Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    09-10-17
    Posts
    2

    Default Γύρισμα Σελίδας

    Γειά σας φίλοι μου! Απο τη μια χαίρομαι που έγινα μέλος της ομάδας σας αλλά για να είμαι ειλικρινής αισθάνομαι και μεγάλη ανασφάλεια...! Για να δικαιολογήσω το τελευταίο μπαίνω κατευθείαν στην ωμή πραγματικότητα. Είμαι 50 ετών, 1,82 υψος και 115 κιλά. Είμαι υπέρβαρος αλλά έχω σχετικά καλή κατανομή μάζας και είμαι σχετικά "σφιχτός". Αποφάσισα έστω και στα "γεράματα" να κάνω ένα γύρισμα στη ζωή μου. Περίμενα οτι θα έπερνα κατευθύνσεις εδώ, γεγονός που φαντάζομαι ισχύει και με το παραπάνω αλλά πιο πολύ αγχώθηκα με την πληθώρα των threads, blogs, info, opinions, κλπ και δε ξέρω απο που να ξεκινήσω...:(
    Στόχος μου είναι να χάσω πολλά κιλά (τουλάχιστον 20) και να γυμνάσω το σκουριασμένο κορμί μου. Αθλούμουν πριν χρόνια αλλά αφέθηκα τα τελευταια 10... Έχω πλέον τη δυνατότητα να γυμνάζομαι κάθε μερα μιάμιση ώρα το πρωί και θα ήθελα να το εκμεταλευτω αυτό.
    Αν κάποιος έχει τη διάθεση να με κατευθύνει συγκεκριμένα θα το εκτιμούσα αφάνταστα (το να χρειαστε να διαβάσω 20 σελίδες απο τα blog για αρχάριους δεν θα τα καταφέρω)..:(
    Βασίζομαι στη φιλοτιμία κάποιου έμπειρου που σίγουρα είστε πολλοί εδω μέσα. Αν και δε μ'αρέσει να το παραδέχομαι βρίσκομαι σε σχετική απόγνωση... Ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σας. Είμαι αποφασισμένος αλλά χρειάζομαι στοχευμένες κατευθύνσεις καθώς δεν έχω χρόνο για πειραματισμούς...

    Hope for a miracle!

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλώς όρισες στο φόρουμ.
    Συγχαρητήρια για την απόφαση να αλλάξεις σελίδα και να ξαναμπείς στα βάρη.
    Δεν χρειάζεσαι προσωπικό προπονητή, αυτό που χρειάζεσαι είναι όρεξη και θέληση να πετύχεις. Βρες το κίνητρο μέσα σου και ξεκίνα να ξεκοκαλίζεις τα άρθρα.
    Ούτε σε απόγνωση να είσαι ούτε να απογοητεύεσαι. Για ποιον λόγο;!
    Τα άρθρα είναι εύκολο να τα βρεις , οχι δεν χρειαζεται να διαβάζεις 20 σελίδες. Αλλα ναι πρεπει να αφιερώσεις χρόνο, δεν γίνεται αλλιώς. Πρέπει να βάλεις σωστά θεμέλια.

    Για παράδειγμα για την προπόνηση διάβασε τα παρακάτω 2 άρθρα

    Πρότυπα Προγράμματα Full Body για Αρχάριους & Προχωρημένους Αθλούμενους






 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •