Καλησπέρα παιδιά. Ονομάζομαι Γιώργος και είμαι 19 χρονών.Όντας νέος στο χώρο των συμπληρωμάτων χρειάζομαι τα φώτα σας. Είμαι στο χώρο της γυμναστικής 2 μησί με 3 χρόνια. 2 χρόνια περίπου καλλισθενική και ένα χρόνο βάρη κατα κύριο τρόπο εκγύμνασης με λίγο καλλισθενική κατα καιρούς. Πριν ένα χρόνο (Οκτώμβριο του 16) ξεκίνησα το γυμναστήριο στα 80 κιλά. Τελείωσα τη περίοδο του όγκου 7 μήνες μετά στα 98 κιλά (μάιος του 17) και από εκεί μέχρι τωρα στα τέλη αυγούστου μπήκα σε περίοδο χάσιμο λίπους με επιτυχία πιστεύω, μιας και κατάφερα να χάσω 9 κιλά περίπου σιγά σιγά σε περίοδο σχεδόν 4 μηνών και να πέσω στα 89. Μιας και πέρυσι η διατροφή μου βασιζόταν καθαρά σε φαγητό και δεν έπαιρνα καποιο συμπλήρωμα πρωτεινής εβάλα αρκετό βάρος,αφού κυνηγώντας να καλύψω τις ημερίσιες ανάγκες μου σε πρωτεινη,υδατάνθρακα και λιπίδια έπαιρνα και αρκετές θερμίδες. Ο σκοπός μου και φέτος είναι ο ίδιος αλλά φέτος χρειάζεται να προσέξω ποιο πολύ με την πρόσληψη βάρους και να μην ξεπεράσω πολύ τα όρια.(1.83 ύψος) Έτσι θέλω να ξεκινήσω ένα συμπλήρωμα για την πρόσληψη της πρωτείνης και την ομαλή αύξηση στα κιλά μου. Μετά από ψάξιμο έχω καταλήξει σε δύο. Την κλασσική Gold Standard της ON και την Whey της Myprotein. Ποια θα συνιστούσατε εσείς? Κάποια άλλη -πέρα από αυτές τις δύο- εξισου καλή με όσο το δυνατό καλύτερη αναλογία σε τιμή-μέγεθος και γραμμάρια πρωτείνης? Χωρίς πολύ υδατάνθρακα και λιπίδια. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και ελπίζω να μην σας κούρασα. Καλά Gains