Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-07-17
    Posts
    3

    Default Συμβουλή για skinnyfat

    Γειά σας το προβλήμα μου είναι οτι κάποτε ήμουν παχύς στα 137 κιλά με ύψος 1.92 cm, έχασα τα κίλα αυτα σε 2 χρόνια γυμναστίκης και έφτασα στα 87 κίλα αλλά μου έχει χαλαρώσει το δέρμα στην κοιλία λιγο με αποτέλεσμα να φοβάμαι να κάνω bulk για να μην γίνει χειρότερα αλλά και άμα χάσω κιλά θα δίχνω πολυ αδύνατος τι μου προτείνεται να κάνω.Το body fat είναι περίπου στα 16-18% που ειχα παει σε διατροφολόγο.Επισης το πρόγραμμα γυμνάστικης που μου είχε βγάλει ο γυμναστής δεν με βοήθησε πολυ αφου στο στήθως μπορώ να βάλω στις πιέσεις στήθους το πολυ 50 κίλα και στην πλάτη μεχρι 60 κίλα ενώ στα πόδια μπορώ να βάλω μέχρι 55 κίλα με τι προγραμμα προτεινεται να ξεκινήσω.Κάτι τελευταίω που θα ήθελα να ρωτήσω ειναι πώς θα μπορούσα να φτιάξω μια διατροφή.Συγνώμη που βγήκε τόσο μεγάλο το κείμενο

  2. #2
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Καλησπέρα και σε σένα !

    Αυτές οι μεγάλες σωματικές αλλαγές δεν είναι ότι ευκολότερο για το σώμα ως προς την διαχείρησή της νέας κατάστασης...

    Πρέπει να δείξεις στο σώμα ότι απο δω και πέρα θα πορευτεί έτσι !......Δυνατές προπονήσεις ( δεν έχουν σημασία τα κιλά , τα περισσότερα που εσύ μπορείς) καθαρό φαί και θερμίδες τόσες όσες !!!! Πόσες ???? Εδώ:http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=43953
    Ισοθερμιδικά κατ εμέ μέχρι να αρχίσει το σώμα να "δένει"

    Θέλει υπομονή να για διορθωθεί - επανέλθει το δέρμα ( αν είσαι κάτω των 25 - 30 , πιο τυχερός )

    Καλή επιτυχία !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-07-17
    Posts
    3

    Default

    Σ'ευχαριστώ για την απάντηση 18 χρονών είμαι δεν έχω πολυ χαλαρό δέρμα απλώς θα ήθελα να το φτίαξω λίγο και να βελτιώσω της ασκήσεις που έκανα στο γυμναστήριο,θα πρότεινες να πήγαινα στο γυμναστήριο 3 φορές την εβδομάδα και να έκανα full body workouts?

  4. #4
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Και 5 και 6 θα έλεγα....

    18 χρονών πρέπει να πετάς φλόγες , θα μπαίνεις μέσα και θα μασάς τα σίδερα με έναν σκοπό να αποκαταστήσεις το σώμα σου !

    Θα δουλεύεις όλο το κορμί και θα προτιμάς ασκήσεις πολυαρθρικές που έχουν μεγαλύτερο συντελεστή θετικής "επίδρασης" στο σώμα.

    Μη τη φοβάσαι τη γυμναστική , όσο περισσότερο ζορίζεσαι τόσο περισσότερο βελτιώνεσαι !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    27-07-17
    Posts
    3

    Default

    Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι τελευταίω συγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις αλλά βρήκα οτι για να κάνω ισοθερμιδική διατροφή πρέπει να τρωώ περίπου στις 2720 θερμίδες το προβλημά μου ειναι πώς θα μπορούσα να φτιάξω την δικιά μου διατροφή π.χ τι ποσότητες και τι φαγήτα να επέλεγα για το πρωινό ,μεσήμεριανο,απογευμάτινο και το βραδίνο.Επίσης κάθε πόσες μέρες θα μπορούσα να έκανα cardio για κανα 10 λεπτο και για πρόγραμμα γυμναστικής το push pull legs ειναι καλό?

  6. #6
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Σε αυτές τις ενότητες θα βρείς όλη τη γνώση για να χτίσεις την διατροφή που σου ταιριάζει !
    Θα την ποστάρεις και τα παιδιά θα κάνουν τυχόν αλλαγές.
    http://www.bodybuilders.gr/forum/forumdisplay.php?f=36
    http://www.bodybuilders.gr/forum/forumdisplay.php?f=16

    Αερόβιο μπορείς να ξεκινήσεις και σταδιακά να το προσαρμόζεις στα δεδομένα της σωματικής σου κατάστασης.
    Επίσης αερόβιο δεν νοείται το 10λεπτο , μετά το 20 λεπτο ξεκινάει η διαδικασία !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλή
    By bouboumg in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 16
    Last Post: 09-04-09, 23:05
  2. Μια συμβουλή
    By salamander in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 10-06-08, 22:19
  3. Συμβουλή!!
    By slash87 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 13-12-05, 02:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •