Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 23 of 23

Threaded View

  1. #1
    New Member
    Join Date
    17-09-17
    Posts
    12

    Default Προγραμμα ενδυνάμωσης για προπονητες παγοδρομιας

    Καλημέρα καρδούλα. Με λενε Ειρηνη και είμαι καινούρια στη ΠΑΝΈΜΟΡΦΗ παρέα σας!!
    Είμαι 52 ετών, ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ Παγοδρόμιας και θελ ω λίγη βοήθεια όσων αφορά ένα καλό πρόγραμμα για ΜΥΪΚΉ ενδυναμωση και ΓΡΆΜΜΩΣΗ. Το πρόβλημα μου είναι το εξης: Ήμουν εκτός προπονητικής στον πάγο αρκετά χρόνια λογω οικογενειακων υποχρεωσεων .Βέβαια γυμναζομουν σεγυμναστηρια και στο σπίτι με διάφορα προγράμματα αεροβικης και χορού.
    Άρχισα ξανά να προπονω στον πάγο πριν τρία χρονια . Όμως έχω μεγάλο θέμα με τα άλματα....δεν μπορώ ούτε στο πάτωμα να τα δειξω γιατί δεν έχω τη δύναμη να σηκωθώ αρκετά από το έδαφος για περιστροφή στον αέρα (τα άλματα τα δείχνουμε πρώτα στο πατωμα/έδαφος κι έπειτα εφαρμόζονται στον παγο).
    Τεχνικά μια χαρά τα δείχνω. Αλλά άλλο να τα δείχνω στατικά και άλλο κανονικά με άλμα στον αέρα.
    Επειδή ήμουν πολλά χρόνια στο άθλημα έχω μια αρκετά καλή φυσική κατάσταση γενικά κι έχω αθλητικό σωμα με πολύ καλές αναλογίες .
    Αρχες Αυγουστου ξεκινησα να κανω καθε μερα τα προγραμματα του P4P ,κατεβαζοντας την εφαρμογη στο κινητο μου. Εχω δει πως εχω δυναμωσει λιγο αλλα οχι οσο χρειαζεται για τον λογο που προανεφερα .Δεν έχω λοιπόν την απαραίτητη δύναμη για να μπορέσω να βοηθήσω τους αθλητές μου να βλέπουν από πρώτο χέρι ο,τι τους μαθαίνω.
    Είμαι 1,67υψος και βάρος 62κιλα.
    Και ε δω ΧΡΕΙΆΖΟΜΑΙ την βοήθεια σου ! Ενα καλο πρόγραμμα με βάρη για ενδυναμωση όλου του σώματος αλλά κυρίως των ποδιών! Μπορώ να σηκώνω μέχρι 15 κιλά με μπαρα στα Σκουως και 5 κιλά ΤΟ ΠΟΛΎ σε αλτηρες για ασκήσεις ΧΕΡΙΏΝ καθώς και για Προβολές ποδιών. Μπορώ ναγυμναζομαι μονο στο σπιτι και μόνο πρωινές ωρες (8:00-10:00),γιατί τα απογεύματα δουλεύω στο παγοδρομιο μεχρι τις 21:00 το βραδυ και 5 μέρες τη βδομάδα. Θα σου ζητούσα και πρόγραμμα διατροφής αλλά δεν θελ ω να σου φορτωνωμαι. Άλλωστε έχετε στο forum σας ολόκληρες σελίδεςγια ΔΙΑΤΡΟΦΉ. Οπότε κάτι θα βρω από κει.
    Θα περιμένω απάντηση σου. Σ ευχαριστώ πολυ εκ των προτερων!!!
    Ύ.Γ. Έχω δει τα προγράμματα που προτείνεις αλλά δεν ξερω πιο η ποια να ακολουθήσω και ποσες φορές μέσα στη βδομάδα γιατί όπως είπα και πιο πάνω γυμναζομαι 5 φορές τη βδομάδα!
    Last edited by icehrw; 08-10-17 at 10:16.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ασκήσεις Ενδυνάμωσης Κορμού
    By Shooter in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 13
    Last Post: 04-03-16, 09:16
  2. Powerlifting & Ασκήσεις Ενδυνάμωσης
    By Kouroupis in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 20
    Last Post: 16-06-15, 09:23
  3. Προγραμμα ενδυναμωσης
    By Badr7 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 20-12-08, 22:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •