Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 91 to 111 of 111
  1. #91
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Μια χαρα θα τα πας!!δεστο σαν μια αλλαγη που θα σε βοηθησει να εισαι υγιης να επανελθουν οι ορμονες σου στα φυσιολογικα τους και το σωμα σου θα σε ευγνωμονει!!

  2. #92
    Banned Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-08-17
    Posts
    68

    Default

    το ξερω θελω να παρω τα κιλα αλλα θρλω να τα παρω σωστα αυτο που με τρομαζει ομως ειναι οτι δφν θα τα παρω σωστα η διατροφολογος μου μου εχει δωσει κατι ροφηματα που περιεχουν 300 θερμιδες για να μου αυξησουν τα κιλα και δεν θελω να τα περνω ο λογος ειναι οτι ειμαι σιγουρη δεν θα μου δωσουν τα κιλα σωστα το ενα μπουκαλι περιεχει 26 γρ ζαχαρη και πρεπει να περνω δυο την ημερα 26 +26 γινανε 52 γρ ζαχαρη και απο τα τροφημα επεισης που τρωω ηπαρχει κριφει ζαχαρη οπως το ψωμι το γαλα το γιαουρτι το τυρι κοτατζ καταλιγω καθημερινα να περνω τοση ζαχαρη πως θα τα παρω τα κιλα σωστα

  3. #93
    Banned Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-08-17
    Posts
    68

    Default

    να σε ρωτησω στα τροφημα που ετρωγες για να παρεις κιλα ετρωγες οτι να ναι η ετρωγες καπιες συγκεκριμενες τροφες

  4. #94
    Banned Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-08-17
    Posts
    68

    Default

    παιδια να ρωτησω κατι ας πουμε καθημερινα για τα κιλα μου χρειαζομαι 80 γρ πρωτεινης μπορω να αντικαταστησω τα τροφημα με πρωτεινικο ροφημα ? ας πουμε αμα παρω protein whey και πειω το πρωι μεσιμερι βραδυ και τα υπολοιπα τα παρω απο τροφες γινεται?
    Last edited by phoenixflame; 16-09-17 at 16:47.

  5. #95
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Βρε κουκλα μου γιατι πελαγωνεις??δεν υπαρχει λογος να καταβαλωνεις τοση ζαχαρη για να παρεις βαρος.Φαε κανονικα οτι ετρωγες υγιεινα σε μεγαλες ποσοτητες.Προσωπικα θα σου ελεγα να αυξανεις σταδιακα τις ποσοτητες για να μην στρεσαρεις τον οργανισμο σου.Χρησιμοποιησε περισσοτερο στερεες τροφες και ροφηματα οπως φυσικους χυμους γαλα πληρων λιπαρων και απεφευγε αναψυκτικα αλκοολ κτλ.

  6. #96

    Default

    Μπορείς να πάρεις κ την whey σου για να συμπληρώνεις τις πρωτεινηκες σου ανάγκες . Επίσης μην φοβάσαι με τις θερμίδες αν δεις τι τρώμε οι περισσότεροι εδώ μέσα ... και δεν είμαστε χοντροί , σκέψου εσυ πίνεις ρόφημα με 300 θερμίδες κ φοβάσαι εμένα το πρωινό μου είναι 2.000+ θερμίδες

  7. #97
    Banned Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-08-17
    Posts
    68

    Default

    ναι αλλα το πρωινο σου δεν περιεχει ζαχαρη εμενα με πιεζουν να πιω ροφηματα με μπολικη ζαχαρη και αυτο φοβαμαι να εμποδισει την προσπαθεια μου για ογκο

  8. #98
    Banned Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-08-17
    Posts
    68

    Default

    μινα εδω ειναι το θεμα δεν θελω να καταναλωνω ζαχαρη και στο σπιτι ολοι με πιεζουν για να πιω αυτα τα ροφηματα θα προτιμουσα να φαω κανονικο γευμα απο το να τα παρω

  9. #99
    Pumping Iron
    Join Date
    18-03-14
    Posts
    397

    Default

    Λοιπον γιατι δε κανεις αυτο που θελεις?κανεις δε μπορει να σε υποχρεωσει να καταναλωσεις κατι που δε θελεις.Αφου ξερεις τι πρεπει να φας και τι να κανεις γιατι μπουκωνεις το σωμα σου με αχρηστες θερμιδες απο ζαχαρη?παρε τις θερμιδες σου απο πιο ποιοτικες τροφες

  10. #100

    Default

    Το δικό μου δεν περιέχει ζάχαρη ; λάθος κανείς . Η ζάχαρη βοηθάει δεν λέω ότι είναι ότι καλύτερο αλλά σίγουρα θα σε βοηθήσει γιατί κ εγώ από εκτομορφος ξεκίνησα και δεν έμπαιναν τα κιλά με τίποτα . Πιες τα ροφήματα σου και φάε κ το φαγητό σου όπως είπε κ η μινα στα κιλά και στην κατάσταση που είσαι μην φοβάσαι δεν πρόκειται να γίνεις χοντρή όσο κ να προσπαθείς

  11. #101
    Banned Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-08-17
    Posts
    68

    Default

    μακαρι την σκονη whey πως την πινεται πως φτιαχνεται παραγγηλα απο το ιντρνετ μια protein whey isolaat αλλα δεν ξερω πως φτιαχνεται

  12. #102

    Default

    Άκου τι θα κανείς έτσι ώστε να παίρνεις κ καλές θερμίδες και να είναι εύκολο τουλάχιστον εγώ έτσι το κάνω . Θα αγοράσεις τα instant oats από το myprotein βγαίνουν και σε γεύσεις εγώ παίρνω την βανίλια, τα instant oats είναι βρώμη σε μορφή σκόνης , λοιπόν θα πάρεις κ μια πρωτεΐνη whey η καζεινη (προτιμώ την καζεινη λόγω περισσότερων θερμίδων )
    Λοιπόν θα πάρεις ένα μπλέντερ
    Και θα βάλεις δυο scoop(το κουταλάκι που θα έχει μέσα τα instant oats) θα βάλεις που λες 2 σκουπ instant oats και θα βάλεις και ένα scoop πρωτεΐνη και θα βάλεις κ μισό λίτρο γάλα η και περισσότερο θα τα αλέσεις και θα έχεις ένα υπέροχο ρόφημα που είναι σαν milkshake . Αυτό το ρόφημα θα σου δώσει περίπου στις 500 θερμίδες με 35+ γραμμάρια πρωτεΐνης είναι πολύ υγιεινό θα σε βοηθήσει πολύ στους στόχους σου και είναι κ πολύ οικονομικό και εύκολο .

    Τα instant oats τα έχω βρει μόνο στο myprotein πρωτεΐνη μπορεί να χρησιμοποιήσεις οποία θέλεις εγώ χρησιμοποιώ αυτή του myprotein καθώς είναι φθηνή και ποιοτική .
    Last edited by Kasper7; 16-09-17 at 20:06.

  13. #103
    Banned Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-08-17
    Posts
    68

    Default

    ευχαριστω πολυ

  14. #104

    Default

    Quote Originally Posted by phoenixflame View Post
    ευχαριστω πολυ
    Παρακαλώ να σαι καλά φτιάχνεις αυτό το ροφήμα το πίνεις το πρωί μαζί με το πρωινό σου το πίνεις και μετά την προπόνηση κανείς κ τα γεύματα σου και να δεις για ποτέ θα φτιάξεις δν θα το πιστεύεις . Και αυτό που λένε και οι άλλοι παραπάνω μην πιάνεσαι με τις λεπτομέρειες γιατί όσο πιο πολύ το ψάχνουμε τόσο χανόμαστε κρατά τα πράγματα απλά .

  15. #105
    Banned Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-08-17
    Posts
    68

    Default

    και παλι σε ευχαριστω

  16. #106
    Banned Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-08-17
    Posts
    68

    Default

    παιδια να ρωτησω κατι αμα γνωριζει καπιος ας απαντισει επειδη οπως ειπα εχασα πολλα κιλα αλλα αυτα τα κιλα δεν ηταν μονο λιπος ηταν οστικη μαζα οστικη πικνοτητα και λιπος τωρα που θα τα παρω θα τα παρω και στα 3 με την γυμναστικη που κανω η θα ειναι κυριως λιπος ? η οστικη πικνοτητα μπορει να ξανααυξηθει η οχι ?

  17. #107
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by phoenixflame View Post
    παιδια να ρωτησω κατι αμα γνωριζει καπιος ας απαντισει επειδη οπως ειπα εχασα πολλα κιλα αλλα αυτα τα κιλα δεν ηταν μονο λιπος ηταν οστικη μαζα οστικη πικνοτητα και λιπος τωρα που θα τα παρω θα τα παρω και στα 3 με την γυμναστικη που κανω η θα ειναι κυριως λιπος ? η οστικη πικνοτητα μπορει να ξανααυξηθει η οχι ?

    Μηπως μας τρολαρεις τελικα ? δεν κουραστικες βρε καλη μ να ρωτας το ιδιο πραγμα ? εχει τωρα τοσες μερες το ιδιο κ το ιδιο ενω σου εχουμε πει κατα γραμα τι να κανεις και οτι δεν θα συμβει κατι τετοιο. Δεν βαριεται να κανει να σε βοηθησει η να σου απαντησει αλλα ρωατς συνεχως τα ιδια κ τα ιδια και με το ιδιο "αγχος" . Εχεις κανει κατι απο ολα αυτα? το δουλεψες 1-2 βδομαδες να δεις πως θα παει ? οχι... ε τοτε στρωσου και καντω μην λες ολη την ωρα τα ιδια ειναι πολυ ψυχοφθορο για σενα πρεπει να ηρεμισεις ελπιζω να μην μας τρολαρεις :)

  18. #108
    Banned Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-08-17
    Posts
    68

    Default

    δεν τρολαρω κανενα το λεω επειδη διαβασα στο ιντερνετ οτι οσες κοπελες εχασαν κιλα με λαθος τροπο μεσα σε 6 μηνες τα πηραν και με τα παραπανω και ενω τωρα με πιεζουν ολοι να παρω κιλα στην οικογενεια φοβαμαι οτι αφου τα παρω θα τα παρω μονο σε λιπος επειδη με βαζουν να τα παρω γρηγορα και μετα θα τα παρω με τα παραπανω

  19. #109
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by phoenixflame View Post
    δεν τρολαρω κανενα το λεω επειδη διαβασα στο ιντερνετ οτι οσες κοπελες εχασαν κιλα με λαθος τροπο μεσα σε 6 μηνες τα πηραν και με τα παραπανω και ενω τωρα με πιεζουν ολοι να παρω κιλα στην οικογενεια φοβαμαι οτι αφου τα παρω θα τα παρω μονο σε λιπος επειδη με βαζουν να τα παρω γρηγορα και μετα θα τα παρω με τα παραπανω

    ισα ισα οτν ενας ανθρωπος ειναι σε αρκετα κιλα κατω απο το ηψος του και φαει σωστα με μακρος οπως σου λεμε και γυμνστει δεν λιπωνει στην αρχη με τιποτα... μην το φοβασαι στο ξανα ειπα.

  20. #110
    Banned Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-08-17
    Posts
    68

    Default

    ακομα κι αν παρει τα κιλα γρηγορα ? ειναι σιγουρο?

  21. #111
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Επί 4 σελίδες ρωτάς τα ίδια και τα ίδια. Έχουμε αφιερώσει τόσο χρόνο τόσα παιδιά κι εσύ αντί να στρωθείς να κάνεις αυτά που σου λέμε, μας τρολλάρεις.


 
Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αύξηση μάζας μετά από μεγάλη απώλεια βάρους
    By juma666 in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 2
    Last Post: 27-01-17, 23:02
  2. Κάψιμο Λίπους ή Αύξηση Μάζας Μετά Από Μεγάλη Απώλεια Βάρους;
    By arxontas95 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 18-06-16, 10:46
  3. Βουλιμία Μετά Την Ανορεξία Στην Εφηβεία;
    By kqt in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 16-04-16, 11:34
  4. Replies: 3
    Last Post: 01-12-10, 20:53
  5. Boήθεια Για Προπόνηση Μετά Από Ανορεξία
    By aneliv9 in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 29
    Last Post: 15-09-10, 19:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •