Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Default Γνώμες για το πρόγραμμά μου

    Καλησπέρα παιδιά!!Με λένε Γιώργο και είμαι 19 χρονών!! Με την γυμναστική δεν είχα ποτε κάποια ιδιαίτερη επαφη (αν εξαιρέσουμε την μπάλα ως παιδιά). Φέτος τον Μάρτιο ξεκίνησα για όγκο μιας και τον χρειαζομαι αλλά δεν έκανα σωστή διατροφή και εκανα μια τρύπα στο νερό!!Ξεκίνησα παλι (αυτη τη φορά σωστα) πριν ενα μηνα και έχω πάρει ηδη 2 κιλά!! Το θέμα μου είναι αν κανω σωστα το πρόγραμμα γιατί προχθες αρχισε να με.πονάει ο ώμος αλλά απο μέσα! Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή κανω 1.sit ups 2.μονόζυγο για πλάτη 3.push ups 4. Ασκήσεις με βαρακια για τρικεφαλα 5.ασκήσεις με βαρακια για ώμους. Τρίτη-Πεμπτη-Σαββατο κανω 1.μονόζυγο για δικεφαλα 2.push ups 3.δικεφαλα με ίσια μπάρα 4.ασκήσεις για δικεφαλα με βαράκια 5.άσκηση για καρπο-πηχη (να σημειωθεί οτι κανω γυμναστική σπίτι).
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Τις ασκησεις στις εδειξε καποιος, τις ειδες σε βιντεο; Καταπιεζεις πολυ το σωμα σου παντως με αυτα που γραφεις και δεν κανεις καθολου γυμναστικη για ποδια. Επισης ποιες ασκησεις κανεις, ποσα σετ, επαναληψεις; Ο ογκος χρειαζεται και ξεκουραση οπως και διατροφη σωστη, πως τρεφεσαι γενικα;

    Σοβαρη δουλεια θα γινει στο γυμναστηριο να ξερεις, εκτος αν εχεις ολα τα απαραιτητα στο σπιτι, κατι που ειναι δυσκολο. Αν σε ποναει ο ωμος "απο μεσα" οπως αναφερεις σταματα τελειως για μια βδομαδα τουλαχιστον μονοζυγο, καμψεις, ασκησεις ωμων και ασκησεις που σηκωνεις βαρος ψηλοτερα απ τους ωμους σου. Αν συνεχισει να σε ποναει να δεις γιατρο, κριμα να τραυματιστεις 19 χρονων.
    Last edited by ReapeR; 05-10-17 at 18:36.
    Rock N fuckin RoLL !!!

  3. #3

    Default

    Εχω φιλο ο οποιος ασχολειται γενικα πολυ με την γυμναστικη απο μικρος...Μερικες απο αυτον κι αλλες απο βιντεο αλλα δεν ειναι δυσκολες ωστε να πω οτι κανω κατι λαθος!Ναι το σκεφτηκα και γω αυτο οτι με καταπιεζω αλλα δεν γινεται να κανω μερα παρα μερα γιατι θα πρεπει σε μια μερα να βγαλω ολα τα παραπανω..εκτος κι αν μπορει να φτιαχτει αλλιως!Λοιπον,μονοζυγο για δικεφαλα κανω την κλασσικη (5-4-4-5) ενω για πλατη (3-2-2-3). Μετα push ups (11-11-9-9-10), για τρικεφαλα kick backs (10-10-10-10) και sit ups (7-6-6-7), δικεφαλα με μπαρα 25κιλα (4-3-3-4 με το ζορι αυτα) και με 8κιλα βαρακα αρσεις classic (5-4-4-6) και αρσεις αυτοσυγκεντρωσεις (αν θυμαμαι καλα ετσι λεγονται) 7-6-6-7, για ωμους πιεσεις arnold και τελος πηχη-καρπο αρσεις με τα χερια ακουμπιμενα στα γονατα. Σημειωσε οτι οι ασκησεις για ωμους και για kick backs ειναι με 5κιλα.
    Διατροφη: Πρωινο γαλα με δημητριακα ολικης, κρακερς (συνηθως) πριν το μεσημεριανο, μεσημεριανο οτι εχει, πριν την γυμναστικη ενα φρουτο, μετα την γυμναστικη 3 ασπραδια 1 κροκος μαζι με 2 τοστ ολικης με 2 φετες τρικαλινο ελαφρυ, βραδυ γαλα με ολικης ή φαγητο και κατα της 11 το βραδυ γιαουρτι με βρωμη και μελι, Δυστυχως τα γυμναστηρια ειναι μακρια ακομα και τα δημοτικα και ξερω οτι μονος θα βαριεμαι να παω και δεν θελω να το παρατησω..οποτε σπιτι σιγα σιγα θα κτισω το δικο μου γυμναστηριο με τα απαραιτητα

  4. #4

    Default

    Ξεχασα να πω οτι ο πονος ξεκινησε 2 μερες μετα αφου εβαλα τα sit ups στο προγραμμα...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το Νέο Μου Πρόγραμμα - Γνώμες;
    By alex041 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 6
    Last Post: 27-11-13, 19:49
  2. Γνώμες για πρόγραμμα
    By sise in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 3
    Last Post: 22-07-11, 14:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •