Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    01-09-15
    Posts
    111

    Default Γρηγορη γραμμωση

    Παιδια υπαρχει κανενας τροπος να πεσω γρηγορα σε κιλα διατηρωντας οσο γινεται τη μυικημ αζα ;δεν με κυνηγαει κανεις οχι ,απλα εγω θελω να τ χασω γρηγορα.Ειναι αποτελεσματικος ενας τροπος να καταναλωνω καθημερινα ,ειτε με προπονηση ειτε χωρις ,ενα πολυ χαμηλο ποσοστο θερμιδω(π.χ 1800-2000) με παρα πολυ λιγους υδατανθρακες ,λιγα λιπαρα ,αλλα ενα ικανοποιητικο ποσοστο πρωτεινης(170 σχεδον γραμμαρια);;Επισης 3-4 φορες απο 30-35 λεπτα αεροβιο.Επισης ,το φαστινγκ ειναι αποτελεσματικο για εναν τετοιο στοχο ;;Αν ναι μπορειτε να μου εξηγησετε τι ακριβως ειναι αυτο τ φαστινγκ;(ξερω μονο οτι γ σχεδον 8 ωρες εισαι νηστικος κ μετα λαμβανεις συλλογικα υην τροφη,αν εχω δικιο)Ευχαριστω εκ τ προτερων

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    H απάντηση είναι : όχι.
    Δεν σε κυνηγάει κανένας, σταμάτα να αναλώνεσαι σε λάθος πράγματα και εστίασε στο να κάνεις μια σωστή διατροφή , προπόνηση με υπομονή και συνέπεια.
    Τόσο απλά.

  3. #3
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    H απάντηση είναι : όχι.
    Δεν σε κυνηγάει κανένας, σταμάτα να αναλώνεσαι σε λάθος πράγματα και εστίασε στο να κάνεις μια σωστή διατροφή , προπόνηση με υπομονή και συνέπεια.
    Τόσο απλά.
    Αυτό!!!

    +1000
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    01-09-15
    Posts
    111

    Default

    Οκ δεκτο .η διατροφη που ακολουθω ειναι σταθερη ,απλα ειναι ενταξει να ειμαι στις 2000 θερμιδες περιπου η ειναι λιγες ;;δλδ ελλειμα περιπου 800 θερμιδων απο τη συντηρηση.ειναι οκ αυτο ;;

  5. #5
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Sakoulis17 View Post
    Οκ δεκτο .η διατροφη που ακολουθω ειναι σταθερη ,απλα ειναι ενταξει να ειμαι στις 2000 θερμιδες περιπου η ειναι λιγες ;;δλδ ελλειμα περιπου 800 θερμιδων απο τη συντηρηση.ειναι οκ αυτο ;;

    Εσύ έλεγες ότι πεινούσες σα λύκος στις 2800 θερμίδες και τώρα θες να τρως μόνο 2000 θερμίδες?

    Επίσης αν θυμάμαι καλά κάνεις βάρη 5-6 μήνες πιο σοβαρά. Και από τώρα συζητάς για γραμμώσεις?

    Με όλο το θάρρος, ακόμα δεν ξέρεις καλά καλά τις δυνατότητες του σώματός σου, δεν έχεις πάρει αυτά που μπορείς να πάρεις από τις ασκήσεις (γιατί μη μου πεις ότι τόσο σύντομα ολοκλήρωσες τη μυική σου ανάπτυξη και είσαι και έτοιμος για γράμμωση).

    Αν απλά θέλεις να χάσεις κάποια περιττά κιλά, κινήσου ελαφρά υποθερμιδικά και άσε τις απότομες αλλαγές.

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    01-09-15
    Posts
    111

    Default

    Μπορω να ανταποκριθω με χαμηλες θερμιδες μεσω ροφηματων,αφεψιμα χωρις θερμιδες κ ζαχαρη ,μου φευγει η πεινα ξεγελωντας το στομαχι.επισης γτ να μη συζηταω γ γραμμωσεις δεν καταλαβα ;εχω βαλει πολλα κιλα κ δεν θελω ν κινηθω ισοθερμιδικα.Επισης η μυικη "ολοκληρωση" δεν θεωρω οτι υπαρχει γτ παντα υπαρχει τ ενδεχομενο βελτιωσης(με βαση κ τν ηλικια βεβαια),αλλα εγω ειμαι ικανοποιημενος σε αυτο τ βαθμο π εφτασα.Εξαλλου το οτι θα παω στη γραμμωση τι σημαινει ;;οτι δεν θα ξαναβαλω μυικη μαζα ποτε;;δες το σαν διαλλειμα ξερωγω.Τελος ,αν μπορεις να μ απαντησεις στην παραπανω ερωτηση θα ημουν ευγνωμων ,για τις 2000 θερμιδες λεω.ειμαι καθε μερα στο πανεπηστιμιο απο τ ορωι μεχρι απογευμα κ δεν μπορω μα ειμαι τοσο συνεπης οσο ημουν στο θεμα διατροφη

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σου λέμε τι πρέπει να κάνεις κι εσύ συνεχίζεις τα δικά σου..
    Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Αν εσύ θες να μπεις στη δίαιτα, μπες. Τι μας ρωτάς αφού στο τέλος θα κάνεις το δικό σου.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αρχαρια-συμπληρωμα για γρηγορη γραμμωση
    By Natasaki in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-11, 04:36
  2. Γρήγορη τονοσαλάτα
    By cub2bear89 in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 23-03-08, 20:02
  3. γρηγορη ερωτηση!!!
    By Hamurabi in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 22-03-05, 05:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •