Καλημέρα,

Είμαι καινούριο μέλος και διαβάζοντας post σας πήρα το θάρρος να ζητήσω βοήθεια.
Είμαι 31 χρονών και είμαι 47 κιλά και κάνω φιλότιμες προσπάθειες να πάρω βάρος σε διατροφολόγους αλλά δεν τα κατάφερνα και δεν μου άρεσει και πολύ ο τρόπος σκέψης τους, δηλαδή λουκάνικα μέσα στη διατροφή κτλ.

Κάνω βάρη 3 φορές την εβδομάδα με κάποια βοήθεια (personal) και αερόβιο 10 λεπτά συνήθως ποδήλατο η ελλειπτικό τις ημέρες προπόνησης.
Η διατροφή που κάνω είναι η εξής και θα ήθελα τη πολύτιμη βοήθεια σας μήπως πρέπει να κάνω κάποια αλλαγή μιας και δεν βλέπω τη ζυγαριά να ανεβαίνει ή τότε απλά θέλει αρκετή υπομονή.

Πρωινό: στο μπλεντερ 1 μπανάνα,1 σκουπ πρωτείνης, 1 σκουπ βρώμη ( ξέρω ότι π΄ρεπει να βάλω 60 γρ βρώμη αλλά δε βρίσκω τρόπο να μπορώ να τα φάω, η κρέμα απέτυχε όπως και σε πιτάκι με αυγά, γενικά το πρωί δεν μπορώ να φάω κάτι στέρεο, προτιμώ ρόφημα αλλα΄τα 60 γραμ στο ρόφημα είναι πολύ πηχτό)
Δεκατιανό: ομελέτα με 5 ασπραδια+1 κρόκο,1 φέτα γαλοπούλα + 2 φέτες ψωμί ολικής
Δωδεκατιανό: φρούτα ή χυμό ανάμεικτο
Μεσημεριανό: 130 γραμ. κοτό ή μοσχάρι+160 γραμ ρύζι ή πατάτα+1 σαλάτα
Απογευματινό: μισό κεσεδάκι flair
Βραδυνό: ίδιο με το μεσημεριανό

Όταν κάνω προπόνηση δηλαδή ΔΕΥΤΡΑ ΤΕΑΡΤΗ ΣΑΒΒΑΤΟ, μετά την προπόνηση τρώω 1 κουταλιά μέλι και 1 ρόφημα με 1 σκουπ πρωτείνης.

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε, εαν έχω μια σωστή γραμμή και που θα μπορούσα να εντάξω/εμπλουτίσω με άλλα πράγματα το μενού μου πχ με τραχνά διάβασα, αβοκάντο κτλ αλλά δεν ξέρω που να εντάξω.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων