Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 33 of 33
  1. #31
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Πολλές φορές ούτε καν αυτό συμβαίνει, δεν θησαυρίζει κανείς. Γίνονται για χάρη της ματαιοδοξίας, για την κατάκτηση μιας καλής θέσης, για να κερδίσει ο αθλητής επαγγελματική κάρτα. Όπως λεω, όλα γίνονται για τρία γράμματα : "PRO" για να γράψουν στο ίνσταγραμ διπλα απο το ονομα τους αυτα τα τρία γράμματα.. Βλέπουμε γυναίκες να μεταμορφώνονται σε υβρίδια από κατάχρηση φαρμάκων γιατι "ετσι απαιτεί το άθλημα".
    Τα αποτελέσματα τα βλέπουμε. Και δεν φταίει κανενας προπονητής, καμία ομοσπονδία, κανένα άθλημα. Φταίει ο ίδιος ο αθλητής που δέχεται να μπει σε αυτό το τρυπάκι.
    Ακριβως οπως τα λες! Και να πεις οι επαγγελματιες στο εξωτερικο κλπ βγαζουν και κατι απο τους μεγαλους σπονσορες που ενδεχομενως να εχουν(περισσοτερο οι τοπ στον κοσμο). Οχι πως αυτο δικαιολογει την φθορα που προκαλουν στην υγεια τους. Αλλα τι να πουμε και για τους ελληνες και αντιστοιχα απο αλλα μερη αθλητες που παιζουν απλα σε τοπικο επιπεδο(κοινως οχι μονο δεν βγαζουν χρημα αλλα ξοδευουν, κοινως χομπι)..που προκαλουν τετοια φθορα στην υγεια τους ασκοπα;
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  2. #32
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by IronAddict View Post
    Ακριβως οπως τα λες! Και να πεις οι επαγγελματιες στο εξωτερικο κλπ βγαζουν και κατι απο τους μεγαλους σπονσορες που ενδεχομενως να εχουν(περισσοτερο οι τοπ στον κοσμο). Οχι πως αυτο δικαιολογει την φθορα που προκαλουν στην υγεια τους. Αλλα τι να πουμε και για τους ελληνες και αντιστοιχα απο αλλα μερη αθλητες που παιζουν απλα σε τοπικο επιπεδο(κοινως οχι μονο δεν βγαζουν χρημα αλλα ξοδευουν, κοινως χομπι)..που προκαλουν τετοια φθορα στην υγεια τους ασκοπα;

    Παρόλο που είμαι κατά της χρήσης των αναβολικών, τους επαγγελματίες εν μέρει τους δικαιολογώ.
    Αυτό ξέρουν σα δουλειά αυτό κάνουν για να φέρουν φαγητό στο τραπέζι, για να ζήσουν την οικογένεια.

    Έχω φίλο παιδικό που δουλεύει στα διυλιστήρια σε συνεργείο, που έρχεται σε επαφή με ότι τοξικό μπορείς να φανταστείς. Προσδόκιμο ζωής στη δουλεία του έχουν καμιά δεκαριά χρόνια λιγότερο από τα άλλα επαγγέλματα.
    Αλλά σου λέει, αυτό ξέρω να κάνω, πληρώνει καλά, πρέπει να ζήσω την οικογένειά μου. Τέλος. Δεν μπορείς να του πεις τίποτα. Αλλά υπάρχει κάποιος που θα έτρωγε όλη τη χημικίλα της δουλειάς του φίλου μου χωρίς να πληρώνεται, "έτσι γιατί είναι το χόμπυ του"?

  3. #33
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Παρόλο που είμαι κατά της χρήσης των αναβολικών, τους επαγγελματίες εν μέρει τους δικαιολογώ.
    Αυτό ξέρουν σα δουλειά αυτό κάνουν για να φέρουν φαγητό στο τραπέζι, για να ζήσουν την οικογένεια.

    Έχω φίλο παιδικό που δουλεύει στα διυλιστήρια σε συνεργείο, που έρχεται σε επαφή με ότι τοξικό μπορείς να φανταστείς. Προσδόκιμο ζωής στη δουλεία του έχουν καμιά δεκαριά χρόνια λιγότερο από τα άλλα επαγγέλματα.
    Αλλά σου λέει, αυτό ξέρω να κάνω, πληρώνει καλά, πρέπει να ζήσω την οικογένειά μου. Τέλος. Δεν μπορείς να του πεις τίποτα. Αλλά υπάρχει κάποιος που θα έτρωγε όλη τη χημικίλα της δουλειάς του φίλου μου χωρίς να πληρώνεται, "έτσι γιατί είναι το χόμπυ του"?
    Αυτο ακριβως
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 15-09-16, 22:07
  2. Replies: 92
    Last Post: 25-09-10, 10:19
  3. Posing Routine Μιχάλη Κεφαλιανού Στο Dallas Pro!
    By Musclemar in forum 2010 IFBB Dallas Europa Super Show
    Replies: 4
    Last Post: 17-08-10, 18:10
  4. Μιχάλης Κεφαλιανός, 4 ώρες Πριν Το PreJudging στο Dallas!
    By Musclemar in forum 2010 IFBB Dallas Europa Super Show
    Replies: 12
    Last Post: 15-08-10, 19:05
  5. Μιχάλης Κεφαλιανός - Βίντεο Από PreJudging Dallas Europa!
    By Musclemar in forum 2010 IFBB Dallas Europa Super Show
    Replies: 0
    Last Post: 14-08-10, 07:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •