Καλησπέρα σας, ειμαι η Μαρία

Εχω διάφορες απορίες σχετικά με την ενδυνάμωση του σώματος και το κάψιμο λίπους.
Έχω διαβάσει διάφορα σχετικά άρθρα στο forum και έχω κατατοπιστεί πάνω κάτω.Ευχαριστώ, τα βρήκα άκρως ενημερωτικά!!
Θα ήθελα να μάθω κάποια πράγματα πιο εξειδικευμένα για τον δικό μου σωματότυπο.

Έχω ύψος 1,54 ζυγίζω 49 κιλά και είμαι 22 χρονών. Κάνω σωστή διατροφή πάνω κάτω,όχι όμως την υγιεινότερη διότι έχω στο μενου μου περισσότερο υδατάνθρακα απ' ότι χρειαζεται και λίγο λιγότερη πρωτεινη απ'οτι πρεπει.Έχω καλο μεταβολισμό και αυτο πιστευω οτι προκειπτει απο τα συχνα γευματα που κανω

Στο δια ταυτα λοιπον,
Ξεκινησα γυμναστηριο πριν απο μια εβδομαδα γιατι θελω να δυναμωσω μυικα και να χασω ολο το λιπος π εχω περιττο.Ο στοχος μου ειναι η γραμμωση και μακαρι να το καταφερω( γιατι μου αρεσει πολυ το φαγακι :p )

Χρειαζεται απαραίτητα να παρω συμπλήρωμα λιποδιαλυτων και πρωτεινης για να πετυχω το αποτελεσμα που θελω?
Επίσης,χωρίς αερόβια,κάνοντας μονο βάρη μπορω να πετυχω και καυση λίπους?
Ποσες φορές να πηγαίνω γυμναστήριο?
Πόσο χρόνο διάλειμμα να κανω μετα απο κάθε σετ?Μήπως αν κάνω souper sets θα δω πιο γρήγορα αποτελέσματα?
Βοηηηηθειααα,χρειαζομαι κατατοπισμα :p
(Οι γυμναστές του γυμναστηριου που πηγαινω δεν ειναι τελικα τοσο εξυπηρετικοι οσο ηταν στην εγγραφη :p)

Eυχαριστώ εκ των προτέρων,
Και παλι καλως σας βρηκα :D