Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Member
    Join Date
    12-05-15
    Posts
    38

    Default Mυικά Κέρδη για Αρχάριο

    Καταρχην καλησπερα και χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν και γενικα σε ολους...Λοιπον εχω μια απορια σχετικα με τα νουμπικα γκαινς...Ειμαι 17 , γυμναζομαι για 2,5 χρονια στο περιπου με καμψεις ελξεις και λιγα καθισματα..Δεν κανω διατροφη τρωω οτι βρω και δεν γυμναζομαι συστηματικα...Βαραω πχ 100 καμψεις σημερα και μετα μπορει να ξανακανω 3 μερες μετα ας πουμε.Μετα την γυμναστικη τισ περισσοτερες δεν τρωω φαγητα με πρωτεινη γιατι πολυ απλα τρωω οτι εχει σπιτι που συνηθως περιεχουν υδατανθρακα...Εχω δει διαφορα στο σωμα μου ως προς την εικονα αλλα στα κιλα ζητημα να εχω παρει 3 απο τοτε ενω το τελευταιο χρονο ειμαι σταθερος στα 61 με 62 και υψος 174 εκ.Το ερωτημα ειναι το συγκεκριμενο.. Συμφωνα με αυτα που ειπα λετε να εχω παρει τα νουμπ γκαινς??? ή αυτα επιτυγχανονται μονο με καλη διατροφη και με ενα γεματο προγραμμα ωστε να πρηζεις τον μυ σε σχεδον καθημερινη βαση?Τα ειπα λιγο καπως πιστευω να με πιασατε..Το εχω απορια αυτο...Δηλαδη αν ξεκινησω τωρα οργανωμενα θα ερθουν τα νουμπ γκαινς?>Οπως ειπα δεν κανω διατροφη και δεν ζοριζω τοσο πολυ τους μυες....

  2. #2
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Eυτυχώς για σένα όχι δεν έχεις πάρει ούτε στο ελάχιστο τα noob gains που λες.

    Αν ξεκινήσεις σωστό πρόγραμμα με βάρη, προοδευτική επιβάρυνση στα κιλά και διατροφή με σωστά μάκρο θα δεις τεράστιες διαφορές.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  3. #3
    New Member
    Join Date
    12-05-15
    Posts
    38

    Default

    Ευχαριστώ για την απάντησή σου..

  4. #4
    Pumping Iron GreenBill's Avatar
    Join Date
    29-11-11
    Posts
    568

    Default

    Τι είναι τα noob gains στα ελληνικά;
    GreenBill

  5. #5
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by GreenBill View Post
    Τι είναι τα noob gains στα ελληνικά;
    Eγω το αντιλαμβάνομαι σαν την πρόοδο σε μάζα & δύναμη που είναι συμβατή με γραμμική αύξηση των κιλών στις βασικές.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  6. #6
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Ειναι η "γρηγορη" αλλαγη που βλεπει καποιος στο σωμα του,οταν δε γυμναζεται καθολου και μετα ξεκιναει προπονησεις.Μπορει να πεσει σε λιπος και να ανεβει και μυικα παραλληλα,γιατι ουσιαστικα ειναι ενα σοκ για τον οργανισμο να παει απτο 0 σε ενα συστηματικο προγραμμα με βαρη.Και για αυτο το συντομο χρονικο διαστημα,τυχον αστοχιες διατροφικες δε παιζουν μεγαλο ρολο. Ετσι το καταλαβαινω εγω και ετσι το παρατηρω κιολας στους αλλους
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Κρεατίνη & Μυικά Κέρδη
    By chris78 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 50
    Last Post: 02-04-13, 02:41
  2. Κρεατίνη & Μυικά Κέρδη
    By adiPREME in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 20
    Last Post: 29-03-13, 20:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •