Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Member
    Join Date
    17-09-16
    Posts
    11

    Default Ποσοστό λίπους

    Γειά σας. Είμαι 19 χρόνων 1.65 ύψος 53 κιλά και 19% λίπος.
    Με σωστή διατροφή συνδυασμένη με ένα συμπλήρωμα πρωτεΐνης μετά την προπόνηση η οποία περιλαμβάνει 5 μέρες αερόβιο και 4 μέρες βάρη κ ασκήσεις είναι δυνατον σε 1 μήνα να κατέβω στο 16% ?
    Επίσης σε ποιο ποσοστό θα φανούν οι κοιλιακοί; Τώρα φαίνονται μόνο το πρωί κ πάλι?θολωμενοι?????
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Εγώ με τη σειρά μου να σε ρωτήσω, τι σημασία έχει αν είσαι 19% ή 20% ή 18.5%; Πιστεύεις οτι στο 16% θα είσαι όπως θες;
    Άσε τα νούμερα στην άκρη και η εικόνα στον καθρέφτη θα σου δείξει που πρέπει να σταματήσεις. Η διατροφή και η αερόβια θα σε βοηθήσουν να κατέβεις σε λίπος και τα βάρη να διατηρήσεις τους μυς σου. Μην βιάζεσαι, ξέρω ειναι καλοκαιράκι, αλλά μην κάνεις ακραία πράγματα. Τα κιλά σου είναι πολύ καλά για το ύψος σου.

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    ο,τι σου είπε η Καρδούλα απλά θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: γιατί σε νοιάζουν τόσο οι κοιλιακοί; γιατί εστιάζεις σε μια μόνο μυική ομάδα εξοβελίζοντας τις υπόλοιπες; Εστίασε σε ένα ωραίο γυμνασμένο και συμμετρικό σώμα!

  4. #4
    New Member
    Join Date
    17-09-16
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Εγώ με τη σειρά μου να σε ρωτήσω, τι σημασία έχει αν είσαι 19% ή 20% ή 18.5%; Πιστεύεις οτι στο 16% θα είσαι όπως θες;
    Άσε τα νούμερα στην άκρη και η εικόνα στον καθρέφτη θα σου δείξει που πρέπει να σταματήσεις. Η διατροφή και η αερόβια θα σε βοηθήσουν να κατέβεις σε λίπος και τα βάρη να διατηρήσεις τους μυς σου. Μην βιάζεσαι, ξέρω ειναι καλοκαιράκι, αλλά μην κάνεις ακραία πράγματα. Τα κιλά σου είναι πολύ καλά για το ύψος σου.
    Αυτό που βλέπω στον καθρέφτη είναι σαν αυταπάτη αφού κ όταν βάζω 2-3 κιλά δεν με ενοχλεί η εικόνα κ ας μην είναι αυτό που πραγματικά θέλω να βλέπω. Δηλαδή υποσεινηδητα πειθώ τον εαυτό μου ότι κ έτσι μ'αρέσει. Για αυτο αν βάλω ως στόχο ένα 16% θα ειμαι πιο αυστηρη με την πορεία μου κ πιο ακριβές το αποτέλεσμα.
    Παρεμπιπτόντως είσαι η αγαπημένη μου ελληνίδα bb ,αντιγράφω κ τις συνταγές σου από το YouTube ????

  5. #5
    New Member
    Join Date
    17-09-16
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    ο,τι σου είπε η Καρδούλα απλά θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: γιατί σε νοιάζουν τόσο οι κοιλιακοί; γιατί εστιάζεις σε μια μόνο μυική ομάδα εξοβελίζοντας τις υπόλοιπες; Εστίασε σε ένα ωραίο γυμνασμένο και συμμετρικό σώμα!
    Δουλεύω με όλες τις μυϊκές ομάδες , εχω διορθωσει καποια σημεια σε χερια ποδια πλατη κ φαίνεται μια ήπια γράμμωση απλά οι κοιλιακοί δεν έχουν κάνει ακόμη την εμφάνιση τους. Πέρα από αυτά στόχευω κυρίως στο να διατηρώ καλή διατροφή κ να μην παραμελω τις προπονήσεις για αυτό με έναν πιο συγκεκριμένο στόχο θα μείνω πιο εύκολα συγκεντρωμένη σε αυτόν τον τρόπο ζωής . Οι κοιλιακοί είναι λοιπόν ο στόχος :)

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Μη βλέπεις το δέντρο και χάνεις το δάσος. Το να φτιάξεις το σώμα σου είναι μια διαδικασία που απαιτεί χρόνο και σταθερότητα στην προσπάθεια. Εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις να χαρείς τη διαδικασία, ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ, να το κάνεις κομμάτι της καθημερινότητάς σου και τα αποτελέσματα θα ακολουθήσουν. Εντελώς φιλικά όλα, ελπίζω να δεις πάνω σου αυτά που θες να δεις.

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by LLL View Post
    Αυτό που βλέπω στον καθρέφτη είναι σαν αυταπάτη αφού κ όταν βάζω 2-3 κιλά δεν με ενοχλεί η εικόνα κ ας μην είναι αυτό που πραγματικά θέλω να βλέπω. Δηλαδή υποσεινηδητα πειθώ τον εαυτό μου ότι κ έτσι μ'αρέσει. Για αυτο αν βάλω ως στόχο ένα 16% θα ειμαι πιο αυστηρη με την πορεία μου κ πιο ακριβές το αποτέλεσμα.
    Παρεμπιπτόντως είσαι η αγαπημένη μου ελληνίδα bb ,αντιγράφω κ τις συνταγές σου από το YouTube ????

    Aρχικά, σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και χαίρομαι που σου αρέσουν οι συνταγες μου!

    Εγώ θα σου πω πως ο λόγος που δεν βλέπεις κοιλιακούς είναι γιατί χρειάζεται χρόνος. Χρόνος να βάλεις μυς, να χτίσεις το σώμα σου.
    Μην γίνεσαι περισσότερο απ΄οσο χρειάζεται αυστηρή. Απόλαυσε αυτό που κάνεις, κάντο σωστά, εστίασε στο να κάνεις πιο ποιοτικές προπονήσεις, στο να βελτιώσεις τη διατροφή σου(σίγουρα θα υπαρχουν περιθώρια βελτίωσης) και τότε θα δεις τα καλύτερα αποτελέσματα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ποσοστό Λίπους
    By nt1969 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-14, 13:57
  2. Ποσοστό Λίπους
    By panosierodiakonou in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 17
    Last Post: 19-11-13, 23:42
  3. Τι Ποσοστό Λίπους Έχω?
    By Oscilatorz in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 11
    Last Post: 23-05-13, 18:16
  4. Ποσοστό Λίπους
    By Norzufix in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 25-06-05, 05:39

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •