Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 61 to 90 of 92
  1. #61
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    Μακάρι να φύγουν γιατί περνάω πολύ ώρα στον καθρέφτη κοιτάζοντας τα!!!

  2. #62
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Αυτο είναι το λάθος σου! Ξεκολα από τον καθρέφτη, γιατι σου χει γίνει εμμονή.

  3. #63
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    Ισχύει!! θα το κόψω!!

  4. #64
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Έτσι μπράβο!! Κάνε αυτό που κανεις χωρίς άγχος. Η γυμναστική είναι απόλαυση! Keep going!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  5. #65
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    Καλημέρα σε όλους!! Δεύτερη φορά που το στέλνω..θα τα μάθω τα κατατόπια που θα πάει!! έλεγα λοιπόν ότι ξεκίνησα δουλειά και κάνω υπεράνθρωπες προσπάθειες να τα συνδυάσω όλα και δουλειά και σπίτι και μωρό και προπονήσεις! ¨Εκανα κάποιες αλλαγούλες και είδα κάποια διαφορά σε σημεία που ήθελα και τα μοιράζομαι μαζί σας. Αύξησα τον υδατάνθρακα γιατί κατανάλωνα πολύ λίγο, μείωσα την αερόβια και αύξησα τα βάρη με πιο δυνατές και έντονες προπονήσεις. Όπως σας είχα πει είχα εμμονή με την εμφάνιση του κάτω κορμού εκεί που το ισχίο κάνει σαν γούβα και κάτω πετάγεται σαν ψωμί, το έψαξα στο ιντερνετ και κάποιες γυναίκες που ασχολούνται με το fitness και το bodybuilding το αναφέρουν ως dip hips η violin hips και έχει να κάνει λένε με την κατασκευή του ποδιού επειδή ο γοφός είναι στενότερος και δείχνει έτσι. Κάνω κάποιες ασκήσεις ειδικά γιαυτό το θέμα για να φαρδύνει ο γοφός..αν ισχύει αυτό που λένε και δεν είναι μπαρούφες!! Βάζω κάποιες φώτο για να δείτε και εσείς και να μου πείτε γνώμη!! Επίσης θέλω να ρωτήσω αν τα δερματοπτυχόμετρα δείχνουν όντως το σωματικό λίπος για να αγοράσω! Ευχαριστώ!!

    ςAttachment 33064Attachment 33065Attachment 33066
    Last edited by mariaaman1986; 26-10-17 at 13:33.

  6. #66
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Καλησπέρα Μαρία!
    Πολυ απλά, έχεις τα περισσότερα λιποκύτταρα κάτω από τους γοφούς, εκεί που λες οτι πετάγεται σαν ψωμί. Όσο θα αδειάζουν τόσο πιο ομοιογενές θα φαίνεται το πόδι. Δουλεψε για ανασύσταση, να βαλεις μυς και παραλληλα να μειωνεις το σωματικο σου λιπος. Ειναι κατι που θελει αρκετο χρονο , βαρη, σωστη διατροφη και υπομονη.

  7. #67
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    Σε ευχαριστώ πολύ Ειρήνη!! Πού θα μου πάει θα το εξαλείψω αυτό το ψωμάκι!!

  8. #68
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Εννοείται!! Εγώ είμαι σιγουρη πως θα τα καταφέρεις!

  9. #69
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    Attachment 33356Attachment 33356

    Καλημέρα σε όλους!! Λοιπόν χάθηκα λίγο λόγω υποχρεώσεων αλλά η προπόνηση συνεχίστηκε κανονικά!! Θέλω τα φώτα σας. Έπειτα από περισυλλογή και μια αναθεώρηση πραγμάτων κατέληξα στο ότι θέλω να ρίξω το λιπάκι μου λίγο περισσότερο, για μένα και μόνο να γουστάρω και να πω τα κατάφερες. Παραμένω στα 52 κιλά, το σώμα έχει αλλάξει κατά πολύ μετά από επίμονη άσκηση αλλά διατροφικά αφεθήκαμε λιγάκι (λιγάκι αλήθεια) και έχω θέσει νέους στόχους. Κάνω 4 φορές αερόβια από μισή ώρα και 4 φορές βάρη από 45 λεπτά. Οι θερμίδες συντήρησης είναι 2020 και λέω σταδιακά να τις μειώσω ώσπου να πάω στις 1400. Συμφωνείτε με αυτή τη στρατηγική? Επίσης ποια θα πρέπει να έιναι η αναλογία πρωτ, υδατανθ και λίπους σε περίοδο γράμμωσης?

    ετσι ειμαι τώρα

  10. #70
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καλημέρα Μαρία!!!

    Μην μειώσεις θερμίδες προς το παρόν, ήδη για τέτοια δραστηριότητα είσαι χαμηλά.

    Μείνε στις ίδιες θερμίδες, μην σου πω να ανεβάσεις κιόλας, ΜΟΝΟ όμως από καθαρές τροφές, ενώ ταυτόχρονα ανέβασε το αερόβιό σου 4 φορές από 40 λεπτά.

    Μετά από 2 εβδομάδες τσέκαρε αν καθάρισες ακόμη περισσότερο κι έπειτα αποφάσισε το αν θα κάνεις κάποια μείωση.

    Με λίγο περισσότερο ΚΑΘΑΡΟ φαγητό και ένα τσακ ανέβασμα αεροβικής, πιστεύω θα φτάσεις εκεί που θες.
    Last edited by Mazda 6; 17-01-18 at 11:37.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  11. #71
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Μαρία κατα την ταπεινη μου αποψη και με βαση αυτό που βλεπω στις φωτογραφιες, χρειαζεσαι να εστιασεις και στο θεμα υπερτροφιας. Εισαι 52 κιλα με αναλογικα περισσοτερο λιπος σε σχεση με μυς. Αν αλλαζες αυτη την αναλογια το σωμα σου θα φαινοταν πολυ καλυτερο! Μην κανεις το λαθος να πεσεις τοσο χαμηλα σε θερμιδες. Η γραμμωση απαιτει να εχεις και λιγο μυς, αρα θελει σωστη προσεγγιση χωρις υπερβολες.

  12. #72
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    Οκ!! θα το κάνω!!! Να ρωτήσω κάτι..όταν φτάνεις πλέον σε χαμηλά κιλά και θες παρόλα αυτά να χάσεις λίπος τι κάνεις? Μετά δεν δείχνεις υγιής όμως και χάνεις μυϊκή μάζα.

  13. #73
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    [QUOTE=Kardoula;1345113]Μαρία κατα την ταπεινη μου αποψη και με βαση αυτό που βλεπω στις φωτογραφιες, χρειαζεσαι να εστιασεις και στο θεμα υπερτροφιας. Εισαι 52 κιλα με αναλογικα περισσοτερο λιπος σε σχεση με μυς. Αν αλλαζες αυτη την αναλογια το σωμα σου θα φαινοταν πολυ καλυτερο! Μην κανεις το λαθος να πεσεις τοσο χαμηλα σε θερμιδες. Η γραμμωση απαιτει να εχεις και λιγο μυς, αρα θελει σωστη προσεγγιση χωρις υπερβολες.[/QU

    σε αυτή την περίπτωση που θα πρέπει να εστιάσω περισσότερο? και στην αεροβια και στα βάρη?

  14. #74
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by mariaaman1986 View Post
    Οκ!! θα το κάνω!!! Να ρωτήσω κάτι..όταν φτάνεις πλέον σε χαμηλά κιλά και θες παρόλα αυτά να χάσεις λίπος τι κάνεις? Μετά δεν δείχνεις υγιής όμως και χάνεις μυϊκή μάζα.

    Ακριβώς. Απο ενα σημείο και μετά το σώμα θα χάνει και μυικό ιστο (αυτό γινεται αναπόφευκτα). Το αποτέλεσμα θα ειναι ενα σώμα που ναι οκ, μπορει να βλεπεις κοιλιακους και φλέβα στο χέρι, αλλά ειμαι σιγουρη πως δεν ειναι αυτό που θες. Εγώ στη θέση σου θα εκανα το εξης - Αφου εχω πετυχει τον πρωτο στοχο, θα εβαζα μια μικρη παυση, οπου θα κινουμουν στο ιδιο βαρος , αλλα πλεον με εμφαση να δυναμωσω και να ανεβασω μυικοτητα. Μη σου πω πως παραλληλα το σωμα σου θα πεφτει και σε λιπος.
    Ο Σταυρος στα εγραψε πολυ σωστα. Φαε λιγο περισσοτερο απο καθαρο φαγητο, ανεβασε και τις αεροβιες στα 4 40λεπτα , ετσι θα εχεις τη δυναμη να κανεις δυνατες προπονησεις. Ετσι θα πετυχεις ανασυσταση, κατι που θεωρω ειναι αυτο που θες τη δεδομενη στιγμη. Εμεις οι γυναικες εστιαζουμε ολο στο "γραμμωση, χασιμο λιπους" αλλα τελικα το ζουμι ειναι αλλου.

  15. #75
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    ok Ειρήνη σε ευχαριστώ πολύ, ήσουν πολύ κατανοητή, έχεις πιάσει ακριβώς το τι θέλω

  16. #76
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default Η ώρα της αλήθειας

    Attachment 34138Attachment 34138

    Attachment 34139Attachment 34140Attachment 34141

    Το λοιπόν.. ξέρω ότι δεν μπορώ να έχω τις μέγιστες προσδοκίες εφόσον γυμνάζομαι μόνη μου και δεν είναι το ίδιο με το να με παρακολουθεί ειδικός..αλλά αυτό είναι το αποτέλεσμα. Δεν είμαι ευχαριστημένη με το πίσω μέρος του ποδιού αλλά το θέμα είναι ότι θέλω να βελτιώσω σημεία χωρίς να αδυνατίσω! δεν θέλω ούτε πιο παχιά να δείχνω αλλά ούτε και πιο αδύνατη. Κυρίως θα ήθελα να βελτιώσω το πλαινό και πίσω μέρος του ποδιού κάτω απ τον γλουτό. Κράξιμο δεκτό!

  17. #77
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    :) Εγώ νομίζω ότι έχεις ένα υπέροχο και κυρίως πολύ θηλυκό αποτέλεσμα.

  18. #78
    Junior Bodybuilder ShreddingInProgress's Avatar
    Join Date
    05-08-18
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by mariaaman1986 View Post
    Το λοιπόν.. ξέρω ότι δεν μπορώ να έχω τις μέγιστες προσδοκίες εφόσον γυμνάζομαι μόνη μου και δεν είναι το ίδιο με το να με παρακολουθεί ειδικός..αλλά αυτό είναι το αποτέλεσμα. Δεν είμαι ευχαριστημένη με το πίσω μέρος του ποδιού αλλά το θέμα είναι ότι θέλω να βελτιώσω σημεία χωρίς να αδυνατίσω! δεν θέλω ούτε πιο παχιά να δείχνω αλλά ούτε και πιο αδύνατη. Κυρίως θα ήθελα να βελτιώσω το πλαινό και πίσω μέρος του ποδιού κάτω απ τον γλουτό. Κράξιμο δεκτό!
    Που να πηγαινες κ γυμναστηριο δηλ, μαλλον εχεις καλα γονιδια δεν εξηγειται αλλιως. Στο γυμναστηριο που παω οι περισσοτερες γυναικες ενω χτυπιουνται εχουν χειροτερο σωμα απο σενα
    Last edited by ShreddingInProgress; 29-08-18 at 12:05.

  19. #79
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    δεν είναι πώς όταν με κοιτάω νιώθω αποστροφή αλλά θα ήθελα κάποια σημεία να τα βελτιώσω! προσπαθώ να ενημερώνομαι, να βάζω νέες ασκήσεις και να επιμένω! αλλά όσο ναναι σίγουρα θα είχα άλλο αποτέλεσμα αν ήμουν γραμμένη σε κάποιο καλό γυμναστήριο απλά δεν το κάνω λόγω έλλειψης χρόνου λόγω παιδιού

  20. #80
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    χαχαχα και εγώ χτυπιέμαι μη νομίζεις αλλά με ότι διαθέτω στο σπίτι μου και με ότι βιντεάκια από τεχνικές βλέπω στο ίντερνετ! Τα έχω ξεσκονίσει για τα καλά!

  21. #81
    Junior Bodybuilder ShreddingInProgress's Avatar
    Join Date
    05-08-18
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by mariaaman1986 View Post
    δεν είναι πώς όταν με κοιτάω νιώθω αποστροφή αλλά θα ήθελα κάποια σημεία να τα βελτιώσω! προσπαθώ να ενημερώνομαι, να βάζω νέες ασκήσεις και να επιμένω! αλλά όσο ναναι σίγουρα θα είχα άλλο αποτέλεσμα αν ήμουν γραμμένη σε κάποιο καλό γυμναστήριο απλά δεν το κάνω λόγω έλλειψης χρόνου λόγω παιδιού
    Το γυμναστηριο σιγουρα βοηθαει πολυ, πχ σκουωτ κ καποια μηχανηματα ειναι must, αλλα κ παλι εχεις καλο frame κ αναλογιες κ κανεις δουλεια ακομα κ στο σπιτι. Δεν εχεις κανα γυμναστηριο συνοικιακο κοντα σε σενα, που να πεταγεσαι στα 5 λεπτα για να μη χανεις χρονο. Εγω αυτο κανω, βεβαια μ βγαινει πιο ακριβα απο τις αλυσιδες.

    Επισης στο τζυμ αν γνωρισεις κ λιγο τους γυμναστες ή σε δουν οτι το παλευεις σε βοηθανε αρκετα, σου δειχνουν ασκησεις κλπ πολυ αναλυτικα. Εμενα σχεδον μου κανουν περσοναλ με τα λεφτα της συνδρομης, οποτε ρωταω ειναι πανω απο το κεφαλι μου.
    Last edited by ShreddingInProgress; 29-08-18 at 12:16.

  22. #82
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by ShreddingInProgress View Post
    Το γυμναστηριο σιγουρα βοηθαει πολυ, πχ σκουωτ κ καποια μηχανηματα ειναι must, αλλα κ παλι εχεις καλο frame κ αναλογιες κ κανεις δουλεια ακομα κ στο σπιτι. Δεν εχεις κανα γυμναστηριο συνοικιακο κοντα σε σενα, που να πεταγεσαι στα 5 λεπτα για να μη χανεις χρονο. Εγω αυτο κανω, βεβαια μ βγαινει πιο ακριβα απο τις αλυσιδες.

    Επισης στο τζυμ αν γνωρισεις κ λιγο τους γυμναστες ή σε δουν οτι το παλευεις σε βοηθανε αρκετα, σου δειχνουν ασκησεις κλπ πολυ αναλυτικα. Εμενα σχεδον μου κανουν περσοναλ με τα λεφτα της συνδρομης, οποτε ρωταω ειναι πανω απο το κεφαλι μου.
    Εχει κανα δυο και αρχίζω και το σκέφτομαι. πρέπει να πάω να δω περιβάλλον κτλ. γιατί σιχαίνομαι πολύ τα ομαδικά προγράμματα

  23. #83
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Μαρία δεν ξέρω τι θα κάνεις, βρες τρόπο να ξεκινήσεις γυμναστήριο!! Έτσι και μπεις στα βάρη θα απογειώσεις το σώμα σου.
    Έχεις πάρα πάρα πολύ ωραίο καλούπι, μου θυμίζεις σώμα κατηγορίας bikini. Πολύ ωραίος γλουτός, ωραία συμμετρία.
    Καλή η σπιτική προπόνηση, αλλά όπως διαπίστωσες κι εσύ όταν θες να πας λίγο παραπάνω το γυμναστήριο είναι μονόδρομος.
    Κι εγώ σιχαίνομαι τα ομαδικά προγράμματα.. Εσύ θα πας για τα βάρη , όχι για τα άλλα (εκτός αν δεις κάτι ενδιαφέρον και θες να το παρακολουθήσεις). Αλλά η βάση σου και όλη σου η ενέργεια θα είναι στην αίθουσα με τα βάρη!!!

  24. #84
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Μαρία δεν ξέρω τι θα κάνεις, βρες τρόπο να ξεκινήσεις γυμναστήριο!! Έτσι και μπεις στα βάρη θα απογειώσεις το σώμα σου.
    Έχεις πάρα πάρα πολύ ωραίο καλούπι, μου θυμίζεις σώμα κατηγορίας bikini. Πολύ ωραίος γλουτός, ωραία συμμετρία.
    Καλή η σπιτική προπόνηση, αλλά όπως διαπίστωσες κι εσύ όταν θες να πας λίγο παραπάνω το γυμναστήριο είναι μονόδρομος.
    Κι εγώ σιχαίνομαι τα ομαδικά προγράμματα.. Εσύ θα πας για τα βάρη , όχι για τα άλλα (εκτός αν δεις κάτι ενδιαφέρον και θες να το παρακολουθήσεις). Αλλά η βάση σου και όλη σου η ενέργεια θα είναι στην αίθουσα με τα βάρη!!!
    Η αλήθεια είναι πώς και εμένα τα βάρη μου αρέσουν και όχι τα ομαδικά καθόλου. Και στο σπίτι βάρη κάνω είτε με μπάρα και δίσκους, με αλτήρες τροχαλία κτλ απλά υποθέτω κιολας ότι ο ειδικός βλέπει και τα προβληματικά σημεία και τα διορθώνει με ασκήσεις! Σε ευχαριστώ πολύ, έχω ψηθεί άσχημα τώρα να πάω!! Αλλά θα το ψάξω να πάω σε καλό γιατί σε μερικά λένε κάτι μπαρούφες που πραγματικά τρελαίνομαι! ¨εχω ακούσει την ατάκα μην αυξήσεις τα βάρη θα φουσκώσουν τα πόδια σου!!

  25. #85
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    Αν δε μπορεις λογψ χρονου με το παιδακι σου ψαξε για γυμναστηριο κοντα σου που εχει ευελικτο ωραριο, τυπου 24ωρο κλπ, τωρα αν θες το γυμναστηριο για να σε αναλαβει καποιος μην το ψαχνεις καν δυστυχως οι περισσοτεροι δεν ξερουν κι αν ξερουν δε θα ασχοληθουν...
    η επομενη λυση ειναι το περσοναλ ειτε εξ αποστασεως ειτε κανονικο,
    προτεινω να βρεις καποιον προπονητη να σε καθοδηγει και να γραφτεις σε ενα φτηνο γυμναστηριο που να σε καλυπτει ομως τοσο σε θεματα αποστασης ωραριου και μηχανηματων-οργανων...

  26. #86
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by cano View Post
    Αν δε μπορεις λογψ χρονου με το παιδακι σου ψαξε για γυμναστηριο κοντα σου που εχει ευελικτο ωραριο, τυπου 24ωρο κλπ, τωρα αν θες το γυμναστηριο για να σε αναλαβει καποιος μην το ψαχνεις καν δυστυχως οι περισσοτεροι δεν ξερουν κι αν ξερουν δε θα ασχοληθουν...
    η επομενη λυση ειναι το περσοναλ ειτε εξ αποστασεως ειτε κανονικο,
    προτεινω να βρεις καποιον προπονητη να σε καθοδηγει και να γραφτεις σε ενα φτηνο γυμναστηριο που να σε καλυπτει ομως τοσο σε θεματα αποστασης ωραριου και μηχανηματων-οργανων...
    Το ίδιο νομίζω και εγώ, στο γυμναστήριο δεν ασχολείται κανείς, εγώ βρε παιδιά σε όσα γυμναστήρια πήγαινα παλιά δεν είχα δει έναν γυμναστή γύρω να επιβλέπει!! Το personal είναι η πιο ωραία φάση αλλά είναι πολλά τα λεφτά!!!

  27. #87
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Πάντως το σημαντικότερο νομίζω είναι να είναι το γυμναστήριο να είναι κοντά να μην χάνεις χρόνος στις μετακινήσεις.
    Αφού έχεις εμπειρία με τα βάρη μπορείς να πας να ανεβάζεις εδώ το πρόγραμμα σου και είμαι σίγουρος ότι τα πιο έμπειρα παιδιά θα σου προτείνουν οτιδήποτε αλλαγές μπορεί να χρειαστεί να κάνεις.

  28. #88
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by conan1982 View Post
    Πάντως το σημαντικότερο νομίζω είναι να είναι το γυμναστήριο να είναι κοντά να μην χάνεις χρόνος στις μετακινήσεις.
    Αφού έχεις εμπειρία με τα βάρη μπορείς να πας να ανεβάζεις εδώ το πρόγραμμα σου και είμαι σίγουρος ότι τα πιο έμπειρα παιδιά θα σου προτείνουν οτιδήποτε αλλαγές μπορεί να χρειαστεί να κάνεις.
    Όλο και κάποια γυμναστήρια έχει εδώ και έχει και ένα με personal, θα πάω και εκεί να δω τι τιμές θα μου πουν!! Ό,τι γνώσεις απέκτησα από αυτό το forum και το youtube τα απέκτησα. Ποτέ στο παρελθόν δεν ήμουν φαν της εκγύμνασης με βάρη αλλά μετά τη γέννα είπα γιατί να μην δοκιμάσω να έχω δική μου άποψη για το τι κάνει στο σώμα. Κούτσου κούτσου ξεκίνησα από πολύ λίγα κιλά και κάθε μήνα αύξαινα. έπαθα σοκ όταν είδα πόσο αλλάζει το σώμα και από τότε έχω κολλήσει μου αρέσει μόνο η εκγύμναση με βάρη και αντιστάσεις. Θα ήθελα να πάω ένα βήμα παρακάτω πάντως..

  29. #89
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Και πολύ καλά έκανες, δεν έχω δει την αρχική εικόνα αλλά έχω δει την τελική. Μην αμελήσεις πάντως και την αερόβια προπόνηση. Μια λύση είναι στο γυμναστήριο να ξεκινήσεις με κάποιον personal κυρίως για να σου δείξει πως να εκτελείς σωστά τις ασκήσεις, μερικές φορές απορεί κανείς πως μικρές λεπτομέρειες στην εκτέλεση, σωστή στάση κλπ κάνουν την διαφορά, και μετά συνεχίζεις μόνη σου. Γιατί συνεχώς personal προφανώς και ανεβαίνει πολύ η τιμή.

  30. #90
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-17
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by conan1982 View Post
    Και πολύ καλά έκανες, δεν έχω δει την αρχική εικόνα αλλά έχω δει την τελική. Μην αμελήσεις πάντως και την αερόβια προπόνηση. Μια λύση είναι στο γυμναστήριο να ξεκινήσεις με κάποιον personal κυρίως για να σου δείξει πως να εκτελείς σωστά τις ασκήσεις, μερικές φορές απορεί κανείς πως μικρές λεπτομέρειες στην εκτέλεση, σωστή στάση κλπ κάνουν την διαφορά, και μετά συνεχίζεις μόνη σου. Γιατί συνεχώς personal προφανώς και ανεβαίνει πολύ η τιμή.
    θα ψάξω να βρω καμια πιο παλιά φώτο! Κοίτα εγώ πρόσεξα πολύ στην εγκυμοσύνη και μετα τη γέννα στις 40 ημέρες έμπαινα ήδη στα ρούχα μου, παραδόξως χαλάρωση δεν είχα ούτε στην κοιλιά. Είχα όμως λίγα ψωμάκια στα πλαϊνά τα οποία τονίζονταν λόγω του ότι ήταν και πολύ στενοί οι γοφοί σε σχέση με το μπούτι. Έψαξα και βρήκα ασκήσεις που αλλάζουν το σημείο αυτό και όντως το έχω φέρει σε καλό σημείο! Αυτό που είπες είναι μια καλή λύση, να πάω σε personal για ένα διάστημα να δω αν τις εκτελώ σωστά και μετά να συνεχίσω μόνη μου!


 
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •