Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 28 of 87 FirstFirst ... 182425262728293031323878 ... LastLast
Results 811 to 840 of 2584
  1. #811
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Ναι έτσι έχω δει κι εγώ οτι πρέπει να γίνεται. Κάθεσαι πίσω, χαλαρώνεις τα πόδια και μετά όπως λες εκρηκτικά επάνω. Είμαι περίεργος να δω τι carryover θα έχει στο squat σου. Γενικά βλέπω ο κόσμος ή το αγαπάει ή το μισεί, τίποτα το ενδιάμεσο.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  2. #812
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Εγω το αγαπαω παντως

    Σημερα max effort upper:

    Pin bench press :

    2x8 30kg
    2x8 40 kg

    10x1 ( 55-60-65-70-75-80-85-90-95-100)

    Db incline press 25 kg 4x8
    Floor barbell triceps extension 35 kg 4x 10-8-7-6
    Triceps pushdown 40 kg 3x10
    Pull -ups 3x-9-7-5
    Bent over row 75 kg 3x10
    Seated db shoulder press 17,5 kg 3x8
    Hammer curl 12 kg 3x8 + 2x6

    Eβαλα τα σιδερα στο pin press λιγο ψηλοτερα, 5 εκατοστα περιπου να απεχουν απο το στηθος , γιατι την προηγουμενη φορα με ενοχλησε ο ωμος, και τα επιασα και τα 100 kg και εδω.
    Ηθελα να κανω 3χ10 στις εκτασεις τρικεφαλων ξαπλωμενος αλλα απετυχα παταγωδως και ετσι και εκανα ενα παραπανω σετ Στις υπολοιπες ανεβασα κιλα/επαναληψεις.
    Last edited by dimitris_powerlifter; 11-07-18 at 16:17.

  3. #813
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Καλά, κάτσε να δεις πως θα σου πάει το βαθύ ελεύθερο σκουοτ και μετά δες αν το αγαπάς :Ρ
    (χωρίς πλάκα, ο κόσμος που το μισεί είναι γιατί ενώ του ανεβαίνει το box squat, δεν έχει carry over στο squat).


    Ωραίος!
    Last edited by Achillezzz; 11-07-18 at 17:25.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  4. #814
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Τοσο box squat κανουν και στο westside , καποια λογικη θα εχει :P
    Βεβαια οπως ειπες και εσυ οποιος δεν ειναι με τον Louie δεν κανει westside, αλλα ελπιζω να με ανεβασει ολο αυτο, τοσος ιδρωτας κριμα ειναι να παει χαμενος

  5. #815
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Στο westside δεν κάνουν raw όμως... Κάποιοι που πήγαν (Brandon Lilly, Jim Wendler, κλπ) και γράψαν τα δικά τους προγράμματα (Cube method, 5/3/1, κλπ), το box squat το έχουν στην απέξω με την αιτιολογία οτι είτε δεν δουλεύει είτε οτι κανένας δεν το κάνει σωστά (ανάλογα πόσο θέλουν να τα "σπασουν" με το westside barbell gym). O Burley Hawk προτείνει μεν box squats, αλλά πιο χαμηλά απο παράλληλο... Δεν έχω άποψη, θα το δεις με τον καιρό μόνος σου βέβαια καλύτερα απο κάθε άποψη τρίτων.

    Σίγουρα έχεις ανέβει μαν, δεν υπάρχει αμφιβολία. Αυτά είναι μακροχρόνια ζητήματα για πιο advanced καταστάσεις (πχ τι συμβαίνει αν φτάσεις τα 200+ squat, κάνεις 5 χρόνια conjugate, κλπ).
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  6. #816
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ειδα εχει βγαλει και αρκετους raw αθλητες.πχ το μωρο που ποσταρα τις προαλλες( την gracie εννοω :P)
    Για το box squat, μεχρι στιγμης βλεπω carry over.Κατω απο το παραλληλο μονο εμενα μου φαινεται επικινδυνο; Ειδικα αν εχεις φορτωσει και κιλα.

    Μεχρι τα 200 + εχω μερικα χρονακια ακομα,φετος θελω τα 150 kg :p

  7. #817
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Εχει "βγάλει" (Βrandon Lilly, Matt Wenning, Greg Pandora, Burley Hawk, Chris Spiegel)... Αλλά όχι και τόσους όσους θέλει να λέει οτι έβγαλε ;)

    Eπίσης όλοι αυτοί με εξαίρεση τον Wenning και τον Hawk που είχαν elite totals στο raw πριν πάνε στο Westside, κάνανε τα μεγάλα νούμερα στο raw πολύ καιρό αφού φύγανε (το ίδιο και η Gracie V) και αφού αλλάξανε πολύ το στυλ προπόνησης τους (Conjugate μεν, όχι Westside style δε). Επίσης ο Hawk έπεσε λίγο στο raw total (35kg) όσο καιρό ήταν στο Westside... O Wenning πάντως και ο Lilly που έχουν τα δικά τους conjugate προγράμματα, στο 80% (Wenning) με 100%(Lilly) του χρόνου δουλεύουν ελεύθερο σκουοτ, χωρίς καν accomodating resistance (bands/chains).

    Θέλω πολύ να πιστέψω τον Louie ότι το πιο σημαντικό απ'όλα είναι το box squat, αλλά δυσκολεύομαι λίγο, και θεωρητικά (όταν το συγκρίνω πχ με το low bar squat του Rippetoe) και πρακτικά, σε ό,τι αφορά πετυχημένους raw lifters. Mη με παρεξηγείς, δε βγάζω hate για το box squat ούτε έχω καμία εμπειρία με box sq, απλά ένας προβληματισμός είναι... Ελπίζω τουλάχιστον το conjugate system να αποδίδει καλά (γιαυτό και το ξεκίνησα κι εγώ)!

    Δεν ξέρω φίλε για το κάτω απο παράλληλο στο box squat, δεν το έχω κάνει ποτέ... Αν δεις το άρθρο το Burley Hawk στο westside για raw, αλλά και το eliteFTS λένε "slightly below parallel or a cuple of inches bellow parallel", τουλάχιστον σαν ένα variation για dynamic effort.

    Σε κάθε περίπτωση νομίζω οτι αυτό που κάνεις είναι σπουδαίο, γιατί ξεκαθαρίζεις τα πράγματα για τον εαυτό σου και βλέπεις ακριβώς τι δουλεύει πάνω σου. Αν εσένα σου ανεβαίνουν τα νούμερα έτσι όπως προπονείσαι, είσαι σούπερ.

    Kαι μιας και μιλάμε για Westisde, αν δεν έχεις δει το trailer, δες: https://www.youtube.com/watch?v=N4abutGjK68
    Περιμένω πως και πως να βγει!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  8. #818
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ευχαριστω για τις πληροφοριες. μαν, λογικο να εχεις αμφιβολλιες για κατι αν δεν το εχεις δοκιμασει...Εδω εγω και δεν ξερω που θα μου βγει ολο αυτο....Ανυπομονω να δω τι ακριβως ξεκινησες παντως, καλη επιτυχια κι ολας :)

    Και εγω το περιμενω πως και πως το ντοκιμαντερ :)

    Aς γραψω και για την σημερινη προπονηση :

    Box squat + bands 80 kg 10x2 (45 sec rest)
    Deadlift + bands 100 kg 10x1 ( 45 sec rest)
    Paused 2 sec front squat 72,5 kg 5x5
    Halting deadlift 120 kg 3x8 (χωρις ζωνη)
    Dimel deadlift 135 kg 3x8
    Kettlbell squat +24 kg 3x12
    Abs 5x15

    Τα dynamic efforts βγηκαν ολα πολυ εκρηκτικα οπως επρεπε και ανεβασα λιγακι το διάλειμμα. Στις υπολοιπες ασκησεις ανεβασα κιλα και στο τελος ειπα να δοκιμασω kettlebell squat ακριβως ετσι :https://www.youtube.com/watch?v=IGpHeghDUw8 . Ειδα την κανανε αυτην την ασκηση και στο westside και ζηλεψα.
    Eπομενη προπονηση Σαββατο πρωι.
    Last edited by dimitris_powerlifter; 12-07-18 at 17:00.

  9. #819
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Για το box squat πάντως υπάρχει και η άποψη το ότι στην ουσία "κόβει" όλα τα οφέλη του Squat, αφού σταματάς εκεί ακριβώς που δεν πρέπει κανονικά, γιαυτό και το slighlty bellow parallel μήπως και βγάλει carry over όπως λέει και ο Αχιλλέας. Στην έκρηξη ίσως και να βοηθάει, κατά τα άλλα μάλλον λίγα πράγματα, αλλά στην πράξη φαίνονται όλα.

  10. #820
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Δημήτρη βλέπω Gracie, Meadows, ωραίους τυπάδες ψάχνεις!!

    Quote Originally Posted by Down View Post
    Για το box squat πάντως υπάρχει και η άποψη το ότι στην ουσία "κόβει" όλα τα οφέλη του Squat, αφού σταματάς εκεί ακριβώς που δεν πρέπει κανονικά, γιαυτό και το slighlty bellow parallel μήπως και βγάλει carry over όπως λέει και ο Αχιλλέας. Στην έκρηξη ίσως και να βοηθάει, κατά τα άλλα μάλλον λίγα πράγματα, αλλά στην πράξη φαίνονται όλα.
    Eίναι χρήσιμη άσκηση... Αν μη τι άλλο σαν medium day squat, ή κάτι τέτοιο. Μέχρι και φανατικοί που δουλεύουν μόνο τα βασικά lifts, που και που την βάζουν όταν δεν δουλεύουν κάτι πολύ βαριά. Η διαφορά είναι οτι ειδικά στο westside την έχουν πάνω απ'όλες (κάνουν πάντα κάποια παραλλαγή του box squat κάθε φορά που έχουν dynamic effort).
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  11. #821
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Dynamic effort upper:

    Bench press + bands 70 kg 10x3 (40 sec rest)
    Dips 3x15
    Floor barbell triceps extenions 35 kg 3x8 (επιτελους)
    Τriceps pushdown 45 kg 3x8
    Pull-ups 3x 9-7-5
    Chest supported row 45 kg 3x10
    Hammer curl 12 kg 5x7
    Laterial raises 10 kg 5x6

    Ανεβασα κιλα στον παγκο . Εβαλα ενα μικρο κομματι σφουγγαρι στο στηθος γιατι εφευγα με μελανιες καθε φορα. Την ιδεα την εκλεψα απο τον Louie.

    https://www.youtube.com/watch?v=qtWQ8xBeMQY

    Στις υπολοιπες ασκησεις ανεβασα κιλα κανονικα Στο τελος κανω και μερικα neck extension και καθε φορα ξεχναω να το γραψω

  12. #822
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    .....σε φανταζομαι με το μαξιλαρι κατω απ?τη μπλουζα και κοντεψα να πνιγω με τον καφε!!!!!


    Μπραβο φιλε πολυ καλος!!!

  13. #823
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Χαχαχα να εισαι καλα φιλε , για την ακριβεια το ειχα απο πανω και δεν ηταν τοσο μεγαλο

  14. #824
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Max effort lower:

    Box squat

    10x1 (82.5 - 87,5 -92,5 -97.5 -102.5 -107.5 -112.5 -117.5 - 122.5 -127.5 )

    Rack pulls 155 kg 4x6
    Barbell hyperxtensions 30 kg 3x10
    Db row 30 kg 3x8
    Leg press 120 kg 3x12
    Abs 5x15

    Νεο pr σε box squat/ rack pulls . Στα rack pulls εβαλα τα pins πιο κατω απο την προηγουμενη φορα και ανεβασα κιλα .Δοκιμασα και ραχαιους ετσι αν και ηταν λιγα τα κιλα :https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=-RZyFZ-AqzI
    Last edited by dimitris_powerlifter; 16-07-18 at 17:40.

  15. #825
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Max effort upper :

    Pin bench press : 10x1 (57.5 - 62.5- 67.5 - 72.5 - 77.5 - 82,5 -87.5 -92.5 -97.5 -102.5 kg)

    Db incline press :
    30 kg 1x5
    25 kg 3x8

    Floor barbell triceps extension 36 kg 3x8
    Triceps pushdown 50 kg 3x8
    Pull-ups 3 x 10-5-5
    Bent over row 80kg 3x8
    Seated db shoulder press 20kg 3x8
    Seated hammer curl 12.5 kg 5x7

    Στον παγκο τα σιδερα τα εβαλα να απεχουν 5 εκ απο το στηθος και εκανα παλι νεο pr. Στις πιεσες με αλτηρες ηθελα να δοκιμασω τα 30 kg αλλα μου φανηκαν υπερβολικα και σταματησα για να μην τραυματιστω, καθως ηθελα να βγαλω 8αρες. Στις υπολοιπες ασκησεις ανεβασα κιλα. Παντως παρ ολο που ανεβαζω συνεχως κιλα, νιωθω πως η αντοχη μου εχει βελτιωθει. Τις πρωτες μερες ενιωθα κομματια με τοσο volume. Οσο περναει ο καιρος ομως ειμαι ολο και καλυτερα.
    Απο βδομαδα θα αντικαταστησω και τις ασκησεις.
    Last edited by dimitris_powerlifter; 18-07-18 at 16:40.

  16. #826
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Ωραίος μαν. Τι σκέφτεσαι να βάλεις πο βδομάδα;
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  17. #827
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Επικληνη, και pin squat λεω. Για συμπληρωματικες θα σκεφτω

  18. #828
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Dynamic effort lower:

    Box squat + bands 85 kg 10x2 (45 sec)
    Deadlift + bands 105 kg 10x1 (45 sec)
    Paused 2 sec front squat 80 kg 3x5
    Healting deadlift 140 kg 3x8-8-6
    Kettlebell squat 24 kg 3x12

    Δεν εκανα dimel deadlift γιατι ενιωθα την μεση μου καταπονημενη και ειχα μια μικρη ενοχληση. Κατα τα αλλα πηγε μια χαρα νομιζω.

  19. #829
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Σημερα dynamic effort upper:

    Bench press + bands 75 kg 9x3 ( 45 sec)
    Dips 3x15
    Floor barbell triceps ext 37 kg 3x 8-6-6
    Triceps rope ext 25 kg 3x10
    Pull-ups 3x10-6-5
    Chest supported row 50 kg 3x10
    Barbell biceps curl 30 kg 5x8
    Laterial raises 8 kg 5x10 ( 30 sec)

    Ωραια προπονηση και σημερα τα κιλα ανεβαινουν

  20. #830
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Μax effort lower:

    Low box squat 10x1 ( 75-80-85-90-95-100-105-110-115-120 kg)
    Good mornings 85 kg 4x6
    Barbell hyper extensions 40 kg 3x10
    Db row 30 kg 3x12
    Leg press 150 kg 3x8
    Abs 5x15

    Επρεπε να παω για συνεντευξη για μεταπτυχιακο στην θεσνικη και εκανα προπονηση στο σιδεραδικο που εκανα τον χειμωνα.
    Ειχε box αλλα ηταν πολυ χαμηλοτερο απο αυτο που ειχα συνηθισει, ηταν κατω απο το παραλληλο για την ακριβεια.
    Αλλη αισθηση και πιο δυσκολη ασκηση αλλα καταφερα και πηρα τα 120. Οι υπολοιπες ασκησεις βγηκαν καλα.

  21. #831
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Max effort upper:

    Incline bench press :

    8x1 ( 40-45-50-55-60-65-70-75 kg )
    1x8 60 kg

    Flat dumbell press 25 kg 4x6
    Lying triceps extension 30 kg 3x8
    Rope extensions 30 kg 3x8
    Pull-ups 3x9-6-5
    Rear delts 3x8
    Shoulder press 12 kg kettlebell
    Seated hammer curl 10 kg 5x10 ( 30 sec)
    Neck extensions

    Ο επικλινης πολυ πισω σε σχεση με τον κανονικο παγκο.Πρεπει να τον δουλεψω παρα πολυ απο εδω και περα. Ισως φταιει που κανω και πρωτη φορα αλλα και παλι νομιζω ειναι για κλαματα :P
    Με παρηγορει οτι το καθισμα το εβαλα 1 θεση πανω σε σχεση με τον κανονικο επικλινη διοτι δεν εφτανα να βγαλω την μπαρα απο το ρακ, και στην ουσια ειναι κατι ενδιαμενο με στρατιωτικες πιεσεις και επικλινη παγκο, αλλα και παλι δεν εμεινα ευχαριστημενος.
    Θα αυξησω και θερμιδες μαλλον.
    Last edited by dimitris_powerlifter; 25-07-18 at 16:26.

  22. #832
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Πολύ καλός Δημήτρη, μπράβο.
    Δεν μπαίνω πολύ τελευταία, λόγω έλλειψης χρόνου, αλλά σε παρακολουθώ.
    Πότε θα κάνεις conventional deadlift, squat και πάγκο, για να δεις κατά πόσο σε έχει ωφελήσει το πρόγραμμα;
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  23. #833
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Που εισαι φιλε
    Σε 3 εβδομαδες...Τις επομενες δυο εβδομαδες θα κανω τα κανονικα lifts χωρις bands και τα σχετικα. 1 εβδομαδα deload , και μετα νεα pr.

  24. #834
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Φίλε αυτό είναι που φοβάμαι με τα λάστιχα. Τι κι αν στο lockout κάνεις 110, αν στον πάτο κολλάς στα 75kg... Θα σε ανεβάσει πιστεύω ο επικλινής. Εμένα μου δουλεύει πολύ καλά που έχω αδύναμο στήθος.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  25. #835
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Απο τον επομενο κυκλο θα το βαλω πιο συστηματικα τον επικλινη γιατι απο Δευτερα θα κανω τα κανονικα lifts για 2 εβδομαδες.

  26. #836
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Ναι γιατι οχι... Θα σε βοηθησει πιστευω. Μπορεις να βαλεις βοηθητικη επικλινη αλτηρες τωρα για 2 βδομαδες αν θες παντως.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  27. #837
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Dynamic effort lower:

    Low box squat + blue bands: 80 kg 10x2
    Deadlift + blue bands 100 kg 10 x1
    Front squat 80 kg 3x5
    Stiff legged deadlift 110 kg 3x8
    Leg press 130 kg 4x10
    Abs 5x15

    Αλλαξα γυμναστηριο προσωρινα γιατι ειμαι εκτως για δουλεια, και δεν ειχε bands. Πηγα απο τα xtreme και αγορασα για να κανω την δουλεια μου αλλα ειχε μονο μεγαλυτερης αντιστασης απο αυτους που εκανα και αυτο με δυσκολεψε να ανεβασω κιλα. Επισης στο μπροστινο καθισμα δοκιμασα να πιασω την μπαρα με clean grip και τελικα τα καταφερα και με βολεψε :P .
    Παρεπιπτοντως 30 ευρω 2 λαστιχα ρε φιλε? Ασε που οταν με ρωτησε ο υπαλληλος γιατι θελω 2 λαστιχα και τους ειπα για squat/bench/deadlift και μου απαντησε πως θα το κανεις αυτο...??
    Last edited by dimitris_powerlifter; 27-07-18 at 22:34.

  28. #838
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Dynamic effort lower:

    Low box squat + bands: 80 kg 10x2
    Deadlift + bands 100 kg 10 x1
    Front squat 80 kg 3x5
    Stiff legged deadlift 110 kg 3x8
    Leg press 130 kg 4x10
    Abs 5x15

    Αλλαξα γυμναστηριο προσωρινα γιατι ειμαι εκτως για δουλεια, και δεν ειχε bands. Πηγα απο τα xtreme και αγορασα για να κανω την δουλεια μου αλλα ειχε μονο μεγαλυτερης αντιστασης απο αυτους που εκανα και αυτο με δυσκολεψε να ανεβασω κιλα. Επισης στο μπροστινο καθισμα δοκιμασα να πιασω την μπαρα με clean grip και τελικα τα καταφερα και με βολεψε :P .
    Παρεπιπτοντως 30 ευρω 2 λαστιχα ρε φιλε? Ασε που οταν με ρωτησε ο υπαλληλος γιατι θελω 2 λαστιχα και τους ειπα για squat/bench/deadlift και μου απαντησε πως θα το κανεις αυτο...??

    .....πολυ αμφιβαλλω οτι καταλαβε τι του απαντησες!!!!
    ....και μενα οταν με ρωτησε ο γυμναστης γιατι βαζω τη μπαρα τοσο χαμηλα στα σκουωτ,και του ειπα οτι κανω low bar με κοιταζε σαν........εξωγηινο!!!!

    ....πολυ καλα τα κιλα σου στο front squat παρολο που δεν ξερεις καλα τη λαβη του clean,οπως και στα stiff legged deadlift!!!

  29. #839
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Μπορουσα και αλλα κιλα στο μπροστινο καθισμα αλλα οπως λες ηταν πρωτη φορα που το δοκιμασα..Ευχαριστω να εισαι καλα!!!

  30. #840
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Πιστεύεις θα σε βοηθήσει η μεγαλύτερη αντίσταση;
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler


 
Page 28 of 87 FirstFirst ... 182425262728293031323878 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Powerlifting
    By alexxx in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 20
    Last Post: 28-01-08, 23:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •