Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default Πολύ Καλησπέρα Σας - Μια Ερώτηση!

    Καλησπερα ,εγω σαν Κωστας δεν ειμαι νεος στο φορουμ , αν και δεν καταφερα να ασχολειθω εντατικα με την γυμναστικη λογω δουλειας οικογενειας και υποχρεωσεων εχω τις αποψεις σας και τις συμβουλες σας πανακεια για την καθημερινοτητα μου Λοιπον, το θεμα μου ειναι αλλο και ελπιζω στη βοηθεια σας !

    Εχω τον αδερφο μου 18χρονων οπου δυστηχως ακουληθει τα χναρια μου ,και χειροτερα απο βαση κιλων , γυμναστηκη δε μηδεν εγω αθλουμουν στην ηλικια του αυτος μηδεν .
    Λογω παρεας ,και μονο, του εχει καρφωθει οτι με λυποδιαλυτες θα χασει τα κιλα γρηγορα , μη μπορωντας να αντικρουσω με τα γνωστα επιχειρηματα ,οπως εισαι μικρος και δεν χρειαζεται ή αν σταματησεις να περνεις τα ξαναπαιρνεις , του ειπα οτι θα ρωτησω εσας που σαν ομαδα και ο καθενας ξεχωριστα γνωριζει το ανθρωπινο σωμα και την λειτουργια του καλυτερα απο εναν που δεν αθληται . Οπως καταλαβατε ,μεθοδος πειθους , επικλυση στην αυθεντεια !
    Λιποδιαλυτες ή οχι ;
    Γυμναστηριο ή να κατεβουμε σε κιλα και μετα ;
    Τωρα ειναι 150 και 1,88 υψος ,
    Εχω σκοπο αρχες Σεπτεμβρη να τον γραψω σε γυμναστηριο , μεχρι τοτε καθαρο φαγητο,καλο πρωινο και 3-4 μικρα σνακ .
    "The world is changed by your example , not by your opinion!"
    -Paulo Coelho

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Δυστυχώς ζούμε σε μια εποχή που έχουμε την απαίτηση όλα να γίνονται γρήγορα, χωρίς να κοπιάζουμε, χωρίς να ιδρώνουμε και να κάνουμε θυσίες. Τα θέλουμε όλα και τα θέλουμε τώρα.
    Όταν έχουμε να κάνουμε με ένα ανθρώπινο οργανισμό, τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά. Η λέξη "γρήγορα" δεν υπάρχει στο λεξιλόγιο. Υπάρχει η υπομονή, επιμονή, θέληση.
    Ο αδερφός σου δεν έφτασε 150 κιλά σε ένα μήνα. Άρα δεν μπορεί με τόση ευκολία να χάσει λίπος. Όσο πιο γρήγορα το καταλάβει, τόσο καλύτερα για εκείνον γιατί θα κερδίσει χρόνο χάνοντας χρήματα και πολύτιμο χρόνο επενδύοντας σε "λιποδιαλύτες" που επί της ουσίας δεν θα του προσφέρουν τίποτα. Μετά θα απογοητευτεί και θα συνεχίσει να μένει στάσιμος.
    Επειδή όμως δεν είναι μωρό, κανείς δεν θα τον πείσει αν πραγματικά δεν θέλει να δει την αλήθεια.
    Το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να ξεκινήσει σταδιακά να καθαρίζει τη διατροφή του. Επειδή είναι παχύσαρκος θέλει σταδιακές αλλαγές. Παράλληλα ας γραφτεί σε γυμναστήριο κάνοντας ήπια άσκηση και αερόβια όπου κι εκεί σταδιακά όσο θα ανεβάζει φυσική κατάσταση θα έχει αλλαγές και εκεί.

    Όλα όμως με σωστό πρόγραμμα, σωστή προσέγγιση, χωρίς ακρότητες και χωρίς μαγικά ματζούνια.

  3. #3
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    Ευχαριστω Καρδουλα ,για την γρηγορη απαντηση , δεν εφτασε απο την μια μερα στην αλλη.μεγαλη ιστορια, αλλα τωρα που μενει μαζι μου θα αρχισει την καθοδο . Το αλλο που δεν ανεφερα ειναι οτι εχει επιχειρημα το εκανε ενας φιλοςτου και εχασε μπαμ μπαμ ...
    Δεν χρειαζεται να ευχαριστω εναν εναν οσες πιο πολλες εμπειρες γνωμες τοσο το καλυτερο γι αυτον . (αυτος μου ζητησε να σας ρωτησω ,ουτοσι αλλως )

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Έλα μρε Τσουτσουρά!!!

    Εκεί κοντά στην Εθιά είχα τύχει μια φορά και φύγαμε με τσι 4 Κωστή :-)

    Ότι κι αν έκανε ο φίλος του, αυτά που σου έγραψε η Ειρήνη είναι ο πιο ασφαλής και σίγουρος δρόμος, κ;θώς οι κακοτοπιές είναι πολλές...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    Μεχρι τον Τσουτσουρα , απο Αρκαλοχωρι ειμαι ,γενικα στην περιοχη το αγαπαμε το κρασι ,ρακι και καλο φαι (δε θωρεις καταντιες! )
    ευχαριστω και για την απαντηση.
    Ενα περπατημα 5-6 χλμ την μερα για αρχη πριν το γυμναστηριο ,που θα παει απο Σεπτεμβρη , δεν θα ειναι καλο για αρχη ; ; ;
    "The world is changed by your example , not by your opinion!"
    -Paulo Coelho

  6. #6
    Pumping Iron GreenBill's Avatar
    Join Date
    29-11-11
    Posts
    567

    Default

    Εμένα 5-6 χιλιόμετρα μου φαίνονται πολλά ειδικά για αρχάριο παχύσαρκο. Ας ξεκινήσει με 1κμ και αν μπορεί ας κάνει ένα ακόμη και μετά ένα ακόμη κτλ....


    Το σημαντικό είναι να κόψει ζάχαρες, τηγανητά, πίτες πίτσες κτλ. γιατί με τη γυμναστική ανοίγει η όρεξη....

    ΥΓ. Αν δεν θέλει ο ίδιος και σε 50 γυμναστήρια τον γράψεις.. απλά θα τον γράψουν και αυτά.
    GreenBill

  7. #7
    Pumping Iron mjf's Avatar
    Join Date
    25-08-12
    Location
    Athens
    Posts
    337

    Default

    Quote Originally Posted by Kostas84 View Post
    Μεχρι τον Τσουτσουρα , απο Αρκαλοχωρι ειμαι ,γενικα στην περιοχη το αγαπαμε το κρασι ,ρακι και καλο φαι (δε θωρεις καταντιες! )
    ευχαριστω και για την απαντηση.
    Ενα περπατημα 5-6 χλμ την μερα για αρχη πριν το γυμναστηριο ,που θα παει απο Σεπτεμβρη , δεν θα ειναι καλο για αρχη ; ; ;
    Έλα ρε πατρίδα!!!!!!!!
    ''εν οίδα ότι ουδέν οίδα​''

  8. #8
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    Quote Originally Posted by mjf View Post
    Έλα ρε πατρίδα!!!!!!!!
    Εδω ειμαι ! χαχαχα !

    Το φαγητο του το χω καθαρισει ! Γυρους πιτσες σοκολατες δεν εχει ,βραδυνο φαγητο δεν εχει μονο ενα γιαουρτι , 2 τοστακια στην δουλεια και μαγειρευτο φαι το απογευμα οταν σχολαμε. Πρωινο δεν τον εχω πεισει να τρωει ακομα .
    Τυχαια δυο μερες τωρα εκανε το Λιμανι - Αλικαρνασσο , με τα ποδια περιππου στο 1,5 χιλιομετρο.
    "The world is changed by your example , not by your opinion!"
    -Paulo Coelho

  9. #9
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    Παλι καλα που εβαλα γενικο τιτλο!!!! Λοιπον εκανα πατατα δικια μου και την πατησα ασχημα , αμυγδαλιτιδα με πυρετους ,ριγη και πονολαιμο! Δουλεια -χειρονακτικη- παω κανονικα, γυμναστηριο μπορω να παω? ¨Η θα γινω χειροτερα?
    "The world is changed by your example , not by your opinion!"
    -Paulo Coelho

  10. #10
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Θες απάντηση; Φυσικα και καθεσαι σπίτι!!!
    Περαστικά και προσοχή!

  11. #11
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    Ελεγα μπας και , αλλα οκ , μπαστακονομαι !
    Ευχαριστω Καρδουλα, να σαι καλα!
    "The world is changed by your example , not by your opinion!"
    -Paulo Coelho


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πολύ Καλησπέρα Παιδιά
    By giorgiespg in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 13-07-14, 13:13
  2. Replies: 7
    Last Post: 11-09-11, 15:55
  3. καλημερα ψηλος και αδυνατος (πολυ)παρα πολυ
    By kataigidas in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 20
    Last Post: 04-07-07, 06:53
  4. Πολύ καλησπέρα σας
    By giannakis in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 30-03-05, 01:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •