απο άλλα εύρη (1-4 ή 6-10) είναι οτι συνδιάζουν στην καλύτερη αναλογία όλα τα καλά. Και ATP-μυοϊνιδιακη υπετροφία, και λίγη αναερόβια αντοχή-γλυκόλυση & σαρκοπλασμική υπετροφία. Ο πιο σχετικός τρόπος για να αυξήσεις volume σε σχέση με τον στόχο (δύναμη) είναι να μένεις στο εύρος επαναλήψεων που προσφέρει αυτό που θες (νευρολογικά, ενεργειακό σύστημα) και να αυξάνεις τον αριθμό των σετ για να πιάσεις μεγαλύτερο volume (είτε κάνοντας αντί για 3 σετ 4 ή 5, είτε βάζοντας back-off σετ με λιγότερα κιλά αλλά αρκετά για να βγουν πάλι 5αρες).

    Απο εκεί και πέρα τίποτα δεν είναι άσπρο μαύρο. Αν δουλεύει σ'εσένα ένα σύστημα προπόνησης μη το αλλάξεις, αλίμονο. Το κρατάς για όσο περισσότερο καιρό μπορείς.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  2. #302
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Ναι, το τι δουλεύει σε εμένα το έχω βρει πάνω-κάτω, αν και συνέχεια ψάχνομαι για κάτι καλύτερο.
    Από εκεί και πέρα, η συζήτηση και το ψάξιμο, μόνο σοφότερους μπορεί να μας κάνει.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  3. #303
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Και εγω αυτο πιστευω παιδια,οτι υπαρχουν βασικες αρχες οσο αφορα την δυναμη, αλλα απο εκει και περα ο καθενας βλεπει τι του ταιριαζει καλυτερα..Μεχρι στιγμης βλεπω πως με βοηθαει το συστημα του Βασιλη οποτε δεν εχω λογο να το σταματησω. Σε λιγο καιρο θα μπορω νσ πω με σιγουρια αν με ξεκολλησε η οχι.

    Χθεσινη προπονηση:
    Σκουωτ 105 κιλα 3 σετ 7 επαναληψεις
    Παγκος 72,5 κιλα 3 σετ 7 επαναληψεις
    Μονοζυγο +12 κιλα 3 σετ 7 επαναληψεις
    Βυθισεις+ 20 κιλα 3 σετ 7 επαναληψεις

    Ανεβηκα παλι σε σχεση με την προηγουμενη προπονηση. Το μονο που μενει ειναι παρω και τις μισο κιλες πλακες για τις στρατιωτικες οπως μ ειπες Αχιλλεα.
    Last edited by dimitris_powerlifter; 21-12-17 at 10:10.

  4. #304
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Η ταπεινή μου άποψη είναι πως θα σε ξεκολλήσει.
    Θα δούμε...
    Δούλεψε σε μένα, αν δουλέψει και σε εσένα, θα το συστήνω ανεπιφύλακτα.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  5. #305
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Η ταπεινή μου άποψη είναι πως θα σε ξεκολλήσει.
    Θα δούμε...
    Δούλεψε σε μένα, αν δουλέψει και σε εσένα, θα το συστήνω ανεπιφύλακτα.
    Το πιθανότερο είναι ότι θα ξεκολλήσει ο Δημήτρης, κυρίως επειδή είναι novice. Αν ωστόσο τα βάλεις κάτω, πριν ένα μήνα (21/11) έκανε με 112.5kg και ένα μήνα μετά με 105kg (σε άλλο έυρος επαναλήψεων). Δεν πρέπει να υπάρχει βιασύνη με τη δύναμη, αλλά σε αυτό το επίπεδο τέτοιου είδους πτώση στο intensity και τόσο αργή πρόοδος δεν ξέρω αν είναι το βέλτιστο πρόγραμμα.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  6. #306
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Σ αυτο συμφωνω θα επρεπε να ειχα σταματησει το 3χ5 πιο νωρις..θα επρεπε να κανω κατι αλλο πχ 5/3/1 , texas method η κατι αλλο..τωρα ομως μου δουλευει αυτο οποτε το κραταω και στην συνεχεια θα μπω μαλλον texas method

  7. #307
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Στις 100 επαναλήψεις το σώμα χρησιμοποιεί τελείως διαφορετικό ενεργειακό σύστημα (γλυκολιτικό) και δουλεύει την αναερόβια αντοχή και την σαρκοπλασμική υπετροφία σε ένα βαθμό. Το να γίνεις καλός στις 100 επαναλήψεις και να εξασκήσαι στο πραγματικό 100rm δεν σε κάνει πιο δυνατό στην μέγιστη δύναμη.

    Υπάρχουν κάποιοι που λένε πως τα super high rep sets με απίστευτο volume, σε κάνουν πιο δυνατό από οτιδήποτε. Πάντα το θεωρούσα λάθος. Μου ήρθε όμως στο μυαλό το καλοκαίρι όταν είχα πάει για ΣΚ στο χωριό του παππού μου.
    Αντάλλαξα χειραψία με έναν κάτοικο του χωριού, ο οποίος, στο χαλαρό, παραλίγο να μου σπάσει τα κόκκαλα. Σηκώνοντας 190kg deadlift, θεωρούσα πως έχω πολύ δυνατή λαβή, οπότε ψάρωσα. "Ρε φίλε τι κάνεις κι έχεις τέτοια δύναμη στα χέρια;", τον ρώτησα. "Αρμέγω 200 κατσίκες κάθε μέρα!" μου απάντησε.
    Δηλαδή, δούλευε την λαβή με γελοίο intensity(σιγά πόση δύναμη χρειάζεται για να αρμέξεις), αλλά με super high rep sets και με τρελό volume. Και μου έλιωσε τα δάχτυλα.
    Δεν νομίζω πως θα δοκιμάσω ποτέ στην ζωή μου να κάνω τέτοια sets, αλλά πάντα έχω την σκέψη στο μυαλό μου, πως ίσως το conventional wisdom στην απόκτηση δύναμης να είναι λάθος.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  8. #308
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    οντως ρε φιλε μπορει να ακουγεται αστειο αλλα οι "παλιοι" εχουν πολυ περισσοτερη δυναμη απ οτι οι περισσοτεροι που νομιζουν πως γυμναζονται...το εχω δει τοσες φορες που πηγαινα στο χωραφι το καλοκαιρι..εκει να δεις προπονηση strongman..

    Η σημερινη προπονηση ηταν απο τις καλυτερες που εχω κανει τον τελευταιο καιρο..

    Σκουωτ 105 κιλα 3 σετ 8 επαναληψεις
    Στρατιωτικες πιεσεις 55 κιλα 3 σετ 5 επαναληψεις
    Αρσεις θανατου 155 κιλα 1 σετ 5 επαναληψεις
    Last edited by dimitris_powerlifter; 23-12-17 at 00:22.

  9. #309
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Υπάρχουν κάποιοι που λένε πως τα super high rep sets με απίστευτο volume, σε κάνουν πιο δυνατό από οτιδήποτε. Πάντα το θεωρούσα λάθος. Μου ήρθε όμως στο μυαλό το καλοκαίρι όταν είχα πάει για ΣΚ στο χωριό του παππού μου.
    Αντάλλαξα χειραψία με έναν κάτοικο του χωριού, ο οποίος, στο χαλαρό, παραλίγο να μου σπάσει τα κόκκαλα. Σηκώνοντας 190kg deadlift, θεωρούσα πως έχω πολύ δυνατή λαβή, οπότε ψάρωσα. "Ρε φίλε τι κάνεις κι έχεις τέτοια δύναμη στα χέρια;", τον ρώτησα. "Αρμέγω 200 κατσίκες κάθε μέρα!" μου απάντησε.
    Δηλαδή, δούλευε την λαβή με γελοίο intensity(σιγά πόση δύναμη χρειάζεται για να αρμέξεις), αλλά με super high rep sets και με τρελό volume. Και μου έλιωσε τα δάχτυλα.
    Δεν νομίζω πως θα δοκιμάσω ποτέ στην ζωή μου να κάνω τέτοια sets, αλλά πάντα έχω την σκέψη στο μυαλό μου, πως ίσως το conventional wisdom στην απόκτηση δύναμης να είναι λάθος.
    Ναι οκ, φυσικά και συμβαίνουν αυτά. Φαντάζομαι οτι δεν είναι μόνο οι κατσίκες, γενικά πρέπει να έχει χειρονακτική δουλειά. Βάλε τον βέβαια να κάνει χειραψία με τον Magnus Samuelsson που έχει κλείσει το captain of crush 4 και πες μου τι θα γίνει... Ειδικά σε ότι αφορά την λαβή, υπάρχουν διαφορετικές κατηγορίες δύναμης (πχ το deadlift είναι στατικό/ισομετρικό ενώ η χειραψία είναι crushing).

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    οντως ρε φιλε μπορει να ακουγεται αστειο αλλα οι "παλιοι" εχουν πολυ περισσοτερη δυναμη απ οτι οι περισσοτεροι που νομιζουν πως γυμναζονται...το εχω δει τοσες φορες που πηγαινα στο χωραφι το καλοκαιρι..εκει να δεις προπονηση strongman..

    Η σημερινη προπονηση ηταν απο τις καλυτερες που εχω κανει τον τελευταιο καιρο..

    Σκουωτ 105 κιλα 3 σετ 8 επαναληψεις
    Στρατιωτικες πιεσεις 55 κιλα 3 σετ 5 επαναληψεις
    Αρσεις θανατου 155 κιλα 1 σετ 5 επαναληψεις
    Μπράβο μαν ανεβαίνεις και στους ώμους!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  10. #310
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ευχαριστω φιλε..ημουν σε καλη μερα γιατι ειχα φαει καλα και ειχα κοιμηθει και πριν την προπονηση..Επομενη προπονηση Τεταρτη..Μεχρι τοτε καλες γιορτες σε ολους παιδια με υγεια!!

  11. #311
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Είχα διαβάσει γι κάποιον που είχε γίνει παντοδύναμος, κάνοντας μόνο carries.
    Farmers walks, backpack carries, overhead carries, bear hug carries...
    Έλεγε πως αυτό είναι το μόνο που χρειάζεσαι μαζί με ελάχιστα deadlifts και squats, συμπληρωματικά.
    Δυστυχώς δεν βρίσκω τον χώρο για τέτοια προπόνηση.
    Αν μποτρούσα, μία φορά την εβδομάδα θα έκανα μόνο carries.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  12. #312
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Kαι εγω το ιδιο..αν εβρισκα χωρο θα εκανα 2 προπονησεις καθαρα powerlifting + 1 προπονηση ενδιαμεσα οπως ειπες..farmer walk, zercher carry, squat walk κτλ.
    Σε τυπικο γυμναστηριο δυσκολα θα βρεις χωρο.
    Αν και σε τετοιο επιπεδο που ειμαστε τα πραγματα ειναι πιο απλα..Στο μελλον ισως το εκανα
    Last edited by dimitris_powerlifter; 24-12-17 at 22:42.

  13. #313
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Χριστουγεννιατικη προπονηση :

    Σκουωτ 107,5 κιλα 3 σετ 5 επαναληψεις
    Παγκος 72.5 κιλα 3 σετ 8 επαναληψεις
    Μονοζυγο 3 σετ 14-9-8 επαναληψεις ( Ειπα να δοκιμασω χωρις βαρος να δω αν ανεβηκα και οντως ανεβηκα πολυ )
    Βυθισεις 3 σετ + 20 κιλα ( 8-7-6 επαναληψεις )

    Αν και αυτες τις μερες το εριξα λιγακι εξω απο θεμα διατροφης και υπνου ειμαι ευχαριστημενος που εβγαλα τις reps που επρεπε στις βασικες.
    Επομενη προπονηση την Παρασκευη

  14. #314
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Πολύ καλός. Και σε έλξεις-βυθίσεις...
    Δεν γίνεται να μην το ρίξεις έξω, γενικά αυτές τις ημέρες.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  15. #315
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Δημήτρη βλέπω ανέβηκε το σκουώτ ε; Φαίνεται να σου δουλεύει τελικά αυτή η τεχνική. Σειρά έχει ο πάγκος.

  16. #316
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ευχαριστω παιδια. Προφανως και δουλευει αυτη η τεχνικη.Το σκουωτ ανεβηκε.Αν ειχα φαει σωστα και ειχα κοιμηθει πιο πολυ σιγουρα θα εβγαινε και πιο ανετα η 5αρα. Και ο παγκος παει μια χαρα. Ερχεται δυνατη χρονια χαχα!!!

  17. #317
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Τελευταια προπονηση σημερα με καλη διατροφη και υπνο :

    Σκουωτ 107,5 κιλα 3 σετ 6 επαναληψεις
    Στρατιωτικες πιεσεις 57,5 κιλα 3 σετ 4-4 -3 επαναληψεις
    Αρσεις θανατου 170 κιλα 1 σετ 1 επαναληψη

    Ηταν η τελευταια προπονηση του χρονου οποτε ηθελα να τσεκαρω που βρισκομαι τουλαχιστον στις αρσεις. Πρωτη φορα εκανα μονη και πηγε πολυ καλα..ισως ειχα αλλα 5 κιλα!
    Last edited by dimitris_powerlifter; 30-12-17 at 00:33.

  18. #318
    Pumping Iron
    Join Date
    12-08-11
    Location
    Ηράκλειο κρήτης
    Posts
    334

    Default

    Congrats για τις αρσεις, και squat πολυ καλος!
    lift light, till you can lift right..

    If you haven't failed, you haven't lived..

  19. #319
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Εγώ θα πω πολύ καλοί ώμοι. Είσαι πολύ κοντά στα 60 και δεν είναι πολλοί αυτοί μέσα στο τζιμ που βγάζουν μονή 60.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  20. #320
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ευχαριστω παιδια..Το σκουωτ θελει ακομα δουλεια αλλα εχει ξεκολλησει καπως.
    Αχιλλεα δεν ειναι πολλοι μεσα στο gym που κανουν στρατιωτικες ηθελες να πεις ρε φιλε

  21. #321
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Ευχαριστω παιδια..Το σκουωτ θελει ακομα δουλεια αλλα εχει ξεκολλησει καπως.
    Αχιλλεα δεν ειναι πολλοι μεσα στο gym που κανουν στρατιωτικες ηθελες να πεις ρε φιλε
    Πάντα θέλει δουλειά, αλλά βλέπω πας καλά.
    Smith ή/και αλτήρες... Αμαρτία το έχουν να πιάσουν μια μπάρα και να τη σηκώσουν πάνω απ'το κεφάλι τους.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  22. #322
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Σημερινη πρωτη προπονηση μετα απο γιορτες..( χαλια φαι και υπνος τοσες μερες)

    Σκουωτ 107,5 κιλα 3 σετ 5 επαναληψεις
    Παγκος 75 κιλα 3 σετ 5 επαναληψεις
    Μονοζυγο +12 κιλα 3 σετ 5 επαναληψεις
    Βυθισεις +20 κιλα 3 σετ 8 επαναληψεις

    Ανεβηκα σε ολες εκτως απο σκουωτ που δν εκανα τις επαναληψεις που ηθελα αλλα υποθετω οτι φταινει οι γιορτες :D
    Αρχισα απο σημερα ξανα διατροφη + σωστο υπνο. Αρα θα ανεβω.

  23. #323
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Πάρα πολύ καλός.
    Έλξεις-βυθίσεις, άπαιχτος!
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  24. #324
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ευχαριστω φιλε!!! και εσυ δν πας πισωωω..κατι για 40 κιλα στις βυθισεις ειχα διαβασει

  25. #325
    Pumping Iron Mariosko's Avatar
    Join Date
    11-01-15
    Posts
    392

    Default

    Όντως πολύ κάλος στις βυθίσεις μπράβο Δημήτρη έχεις ανεβεί !!

  26. #326
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Να εισαι καλα φιλε!!!!

  27. #327
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Σημερινη προπονηση :

    Σκουωτ 107,5 κιλα 3 σετ 6 επαναληψεις
    Στρατιωτικες 57.5 κιλα 3 σετ 4 επαναληψεις
    Αρσεις 157.5 κιλα 1 σετ 5 επαναληψεις

    Πολυ δυνατα και σημερα, ειδικα στις αρσεις τα ειδα ολα

  28. #328
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Δημητρη(και τα υπολοιπα παιδια), πως προσθετετε βαρος σε βυθισεις και ελξεις? Αλτηρα? Ζώνη ειδική με αλυσίδα ή προσθεσατε αλυσιδα στη κανονικη σας ζωνη?
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  29. #329
    Junior Bodybuilder makpappad's Avatar
    Join Date
    23-03-16
    Posts
    172

    Default

    Εχω αλυσιδα jesueah. Θες να σου φερω?

  30. #330
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by jesueah View Post
    Δημητρη(και τα υπολοιπα παιδια), πως προσθετετε βαρος σε βυθισεις και ελξεις? Αλτηρα? Ζώνη ειδική με αλυσίδα ή προσθεσατε αλυσιδα στη κανονικη σας ζωνη?
    Μέχρι τώρα με αλτήρα ανάμεσα στα πόδια. Πήρα ζώνη της rogue για βυθίσεις/μονόζυγο αλλά ακόμα δεν την χρησιμοποίησα. Και με σκέτη αλυσίδα πάντως κάνεις τη δουλειά σου.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler


 
Page 11 of 87 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Powerlifting
    By alexxx in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 20
    Last Post: 28-01-08, 23:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •