Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Default Αξιολόγηση Διατροφής

    Καλησπερα σε ολους.
    Πριν παραθεσω την διατροφη μου θα ηθελα να αναφερω 1-2 πραγματα.
    Καταρχας ειμαι 21 χρονων 1,80 υψος 74-75 κιλα.
    Τον Μαιο ημουν στα 72 κιλα με ποσοστο λιπους περιπου 6-7% .(μετρηση με τριμπηδα αλλα και με μηχανικα) Τοτε εκανα βεβαια καθε μερα εκτοσ ΣΚ γυμναστηριο και 2 ωρες προπονηση πολο κατηγορια α1 οποτε εκανα πολυ δυνατη προπονηση.
    Τωρα ειμαι στα 75 κιλα με τελευταια μετρηση λιπους 13-14%. Ο Λογος που εφτασα σε αυτο το σημειο ειναι γιατι εχω να κανω προπονηση απο τον ιουνιο και λογο της πολυ αυστηρης διατροφης και προπονης "εσπασα" και ειναι 2-3 μηνες που σαβουριαζω τα παντα και σε τεραστιες ποσοτητες(βουλημια). εκτοσ αυτου εχω χασει πολυ μυς και εχω λιπωσει στην κοιλια ...
    Μιας και ξαναξεκιναω προετημασια θα ηθελα να σας γραψω την διατροφη που σκεφτομαι να ακολουθησω για να επανελθω γιατι νομιζω αρκετα σαβουριασα.
    Επισης λογω σχολης,προπονησης(διπλες καποιες φορες και ελειψης χρονου τα γευματα μου ειναι 3-4.

    ΠΡΩΙΝΟ : 60 γρ βρωμη σε νερο η' γιουρτι και 4 ασπραδια + πολυβιταμινη? και σκεφτομαι μηπως παρω και μια πρωτεινη(θελω γνωμες για αυτο) θ=289,Π=22,6 Υ=38,8, Λ=4,8 (ΧΩΡΙς ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΓΙΟΥΡΤΙ)

    ΜΕΣΗΜΕΡΙ 400 γρ κοτοπουλο 100 γρ ρυζι (ωμο) 150 γρ σαλατα και 10 μλ λαδι θ=931 , Π=103,4 , Υ=91 , Λ=16,1

    ΑΠΟΓΕΥΜΑ 1 ΜΠΑΝΑΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ Θ=88 Υ=22

    ΒΡΑΔΥΝΟ 300-400 γρ μπακαλιαρο η' μπριζολα(μοσχαρισια απαχη η ψαρονεφρι.Θελω γνωμες για ποια να προτιμαω) + 150-200 γρ πατατα + 150 γρ σαλατα + 10μλ λαδι Θ= 574 Π=93 Υ=40 Λ=13

    ΣΥΝΟΛΟ Θ= 1900, Π=219 Υ=192 Λ=33.9 (Δεν εχω συμπεριλαβει την πρωτεινη που σκεφτομαι να παρω + το γιαουρτι στο πρωινο ) οποτε θεωρω οτι θα ειναι +300 θερμιδες .
    Απο θεμα προπονησεις κανω 4-6 φορες βαρη + καθε μερα εκτος απο κυριακη προπονηση, καποιες φορες και διπλες.
    Στοχος ειναι να ξαναγραμωσω και να ξαναμπω σε ρυθμο διατροφης.
    Αυτη τη διατροφη σκοπευω να ακολουθησω για λιγο μεχρι να αδειασω απο τις σαβουρες και ξαναμπω σε ρυθμο και μετα σκεφτομαι να την κανω λιγο πιο ευελικτη.

    Οποιαδηποτε διορθωση,βελτιωση,παρατηρηση καλοδεχουμενη .


    Ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. #2
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Θα ξεκινήσεις άμεσα προετοιμασία;
    Πόσες προπονήσεις θα κάνεις την εβδομάδα;

    Πρωτείνη θα έλεγα να πάρεις.

    Ενδιάμεσα στο πρωινό και μεσημεριανό θα έλεγα να προσθέσεις και 1 φρόυτο πχ 1 μπανάνα.
    Last edited by AU77; 15-09-17 at 08:09.

  3. #3

    Default

    Δευτέρα ξεκινάω . Θα κάνω κάθε μέρα προπόνηση και Σάββατο και θα έχει μάλλον ρεπό Κυριακή . Γυμναστήριο θα προσπαθώ να κάνω 5 με 6 φορές και να έχω 1 μέρα off . Όσο για πρωτεΐνη σκέφτομουν της my protein την impact whey isolate που είναι καθαρά μόνο πρωτεΐνη και τις πολυβιταμίνες alpha men . Θα ήθελα επίσης γνώμες για αυτά τα δυο και αν έχετε νε μου προτείνεται κάτι καλύτερο .

  4. #4
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Μια μέτρια μπανάνα σύμφωνα με το λογισμικό που χρησιμοποιώ έχει 120 θερμίδες και 26γρ υδατάνθρακα.

    Εάν θα κάνεις διπλές προπονήσεις την ημέρα (γυμναστήριο + πισίνα) πιθανόν οι 1900 θερμιδες να είναι λίγες για σένα.

    Την My Protein χρησιμοποιώ και εγώ.

  5. #5

    Default

    Θα δω πως θα βγει τον πρώτο καιρό και θα κάνω αυξήσεις στην πορεία . Πάντως αν βάλω και την πρωτεΐνη και ένα άλλο φρούτο ενδιάμεσα βγαίνει γύρω 2200 . απο πολυβιταμινη βρηκα την adams 180 tablets της now foods στα 20 ευρω οποτε λεω να χρησιμοποιησω αυτη και απο πρωτεινη σκεφτομαι η την whey iso της my protein η την hydro 90 που εχει και π'αρα πολυ καλα μακρο και εχει και 6γρ bcaa. Επισης ηθελα να ρωτησω αν απο θεμα τιμης δεν υπαρχει προβλημα ποια απο τις δυο να προτιμησω? θελω να ειναι καθαρα πρωτεινη με οσο το δυνατον μηδενικα τα υπολοιπα (Υ,Λ σακχαρα κτλ)...
    Last edited by arctan321; 15-09-17 at 14:37.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αξιολόγηση Της Διατροφής Μου
    By ntinos23 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 27-04-17, 17:56
  2. αξιολογηση της διατροφης μου
    By slayer in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 07-09-13, 02:40
  3. Αξιολόγηση της Διατροφής μου!
    By dionisis17 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 24-07-12, 11:21
  4. Αξιολόγηση Διατροφής
    By iceburner in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 07-04-12, 23:20
  5. Αξιολόγηση της διατροφής μου
    By Akantzos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 14
    Last Post: 06-01-11, 13:08

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •