Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default Ποια συμπληρώματα βοηθάνε στην διατήρηση του μυικού ιστού όταν κάνουμε Cardio?

    Γεια σας ένα θέμα που με απασχολεί εδώ και πάρα πολύ καιρό είναι ποια συμπληρώματα μας βοηθάνε να διατηρήσουμε τον Μυικό μας Ιστό όταν κάνουμε Cardio Training έτσι ώστε να έχουμε όσο τον δυνατόν γίνετε μικρότερη απώλεια.

  2. #2
    Senior Bodybuilder alex1995's Avatar
    Join Date
    06-08-14
    Posts
    1,343

    Default

    χμμμμ πιστευω αμινοξεα για μεσα στην προπονηση μαζι με ηλεκτρολυτες

  3. #3
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Δεν εχεις θεμα να καταβολησεις εαν τρως σωστα μην ανησυχεις αυτα ειναι πολυ ψηλα γραμματα... τωρα αν εισαι τοσο ψηρας που λενε και τα θες ολα 100% οπως ειπε ο Αλεξ εαν κανεις αεροβιο μετα τα βαρη μπορεις μεσα στα βαρη να παρεις bcaa 4:1:1

  4. #4
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by alex1995 View Post
    χμμμμ πιστευω αμινοξεα για μεσα στην προπονηση μαζι με ηλεκτρολυτες
    Alex για τα Αμινοξέα το πιστεύω και εγώ και το κάνω, οι Ηλεκτρολύτες κάνουν άλλη δουλειά, εγώ έχω πάρει bacaa με γεύση και bcaa άγευστα, τα άγευστα δεν παλεύονται με τίποτα οπότε κάπιες φορές όταν κάνω Αερόβιο τα Παίρνω μαζί με L-Γλουταμίνη.

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Σάκη, δεν παιζει να καταβολίσεις τίποτα. Μην χαλάς τα συμπληρώματα τσάμπα και βερεσε. Αν ήσουν 7% και ήθελες να πέσεις στο 5% το συζητούσαμε. Τα έχουμε ξαναπεί αυτά :)

  6. #6
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Post

    Quote Originally Posted by Dexter. View Post
    Δεν εχεις θεμα να καταβολησεις εαν τρως σωστα μην ανησυχεις αυτα ειναι πολυ ψηλα γραμματα... τωρα αν εισαι τοσο ψηρας που λενε και τα θες ολα 100% οπως ειπε ο Αλεξ εαν κανεις αεροβιο μετα τα βαρη μπορεις μεσα στα βαρη να παρεις bcaa 4:1:1
    21624076_1858609834164378_894944241_n.jpg
    Δεν είμαι ψήρας αλλά με ανησυχεί πολύ ο καταβολισμός γιατί είναι κρίμα να προπονείσαι σκληρά στα βάρη προσπαθώντας να κερδίσεις Μύες και να φτιάξεις το σώμα σου και να καταβολήσεις με την Αερόβια (αυτό είναι που φοβάμαι).

    Πρώτα κάνω την Προπόνηση μου με Βάρη και Μετά Κάνω την Αερόβια τα bcaa 4:1:1 τα παίρνω κατά την διάρκεια της Αερόβιας πιστεύεις είναι λάθος?
    Last edited by Zyzz the king; 16-09-17 at 12:33.

  7. #7
    Senior Bodybuilder alex1995's Avatar
    Join Date
    06-08-14
    Posts
    1,343

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Alex για τα Αμινοξέα το πιστεύω και εγώ και το κάνω, οι Ηλεκτρολύτες κάνουν άλλη δουλειά, εγώ έχω πάρει bacaa με γεύση και bcaa άγευστα, τα άγευστα δεν παλεύονται με τίποτα οπότε κάπιες φορές όταν κάνω Αερόβιο τα Παίρνω μαζί με L-Γλουταμίνη.
    τις περισσοτερες φορες αγοραζω bcaa με γευση παντα με εχουν βοηθησει πολυ τωρα για τους ηλεκτρολυτες ναι ειναι για αλλη δουλεια απλα συνηθως τα συνδυαζω μαζι και τα 2 γι αυτο και το προτεινα αλλιως ναι σκετα bcaa κανουν αλλα αγευστα με τιποτα...

  8. #8
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Attachment 32826
    Δεν είμαι ψήρας αλλά με ανησυχεί πολύ ο καταβολισμός
    Φιλε μου... μονος σου στο λογκ σου καποιες φορες γραφεις πχ "η πρωτεινη σημερα ηταν χαμηλα" ή γενικα μικρες αστοχιες στην διατροφη σου που αυτα ειναι ενα ποσοστο για το καταβολισμο ισως 20-30 %... τα αμινοξεα πριν το αεροβιο ειναι 3%.. ελπιζω να καταλαβαινεις τι σου λεω.... το να παρεις αμινοξεα preworkout carnitine cla λιποδιαλιτη κτλπ οοοοολα αυτα συμβαλουν 5% ΕΑΝ η διατροφη και η προπονηση σου ειναι ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΕΝΕΣ και για αρκετο χρονικο διαστημα.... οταν τη μια μερα τρως απο μακρος 30/50/20 την αλη 40/40/20 κτλπ και τ ιδιο σημβαινει και στις θερμιδες δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις για τα bcaa και τα υπολληπα που ειπα... τζαμπα λεφτα ειναι.

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Σάκη στα γράψαμε 100 φορές, εσύ εκεί... Λέμε δεν καταβολίζεις τίποτα. Τώρα εσύ αμα θες για πλασίμπο, πάρ'τα.

  10. #10
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Dexter. View Post
    Φιλε μου... μονος σου στο λογκ σου καποιες φορες γραφεις πχ "η πρωτεινη σημερα ηταν χαμηλα" ή γενικα μικρες αστοχιες στην διατροφη σου που αυτα ειναι ενα ποσοστο για το καταβολισμο ισως 20-30 %... τα αμινοξεα πριν το αεροβιο ειναι 3%.. ελπιζω να καταλαβαινεις τι σου λεω.... το να παρεις αμινοξεα preworkout carnitine cla λιποδιαλιτη κτλπ οοοοολα αυτα συμβαλουν 5% ΕΑΝ η διατροφη και η προπονηση σου ειναι ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΕΝΕΣ και για αρκετο χρονικο διαστημα.... οταν τη μια μερα τρως απο μακρος 30/50/20 την αλη 40/40/20 κτλπ και τ ιδιο σημβαινει και στις θερμιδες δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις για τα bcaa και τα υπολληπα που ειπα... τζαμπα λεφτα ειναι.
    +1000
    Εννοείτε πως καταλαβαίνω τι εννοείς η διατροφή είναι το παν, το Πλάνο μου στο Log μου είναι σταθερό, απλά θέλω να το διορθώσω έτσι ώστε να πετύχω Πρωτείνη 250 γρ Υδατάνθρακα 150 γρ και Λίπη 44 γρ

    Εγώ είμαι Πρ 208 Υδατ 198 και λίπη 40 θέλω να κάνω κάποιες αλλαγές για να βρω το ιδανικό.
    Θα κάνω κάποιες αλλαγές και θα το φτιάξω.

  11. #11
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Σάκη, δεν παιζει να καταβολίσεις τίποτα. Μην χαλάς τα συμπληρώματα τσάμπα και βερεσε. Αν ήσουν 7% και ήθελες να πέσεις στο 5% το συζητούσαμε. Τα έχουμε ξαναπεί αυτά :)
    Γεια σου Ειρήνη ειλικρινά δεν το θυμάμαι να είχα πάρει απάντηση στο ερώτημα μου, εφόσον δεν καταβολίζω δεν χρειάζεται και να παίρνω κάτι το οποίο δεν δουλέυει επάνω μου.
    Εννωείτε πως τα BCAA θα τα παίρνω εκεί που τα χρειάζομαι.
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
    Δεν υπάρχει Placebo πλέον για εμένα, μόνο ο Καθρέφτης και η βελτίωση.

  12. #12
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Το είχαμε ξανασυζητήσει στο παρελθόν, απλώς δεν θυμάσαι.
    Οκ! Καλή συνέχεια στην προσπάθειά σου!

  13. #13
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Το είχαμε ξανασυζητήσει στο παρελθόν, απλώς δεν θυμάσαι.
    Οκ! Καλή συνέχεια στην προσπάθειά σου!
    Σε ευχαριστώ πολύ Ειρήνη!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-07-13, 18:20
  2. Γράμμωση Και Διατήρηση Μυικού Ιστού
    By arnold1996 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 13
    Last Post: 19-06-13, 01:10
  3. καψιμο λιπους στην κοιλια και διατηρηση μυικου ιστου.
    By georgio13 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 25-04-12, 13:09
  4. Αποκατάσταση μυϊκού ιστού.
    By Fidelio in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 24-11-05, 06:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •