Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 21 of 21
  1. #1

    Default Κρεατίνη και Έφηβοι

    Καλησπερα παιδες θα ηθελα να ρωτησω αμα κανει να παρω κρεατινη στα 17 μου κανω καιρο βαρη και παιζω και μπασκετ επισης..ειμαι 1,95 80 κιλα με ενα αρκετα καλο σωμα και κανω 1,5 χρονο προπονηση με αρκετα βαριες επαναληψεις..ο λογος που θελω να δοκιμασω ειναι για να βελτιωσω την επιδοση μου και να γινω πιο εκρηκτικος...σεβαστες ολες οι αποψεις και ευχαριστω πολυ!

  2. #2
    New Member
    Join Date
    13-12-15
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    60

    Default

    Φίλε μου στην ηλικία μας δεν χρειάζεται κανένα συμπληρωμα.Σωστη διατροφή και προπόνηση-ανναρωση και είμαστε καλυμμένοι.Επισης η κρεατινη δεν προσφέρει εκρηξη αλλά ούτε και είναι μαγική σκόνη μιας και αυτά που προσφέρει δεν είναι αυτό που προβάλλεται αλλά πολύ λιγότερο.Κοιτα να φτιάξεις την διατροφή σου και προστατεύει την σε ένα ξεχωριστό θρεντ να σε βοηθήσουμε.
    Last edited by jimmakos3k; 09-08-17 at 03:13.

  3. #3

    Default

    ευχαριστω πολυ φιλε μου αν και νομιζω πως η διατροφη μου ειναι μια χαρα

  4. #4
    New Member
    Join Date
    13-12-15
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    60

    Default

    Μετράς θερμίδες- μάκρος;

  5. #5
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    17 χρονων δν χρειαζεται να μετρας τιποτα...φαει σωστα...προπονησου σκληρα, κοιμησου νωρις και τα αποτελασματα θα ερθουνε

  6. #6

    Default

    δημητρη ευχαριστω πολυ για την αποψη σου υπομονη θελει...jimmakos οταν λες μακρος τι εννοεις φιλε;

  7. #7

    Default

    Με τα Macros εννοούμε υδατάνθρακες-πρωτεϊνες-λιπαρά.

  8. #8

    Default

    ααα ναι μετραω αλλα οχι και με την μεγαλυτερη ακριβεια

  9. #9
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    17 χρονων δν χρειαζεται να μετρας τιποτα...φαει σωστα...προπονησου σκληρα, κοιμησου νωρις και τα αποτελασματα θα ερθουνε

    καλα κ αυτο εχει γινει λιγο καραμελα στο φορουμ... το οτι δεν τα κανανε καπιοι μεγαλυτεροι αυτα στα 17 τους δεν σημενει οτι δεν μπορει καποιος να το κανει.. εγω απο το 16 Που μετραω μακρος δεν επαθα τπτ :P το 95% των παιδιων για να μην πω το 99% στα 17 τους τρωνε ολη μερα απεξω , σαντοιτσ , σοκολατες , τρωνε στο σπιτι φασολακια τιγκα στο λαδι με τυρι φετα και ψωμια και το (1 γλυκακι τη μερα δεν πειραζει) και θα πειραξει 1 παιδι να μετρησει μακρος? μακαρι ολα τα παιδια να μετρουσαν και ολοι οι ανθρωποι γενικα....
    το μετραω μακρος δεν σημενει οτι πρεπει να τρωει μονο μπασματι-κοτοπουλο-πατατα. Μπορει να φαει οσπρια , γαλα , ολα τα κρεατα, ολα τα ψαρια , ολα τα τυρια ( σε χαμηλα λιπαρα) ολα τα λαχανικα , ολα τα φρουτα κτλπ..

  10. #10

    Default

    παντως απο εξω δεν τρωω fast food κλπ κλπ...εχω ορισει μια μερα πχ κυριακη και εκει τρωω οτι θελω αλλα παλι δεν ξεφευγω αλλα ουτε αυτο ξερω αμα ειναι σωστο,και οταν εννοω ξεφευγω αντε να φαω 2 γυρους η καμια πιτσα δεν νομιζω οτι ειναι κατι το τρελο, αμα κανω λαθος διορθωστε με

  11. #11
    New Member
    Join Date
    13-12-15
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    60

    Default

    Dexter αυτό φίλε :)Δεν είναι αναγκαστικό αλλά δεν είναι και τίποτα...Εγώ ρώτησα ώστε να δω το επίπεδο του φίλου ώστε να τον κατατοπίσω ανάλογα γιατί καλώς η κακώς δεν γίνεται να ρωτάμε για κρεατινη-οτιδηποτε άλλο και να μην ξέρουμε τι είναι τα μάκρος.
    Last edited by jimmakos3k; 09-08-17 at 22:19.

  12. #12

    Default

    Είμαι καινούργιος όχι στον χωρο του γυμναστηρίου αλλά της σελίδας μην μπερδευομαστε επειδή δεν ήξερα για το μάκρος..ασχολούμαι σχεδόν 2 χρόνια όπως είπα

  13. #13
    New Member
    Join Date
    13-12-15
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    60

    Default

    Φίλε μου αυτά που γράφω δεν τα γράφω ώστε να σε προσβάλλω αλλά να αιτιολογήσω την κίνηση μου.(τα μάκρος δεν είναι στη σελίδα μόνο είναι παγκόσμιος όρος). Και αυτά που ξέρω εγώ σε σχέση με άλλα παιδιά εδώ μέσα δεν είναι τίποτα.

  14. #14
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    αυτο ακριβως επειδη οπως λες το 95% των παιδιων στα 17 τους τρωνε ολη μερα απεξω σαντουιτς,σοκολατες και οτι αλλο αχρηστο υπαρχει το θεωρω προσωπικα υπερβολη να μπει καποιος σε τοσο μικρη ηλικια στην διαδικασια να μετραει το φαγητο του και τις θερμιδες του....ας φαει απλως σωστα και ας μαθει οσα περισσοτερα μπορει γι αυτο το θεμα...ασε που ειναι και δυσκολο απο την αποψη οτι μενει ακομα με τους γονεις του...επισης υπαρχει και η περιπτωση να βαρεθει και να τα τιναξει ολα στον αερα....την αποψη μου λεω απλως και το τι θα εκανα αν γυρνουσα πισω τον χρονο :P

    Quote Originally Posted by Dexter. View Post
    καλα κ αυτο εχει γινει λιγο καραμελα στο φορουμ... το οτι δεν τα κανανε καπιοι μεγαλυτεροι αυτα στα 17 τους δεν σημενει οτι δεν μπορει καποιος να το κανει.. εγω απο το 16 Που μετραω μακρος δεν επαθα τπτ :P το 95% των παιδιων για να μην πω το 99% στα 17 τους τρωνε ολη μερα απεξω , σαντοιτσ , σοκολατες , τρωνε στο σπιτι φασολακια τιγκα στο λαδι με τυρι φετα και ψωμια και το (1 γλυκακι τη μερα δεν πειραζει) και θα πειραξει 1 παιδι να μετρησει μακρος? μακαρι ολα τα παιδια να μετρουσαν και ολοι οι ανθρωποι γενικα....
    το μετραω μακρος δεν σημενει οτι πρεπει να τρωει μονο μπασματι-κοτοπουλο-πατατα. Μπορει να φαει οσπρια , γαλα , ολα τα κρεατα, ολα τα ψαρια , ολα τα τυρια ( σε χαμηλα λιπαρα) ολα τα λαχανικα , ολα τα φρουτα κτλπ..

  15. #15

    Default

    ναι η αληθεια ειναι πως με εχει κουρασει πολυ η διατροφη επειδη ειναι αρκετα μονοτονη...ολο ρυζι κοτοπουλα βρωμη κουακερ αυγα λαχανικα οσπρια,ειναι αρκετα κουραστικο νομιζω και θα ηθελα και να ρωτησω επισης αμα μπορω να παρω μια πρωτεινη για να σπασει αυτη η μονοτονια...στα 2 μου χρονια δεν εχω χρησιμοποιησει συμπληρωμα

  16. #16
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by JOKER1932 View Post
    ναι η αληθεια ειναι πως με εχει κουρασει πολυ η διατροφη επειδη ειναι αρκετα μονοτονη...ολο ρυζι κοτοπουλα βρωμη κουακερ αυγα λαχανικα οσπρια,ειναι αρκετα κουραστικο νομιζω και θα ηθελα και να ρωτησω επισης αμα μπορω να παρω μια πρωτεινη για να σπασει αυτη η μονοτονια...στα 2 μου χρονια δεν εχω χρησιμοποιησει συμπληρωμα

    ΝΑι μπορεις να παρεις μια πρωιτενη και να κανεις σνακ οπως Πρωτεινη-βρομη-φρουτο-ξυρους καρπους

  17. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Dexter. View Post
    ΝΑι μπορεις να παρεις μια πρωιτενη και να κανεις σνακ οπως Πρωτεινη-βρομη-φρουτο-ξυρους καρπους
    Ποια θα μου πρότεινες φίλε;;

  18. #18
    New Member
    Join Date
    27-07-17
    Location
    Larisa, Greece
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by JOKER1932 View Post
    Ποια θα μου πρότεινες φίλε;;
    Φίλε εγώ θα σου πρότεινα την Impact Whey από Myprotein. Την χρησιμοποιώ εδώ και κάποιους μήνες και είναι κομπλέ. Δες και τα αντίστοιχα threads στο forum.

  19. #19
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by AlexLrc9 View Post
    Φίλε εγώ θα σου πρότεινα την Impact Whey από Myprotein. Την χρησιμοποιώ εδώ και κάποιους μήνες και είναι κομπλέ. Δες και τα αντίστοιχα threads στο forum.
    όταν λες κομπλε τι εννοεις?
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  20. #20
    New Member
    Join Date
    27-07-17
    Location
    Larisa, Greece
    Posts
    55

    Default

    Από άποψη ποιότητας, τιμής, αξιοπιστίας. Μπορείς να τσεκάρεις στο labdoor ότι είναι πολύ ψηλά σε ελέγχους ποιότητας. Επίσης έχει πάρα πολλές γεύσεις και πολλές προσφορές οπότε συμφέρει και οικονομικά.

  21. #21

    Default

    ευχαριστω πολυ μαγκες θα την δοκιμασω


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gainer Που Περιέχει Κρεατίνη Σε Συνδυασμό Με Επιπλέον Κρεατίνη
    By pitsos90 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 17-04-14, 13:20
  2. Έφηβοι και πρωτεϊνη
    By kwstas14kbox in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 67
    Last Post: 10-09-09, 06:50
  3. εφηβοι bodybuilders
    By stelios in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 24-11-05, 04:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •