Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    22-08-17
    Posts
    3

    Default Συμβουλές Για Αύξηση Μυικών Κιλών

    Καλησπερα..ειμαι 23 ετων με 1.87-88 υψος και με βαρος 67 κιλα ...αρκετα εως πολυ αδυνατος για το υψος μου θα ελεγα.Ωστοσο το εχω ψαξει και δεν εχω καποιο προβλημα υγειας γυρω απο αυτο , απλα καλο μεταβολισμο(οπως που μου εχουν πει και οι γιατροι στην ερωτηση μου "Αφου τρωω πολυ και καλα πως γινεται να μην παιρνω κιλα?" ..Τον τελευταιο μηνα εχω αρχισει να τρωω ποιοτηκα με πιο συχνα και μικρα γευματα αποτι λιγοτερα και μεγαλα σε συνδιασμο και με γυμναστηριο και καποια συμπληρωματα μπορω να πω εχω δει μια μικρη διαφορα....θελω να ρωτησω το εξης..προφανως ακομα θελω πολλη δουλεια αλλα υπαρχουν πραγματα τα οποια μπορειτε να μου προτεινετε να κανω για καλυτερα αποτελεσματα ??απο υπερθερμιδικη διατροφη,συμπληρωματα, μεχρι και συγκεκριμενες ασκησεις?

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Αυτό που θες είναι να όργανώσεις τη διατροφή σου ώστε να καταναλώνεις σε καθημερινή βάση σταθερές θερμίδες πάνω από αυτές της συντήρησής σου.
    Δες στην ενότητα των άρθρων, υπάρχουν για hardgainers. Δεν θες συμπληρώματα, μπορεις να φτιάχνεις τα δικά σου ροφηματα ογκου (υπαρχει και βιντεο συνταγή). Με μια απλή πρωτεινη ορού γάλακτος, μπορεις να κανεις δική σου πρωτεινη 'ογκου" προσθέτοντας τον δικο σου υδατάνθρακα και καλά λιπαρά.
    Στο γυμναστήριο δούλεψε βασικές πολυαρθρικές ασκήσεις, ακολουθώντας ενα κλασικό bbing διαχωρισμό.
    Τι ακριβως κανεις τωρα;

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    22-08-17
    Posts
    3

    Default

    Καλησπερα καρδουλα..κανω γυμναστηριο σχεδον 1μιση μηνα...εχω κοψει οτι δηποτε σχετιζεται με ετοιμο φαγητο απεξω fast food και τετοιου τυπου διατροφη.

    Τρωω το πρωι γυρω στις 11 ενα μπολ δημητριακα με βρωμη,γυρω στις 3 θα φαω μεσημεριανο (πρωτεινη με υδατανθρακα) μετα απο κανα 2ωρο ισως φαω κατι ακομα(οχι παντα) σαν απογευματινο και στις 7 πηγαινω γυμναστηριο για μια ωρα σχεδον..γυρναω πινω ενα shaker με 2 scoop πρωτεινης whey με μια ή δυο μπανανες..μετα απο περιπου 2 ωρες θα φαω τ βραδυνο μου (υδατανθρακα με πρωτεινη παλι) και αν κοιμηθω νωρις δεν τρωω κατι αλλο...σε περιπτωση ομως που περασουν 3 ωρες απο το βραδυνο και δεν εχω κοιμηθει θα φαω ή κανενα τοστ με βραστη γαλοπουλα και τυρι χαμηλων λιπαρων ή κανα γιαουρτακι με μελι.Η αληθεια ειναι πως εχω δει μια μικρη διαφορα του τυπου 2-3 κιλα , αλλα πιστευω πως δεν ειναι αρκετο ..εσυ τι μου προτεινεις γυρω απο τη διατροφη??


    και κατι αλλο σημερα που πηγα γυμναστηριο εκανα στηθος δικεφαλα...μπορω να πω οτι μετα το στηθος δεν εδωσα αυτο που επρεπε στα δικεφαλα λογω του οτι κουραστηκα οσο εκανα το στηθος..και σκεφτομουνα μηπως αρχιζα να γυμναζω ξεχωριστα ολες τις μυικες ομαδες..τι λες για αυτο?

  4. #4
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    η διατροφη θελει φτιαξιμο....προσθεσε το πρωι σε αυτο που ηδη τρως και αυγα και καποιο φρουτο οπως μπανανα...το τοστ που λες πως τρως το βραδυ βαλτο σαν δεκατιανο η και σαν απογευματινο...το μεσημεριανο και το βραδινο φαε σωστο υδατανθρακα και πρωτεινη και σαλατα...ρυζι με κοτοπουλο η μακαρονια με μοσχαρι η πατατες με κρεας η ποσες αλλες επιλογες που εχει...πριν πεσεις για υπνο φαε ενα γιαουρτακι με λιγους ξηρους καρπους.μετα το γυμναστηριο επισης πιες την σπιτικη πρωτεινη ογκου που εχει στο βιντεο η καρδουλα...δωσε εμαφαση στις βασικες ασκησεις (σκουωτ,αρσεις θανατου,παγκος,στρατιωτικες πιεσεις,μονοζυγο) ενω αμα θελεις μπορεις να δουλεψεις μονο με αυτες ενα full body προγραμμα για αρχη...τελος κοιμησου νωρις..κανε αυτα και σε 2-3 μηνες δν πιστευεις το πως αλλαξες..
    Last edited by dimitris_powerlifter; 29-08-17 at 00:05.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αύξηση Μυικών Κιλών
    By Paraskos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 04-09-16, 15:38
  2. Τροφές Που Δίνουν Μπόνους Στην Αύξηση Μυικών Κιλών
    By Painless in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 17
    Last Post: 17-03-14, 19:19
  3. Replies: 12
    Last Post: 22-01-11, 18:29
  4. Tι προτείνετε για αύξηση μυικών κιλών
    By Jin in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 25
    Last Post: 06-05-08, 04:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •