Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 30 of 87 FirstFirst ... 202627282930313233344080 ... LastLast
Results 871 to 900 of 2584
  1. #871
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Δοκιμασα linear progression, texas method, conjugate, και θελω να δω πως θα μου φανει ενα προγραμμα που δινει εμφαση μονο στα 3 lifts ωστε να καταληξω τι ακριβως δουλευει πανω μου.
    Πολύ καλή ιδέα πάντως είναι να κάνεις κάτι σαν το PHAT http://www.simplyshredded.com/mega-f...ated-2011.html, η υπερτροφία σου χρειάζεται πιστεύω. Αυτό που έβαλες μου φαίνεται σαν τα προγράμματα του Sheiko https://www.t-nation.com/training/sheiko-shakes-up-powerlifting .

    Δώσε χρόνο στο σώμα να ξεκουραστεί, λιγότερη ένταση και περισσότερο volume όπως είπες, να μεγαλώσει, και θα αρχίσεις να ανεβαίνεις πολύ περισσότερο.

  2. #872
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ναι το ξερω φιλε...Θα το διαβασω αυτο που λες, το μονο αρνητικο στα προγραμματα του sheiko νομιζω ειναι οτι ειναι 2-3 ωρες αλλα θα το σκεφτω σοβαρα μετα τις διακοπες..

  3. #873
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Δημήτρη, πρώτα απ'όλα να ευχηθώ το πρόγραμμα να σε έχει ανεβάσει πολύ.

    Δεν είναι ένα πρόγραμμα που θα έκανα εγώ, καθώς πιστεύω πως αν θέλεις να ανέβεις σε squat, deadlift και πάγκο, πρέπεί να κάνεις περισσότερο squat, deadlift και πάγκο. Καλό το box squat, αλλά εγώ θα το έκανα μόνο σαν συμπληρωματική, μετά από ένα session με ass to grass squats.

    Επίσης, αν μετά από το πρόγραμμα έχεις μονές, όπως έγραψες "squat 130 + , bench 97-100, deadlift 180 + ", δεν έχεις ανέβει ιδιαίτερα.
    Αν θυμάμαι καλά-διόρθωσέ με αν κάνω λάθος- είχες κάνει squat 5x5 120+, bench 5x5 90+ και deadlift 1x5 170+.

    Σίγουρα το πρόγραμμα σου έχει προσφέρει αντοχή στο volume, αλλά δεν ξέρω αν τα ωφέλη είναι ανάλογα του κόπου.

    Στη θέση σου είτε θα επέστρεφα στο Texas Method, είτε θα έκανα κάτι τύπου waterbury method.
    Συμφωνώ με το Βασίλη. Δε παίζει να υπάρχει άλλο έτοιμο πρόγραμμα καλύτερο απ'το 4ημερο TM για intermediates.

    Πάντως μιας και μιλάμε για προγράμματα, Δημήτρη τσέκαρε και τα templates στο Barbell Medicine (σε περίπτωση που δεν τους ξέρεις, πρώην Starting Strength προπονητές -γιατροί στο επάγγελμα- που ανοίξαν το δικό τους μαγαζί και πηραν και τον Allan Thrall). Πρακτικά linear προγράμματα απλά με RPE αντί για έτοιμα ποσοστά.

    Quote Originally Posted by Down View Post
    Αυτό που έβαλες μου φαίνεται σαν τα προγράμματα του Sheiko https://www.t-nation.com/training/sheiko-shakes-up-powerlifting
    Εν τω μεταξύ το άρθρο κράζει Westside και ο editor έβαλε φωτογραφία Chuck V και έναν νεαρό Louie στο βάθος :P
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  4. #874
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ευχαριστω Αχιλλεα θα το τσεκαρω, οχι δεν τους γνωριζω...
    Χαχαχα μαλλον ο αρθογραφος δεν γνωριζει τον Louie και τον Chuck
    Aσχετο αλλα διαβασα οτι τελευταια ο Louie ειχε καποια θεματα υγειας αλλα τωρα ειναι καλυτερα..

  5. #875
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Εν τω μεταξύ το άρθρο κράζει Westside και ο editor έβαλε φωτογραφία Chuck V και έναν νεαρό Louie στο βάθος :P
    Χαχαχα δεν το χα δει καν. Πόσο σουρεαλιστικό όμως!

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Aσχετο αλλα διαβασα οτι τελευταια ο Louie ειχε καποια θεματα υγειας αλλα τωρα ειναι καλυτερα..
    Καλά συνέχεια θέματα υγείας έχει, και τυχερός είναι 70 χρονών άνθρωπος.
    Last edited by Down; 06-08-18 at 18:47.

  6. #876
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Down View Post

    Καλά συνέχεια θέματα υγείας έχει, και τυχερός είναι 70 χρονών άνθρωπος.
    Σαν να σε άκουσε:

    https://www.westside-barbell.com/blo...ogIkJQa1FVOCJ9
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  7. #877
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Χθες εκανα squat/bench,deadlift 8x3 στο 40%
    Σημερα :
    Bench 75 kg 1x3 και μερικες συμπληρωματικες (row, triceps extensions, db biceps curl, shoulder press)

    Πιστευω ο παγκος μπορει να ειναι και πανω απο 100 γιατι νιωθω πιο δυνατος στο πανω μερος..Σιγουρα μετα την ξεκουραση πρεπει να επικεντρωθω στο squat...

  8. #878
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Tα PRs αύριο είναι;
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  9. #879
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Παρασκευη φιλε! Υπολογιζω οπως ειπα 130 sq, 100-105 bench και 180 αρσεις.

  10. #880
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Squat : 132,5 kg
    Bench : 102.5 kg
    Deadlift : 182.5 kg

    Πολλα "2.5 ". πρεπει να το στρογγυλοποιησω. :p Ο παγκος ανεβηκε πιο πολυ απο ολα...
    Τωρα 10 μερες θα ειναι κλειστο το γυμναστηριο οποτε δεν ξερω τι θα κανω..Ισως ξεκουραστω καποιες μερες και μετα ψαξω μηπως βρω καποιο αλλο γυμναστηριο να πληρωσω για μερικες προπονησεις...10 μερες μου φαινονται πολλες...
    Οταν επανελθω θα κανω deload και θελω να φτασω το squat μου οσο πιο κοντα γινεται στις αρσεις...Οπως ειπα σκεφτομαι κατι σε στυλ sheiko...

  11. #881
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Δημήτρη αξιοπρεπέστατα τα νούμερα, με εξαιρεση το squat που βλεπω έμεινε χοντρικά στα ίδια (στα ειχα πει για το box squat...). Είχες fail σε περισσότερα κιλά;

    Θα είχε ενδιαφέρον να υπολογίσεις θεωρητικά τι νούμερα θα "έπρεπε" να είχες πιάσει με το texas method (βδομαδες*2.5 + παλιο PR) και να συγκρινεις.

    Πάντως αφου είσαι στο conjugate εγώ θα πρότεινα το εξής. Ξέχνα ό,τι έκανες, και δες αυτα τα 2:

    http://www.jtsstrength.com/articles/...ould-westside/
    https://www.elitefts.com/education/n...h-development/

    Σκέψου να πάρεις το πρόγραμμα του Chad και για 12 βδομάδες ίσως αξίζει (ενδεχομένως χωρις bands χωρις τιποτα, μονο την ιδέα).
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  12. #882
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ευχαριστω Αχιλλεα !!! Οχι fail δεν ειχα απλως εκανα ανεβασμα με μονες μεχρι να φτασω οριο..Τι γνωμη εχεις για τα προγραμματα τυπου του sheiko? Ειναι ακριβως το αντιθετο απο αυτο που εκανα και το σκεφτομουν...Πχ ειδα οτι σε μια προπονηση εχει σκουωτ-παγκο και ξανα σκουωτ....καθολου ευκολο δλδ
    Last edited by dimitris_powerlifter; 11-08-18 at 12:23.

  13. #883
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Δημήτρη, δες κι αυτό:
    https://tim.blog/2008/12/18/pavel-80...to-your-lifts/

    Εμένα με πήγε καλά.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  14. #884
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ναι το θυμαμαι αυτο!!! Ευχαριστω φιλε!

  15. #885
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Δεν τα έχω δοκιμάσει Δημήτρη, μου φαίνεται πολύ το volume. Ο Max Aita κάνει κάπου ένα καλό review το πρόγραμμα του Sheiko.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  16. #886
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Γυρισα για λιγες μερες στο χωριο..Θα ειναι ανοιχτο σημερα και αυριο το γυμναστηριο οποτε το εκμεταλλευτηκα και εκανα σημερα μια προπονηση τυπου sheiko...Εχω δοκιμασει πολυ πιο ανορθοδοξες μεθοδους , οποτε ειπα να του δωσω μια ευκαιρια....

    Squat:

    65 kg x5 reps
    77,5 kg x5 reps x 2 set
    90 kg x 3 reps x 3 set
    105 kg x 3 reps x 3 set
    117,5 kg x 2 reps x 4 set
    105 kg x 5 reps
    90 kg x 6 reps

    Bench press :
    50 kg x 5 reps
    60 kg x 5 reps x 2 set
    70 kg x 3 reps x 2 set
    80 kg x 3 reps x 3 set
    90 kg x 2 reps x 4 set

    Squat 80 kg 4x5
    Dips 5x5
    Good morning 60 kg 5x5

    Σιγουρα πολυ volume, καθως η προπονηση διαρκησε 2 μιση ωρες...Αλλα πιστευω αξιζει να του δωσω μια ευκαιρια..Το κακο ειναι οτι μετα το γυμναστηριο ανοιγει στις 27 του μηνα..Ελπιζω να μην πεσω πολυ...
    Το ακριβες προγραμμα που θα κανω ειναι αυτο :
    https://mikemahler.com/articles-vide...ngth-and-power


    Σκεφτομαι στην δευτερη μερα να κανω κανονικο deadlift και οχι απο box, γιατι αρχικα δεν θα εχει box η pins το γυμναστηριο μου στην θεσνικη. Και δεν νομιζω οτι θα υπαρχει καποιο θεμα υπερπροπονησης γιατι ειναι διαφορετικα τα φορτια καθε φορα.
    Last edited by dimitris_powerlifter; 13-08-18 at 17:36.

  17. #887
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Ισως να είσαι ο μόνος από το φόρουμ που να εχει ακόμη διαθέσιμο γυμναστήριο!
    Διάλεξες βάρβαρο πρόγραμμα πάντως.
    Καλά να περάσεις στο χωριό και καλή ξεκούραση μέχρι τις 27 :-)

  18. #888
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ναι ειμαι τυχερος σε αυτο...Ελπιζω μετα τις 20 που θα ειμαι ξανα στην θεσνικη να μπορεσω να βρω καποιο γυμναστηριο για να ξανα αρχισω γιατι πανω απο 4-5 μερες δν μπορω να καθομαι :p Σ ευχαριστω πολυ παντως, και εσυ καλα να περασεις σε οτι κανεις!!

  19. #889
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Σημερα :

    Deadlift :

    90 kg x5
    110 kg x 4 x 2 set
    125 x 3 x 3 set
    145x 3 x 3 set
    160 x 1 x 5 set

    Incline bench press 62.5 kg x 5 x 6 set

    Sumo deadlift 110 kg x 3 x 5 set

    Sit -ups 5 x10

    Τελευταια προπονηση, να δω ποτε θα ξανα κανω :P Πρωτη φορα εκανα και sumo deadlift. Ενταξει καλη ασκηση , θα την κρατησω να δω πως θα παει..Δεν ξερω κατα ποσο θα εχει carry over στο κανονικο deadlift.
    Last edited by dimitris_powerlifter; 14-08-18 at 15:48.

  20. #890
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Βρηκα γυμναστηριο που ανοιγει στις 20 του μηνα στην θεσνικη για να κανω μερικες προπονησεις μεχρι να ανοιξει το δικο μου στις 27..Οποιος ενδιαφερεται ας μου πει

  21. #891
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Πολυ ωραια Δημητρη μπραβο!!!



    .....στην Αθηνα ξερει κανεις κανα γυμναστηριο

  22. #892
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Δεν εχω ιδεα :D

  23. #893
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    ....καλυτερα ας αραξουμε λιγο!!!

  24. #894
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Θα ειναι κλειστο το γυμναστηριο μου αυτην την εβδομαδα και βρηκα ενα αλλο σχετικα κοντα στο σπιτι μου...Μου ειπανε οτι κανουν μαθημα των 2-3 ατομων σε τμηματα powerlifting..Λεω να παω δοκιμαστικα μονο και μονο για να μην καθομαι ολη την εβδομαδα...Θα γραψω εντυπωσεις...Αν και ειμαι προκατειλειμμενος λιγακι γιατι προφανως δεν γινεται να ειναι στο ιδιο επιπεδο ολα τα παιδια..και σε μια ωρα μονο δεν ξερω τι προπονηση μπορει να γινει..
    Last edited by dimitris_powerlifter; 21-08-18 at 18:05.

  25. #895
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Με την πρόοδο που έχεις κάνει ρε συ Δημήτρη, πρέπει να πας να διδάξεις σε αυτά τα μαθήματα!
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  26. #896
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Σε μισή ώρα μπορείς να μάθεις ότι δεν μπορείς να μάθεις σε 3 μήνες απο βίντεο στο youtube, κλπ χωρίς υπερβολή. Αρκεί αυτός που διδάσκει να 'ναι δάσκαλος και όχι κανένας bro. Θα 'χει ενδιαφέρον πάντως.

  27. #897
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ευχαριστω Βασιλη με τιμα η γνωμη σου, αν και απεχω χιλιομετρα απο κατι τετοιο..ακομα :P

    Δημητρη δικαιο εχεις αλλα τελικα δεν βγηκα κερδισμενος σε κατι..
    Στην αρχη καναμε 6 σετ αρσεις μεχρι τα 70 κιλα :P
    Μετα κωπηλατικη 4 σετ με 15 κιλο αλτηρα, μετα γαλλικες και στο τελος στρατιωτικες.
    Οταν τελειωσε το μαθημα με ρωτησε ο προπονητης αν κανω αγωνιστικα powerlifting γιατι δεν μ εφυγε σταγονα ιδρωτας και μ ειπε καλυτερα να κανω οτι εκανα ως τωρα γιατι ξεφευγω απο το μεσο ορο του τμηματος...Αρα παιδια μεχρι τωρα καναμε καλη δουλεια εδω μεσα..:D
    Αν βρω καποιο γυμναστηριο θα παω να κανω μονος μου αλλιως υπομονη μεχρι την Δευτερα..

  28. #898
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Μου ειπανε οτι κανουν μαθημα των 2-3 ατομων σε τμηματα powerlifting..Λεω να παω δοκιμαστικα μονο και μονο για να μην καθομαι ολη την εβδομαδα
    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Στην αρχη καναμε 6 σετ αρσεις μεχρι τα 70 κιλα :P
    Μετα κωπηλατικη 4 σετ με 15 κιλο αλτηρα, μετα γαλλικες και στο τελος στρατιωτικες.
    Ελλαδάρα

    Πες τον coach ότι αυτό είναι 1η προπόνηση μετά απο χιαστό, όχι powerlifting. Τουλάχιστον τεχνικά ξέρει τι κάνει; Το θέμα σε τέτοια "τμήματα" είναι να είναι γνώστης που λέει και ο Δημήτρης μπας και μάθεις τεχνικά κάποια πραγματα.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  29. #899
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ασε Αχιλλεα...Εννοειται οτι δεν θα ξανα παω για του πω κατι τετοιο..Απλα απο το να καθομαι ολη την εβδομαδα ειπα να κανω κατι..:p
    Θα ψαξω καποιο αλλο γυμναστηριο αυριο να κανω μια κανονικη προπονηση οπως εκανα πριν τις διακοπες..
    Τουλαχιστον τοσο καιρο βεβαιωθηκα οτι ειχα σωστη καθοδηγηση απο εσας και δεν εχανα τον χρονο μου..Οποτε ισως μου εκανε και καλο κατα βαθος αυτη η επισκεψη :p

  30. #900
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Eπιτελους μια κανονικη προπονηση.

    Squat
    77,5 kg 2 set x5 reps
    90 kg 2χ3
    105 kg 3x3
    115 kg 4x2
    105 kg 1x5
    90 kg 1x6

    Bench press
    50 kg 1x5
    60 kg 2x5
    70 kg 2x3
    80 kg 3x3
    90 kg 3x2

    Squat 80 kg 4x5
    Push ups 5x10

    Tα good mornings στο τελος τα πιστολιασα γιατι θα εκλεινε το gym και με διωξανε :p Το squat βγηκε πολυ ανετα την επομενη φορα θα ανεβασω, απλως το πηγα συντηρητικα λογω 10 ημερου οφφ.
    2 μιση ωρες κρατησε η προπονηση.
    Last edited by dimitris_powerlifter; 23-08-18 at 21:17.


 
Page 30 of 87 FirstFirst ... 202627282930313233344080 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Powerlifting
    By alexxx in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 20
    Last Post: 28-01-08, 23:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •