Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Member
    Join Date
    11-05-17
    Posts
    6

    Default Εβδομαδιαίο πρόγραμμα

    Καλησπεραααα, ειμαι 15 χρονων 60 κιλα κ υψος 1,80. Διαθετω βαρακια,μονοζυγο και παγκο. Θελω να μου προτεινετε καποιο προγραμμα για φτιαξιμο δικεφαλων,τρικεφαλων και κοιλιακους.

  2. #2
    New Member
    Join Date
    13-12-15
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    60

    Default

    Γεια σου φίλε μου.Θελω να σου πω κάποια πράγματα ως συνομιλικος.Αρχικα το σκεπτικό σου είναι εντελώς λάθος.Η εκγύμναση 3 μόνο μυών θα κάνει να φαίνεσαι πως δεν ξέρεις να γυμνάζεσαι καθώς ένα "καλό" σώμα είναι ένα ολοκληρωτικά γυμνασμενο και εξισορροπειμενο σώμα.Σου είπα ότι θα φαίνεται πως δεν ξέρεις να γυμνάζεσαι γιατί από ότι κατάλαβα θες να πουλήσεις λίγο μούρη :p.Δεν είναι κάτι κακό αλλά κοίτα πρώτα να το κάνεις για σένα και μετά για όλους τους άλλους.Επιπλεον,δεν υπάρχει ασκησιολογιο που θα σου "φτιάξει" τους κοιλιακούς.Αυτο καταφέρνεται με διατροφή αν και από τα στατς σου εικάζω πως έχεις χαμηλό ποσοστό λίπους άρα πρέπει να τους τονίσεις.Αυτα που σου προτείνω λοιπόν είναι:Ξεκοκαλισε το φόρουμ όπου οι πληροφορίες εδώ μέσα δεν πρόκειται να τις βρεις μαζεμένες και σωστές πουθενά αλλού μιας και οι "μεγάλοι" του φόρουμ είναι επαγγελματίες με διακρίσεις.Σαν αρχή διάβασε στην κατηγορία που άνοιξες το άρθρο τα στικι.Επισης,μπορείς να δεις από το ιντερνέτ ασκήσεις για κοιλιακούς και δες από όλες αυτές τι σε "πιάνει" περισσότερο.Ψαξε επίσης για καλισθενικη γυμναστική αφού βλέπω πως δεν έχεις ιδιαίτερο εξοπλισμό ίσως σε ενδιαφέρει. Υπάρχουν και άλλα παιδιά στην ηλικία μας που άμα σου αρέσει σαν ιδέα μπορούν να σε βοηθήσουν.ΥΓ:Δεν είμαι ούτε μποντιμπιλντερ ούτε επαγγελματίας οι οδηγίες μου είναι καθαρά από τις εμπειρίες μου και από ότι έχω διαβάσει και μάθει. ΥΓ2: Σόρρυ για την μεγάλη απάντηση αλλά έπρεπε να σου δείξω το σωστό "σκεπτικό"Θα μπορούσα να σου γράψω πάρα πολλά ακόμα αλλά μπορείς με 2 κλικ να τα μάθεις από το φόρουμ.Καλη συνέχεια.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα Προπόνησης
    By dionisis5 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 1
    Last Post: 27-04-15, 22:49
  2. Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα
    By Yannos in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 16-07-12, 09:09
  3. προγραμμα εβδομαδιαιο
    By ilgon in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 29-06-12, 23:00
  4. Το εβδομαδιαίο πρόγραμμά μου
    By GeorgeK1 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 18-06-12, 18:44
  5. εβδομαδιαιο προγραμμα
    By lostgravity in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 13
    Last Post: 30-05-11, 16:08

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •