Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    12-10-17
    Posts
    3

    Question Πως Θα Πάρω Μυϊκά Κιλά;

    Eπιτέλους βρηκα ενα Ελληνικό forum που απο οτι ειδα , ασχολείται σοβαρα με την γυμναστικη!Εδω και 2 χρονια προσπαθω αρκετά να βαλω κιλα ωστε να αυξησω το βάρος μου (ειμαι 1.85 υψος και 67 κιλα(μππρει και να εχω χασει παλι κιλα )αλλα μάταια,οποιν και να ρωτησω μου λεει απλα φάε φαε μεχρι να σκασεις,,,,..εχω ακουσει λαι τρελα πραγματα οπως φαε οτι βρεις που αυτο δεν θα μου δωσει μυική μαζα που θελω αλλα λιπος και αν παχυνω θα αρχισει το αντίστροφο ....Τωρα ομως ενιωσα την αναγκη να παρω καποιες συμβουλες απο ανθρωπους που γνωριζουμ απο αθλητισμό, μιας και ειμαι φοιτητης και εγω την ευκαιρία να μαγειρευω συγκεκριμενα φαγητα ενω παλιοτερα ετρωγα οτι υπηρχε στο σπιτι δηλαδη στο οικογενειακό τραπεζι...Δεν θελω σε καμια περίπτωση bodybuilding μιας και αυτο το "υπερβολικό" για εμενα αυτο το στυλ σωματος με αηδιάζει (γνωμη μου)συν οτι δν εχω και την οικονομικη δυνατοτητα να το υποστηρίξω...θα ηθελα να μου προτείνετε καθημερινα γευματα κατάλληλα για γυμναστηριο ωστε να παρω κιλα και να αυξησω την μυικη μου μαζα...Επίσης θα ηθελα να μου προτείνατε και ασκησεις κτλ ....
    ΥΓ. Ευχαριστω μακάρι να λαβω απαντησεις συντομα bye

  2. #2
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Καλησπέρα και καλώς ήρθες.

    Αν θες τη γνώμη μου κάνε το εξής:

    Ψάξε στα sticky άρθρα forum για το πόσες περίπου θερμίδες και τι μακροθρεπτικά στοιχεία χρειάζεσαι.

    Κατέβασε το myfitnesspal και κατέγραψε σε αυτό για 1 βδομάδα τι τρως χωρίς να αλάξεις τίποτα. Μετά δες πόσο μακριά είσαι απο τους στόχους σου σε θερμίδες και πρωτείνη και προσάρμοσε ανάλογα τη διατροφή σου.

    Σε ο,τι αφορά τη γυμναστική, και να θέλεις "υπερβολικό" σώμα θα σου πάρει πολλά χρόνια να κάνεις, δεν είναι κάτι που γίνεται κατά λάθος. Υπάρχουν προγράμματα bodybuilding & δύναμης στο forum ανάλογα με τους στόχους σου. Ψάξε και αν έχεις απορίες ρωτάς.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    12-10-17
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες.

    Αν θες τη γνώμη μου κάνε το εξής:

    Ψάξε στα sticky άρθρα forum για το πόσες περίπου θερμίδες και τι μακροθρεπτικά στοιχεία χρειάζεσαι.

    Κατέβασε το myfitnesspal και κατέγραψε σε αυτό για 1 βδομάδα τι τρως χωρίς να αλάξεις τίποτα. Μετά δες πόσο μακριά είσαι απο τους στόχους σου σε θερμίδες και πρωτείνη και προσάρμοσε ανάλογα τη διατροφή σου.

    Σε ο,τι αφορά τη γυμναστική, και να θέλεις "υπερβολικό" σώμα θα σου πάρει πολλά χρόνια να κάνεις, δεν είναι κάτι που γίνεται κατά λάθος. Υπάρχουν προγράμματα bodybuilding & δύναμης στο forum ανάλογα με τους στόχους σου. Ψάξε και αν έχεις απορίες ρωτάς.
    Eυχαριστω για την απαντηση θα κανω αυτο που ειπες!Οχι αντιθετως δεν θελω σωμα πολυ μθιοδης θελω κατι πιο χαλαρο !

  4. #4
    New Member
    Join Date
    06-12-15
    Posts
    79

    Default

    Φίλε θα εκπλαγείς άμα αρχίσεις να μετράς τι τρώς.
    Εκτόμορφος και εγώ πριν πολλά χρόνια και πολύ αδύνατος. 1.81 και 65 κιλά άρχισα.
    Χωρίς τις σημερινές ευκολίες με τα fitness pal και τα yazio θυμάμαι είχα πάθει πλάκα όταν σε μια μέρα που και καλά είχα "φάει του σκασμού", μετρώντας τις θερμίδες με χαρτί και μολύβι δεν είχα ξεπεράσει τις 1000.
    Τώρα είμαι 87.5 αλλά είχα φθάσει και τα 92 με μπόλικο λιπάκι βέβαια :)

  5. #5
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Φίλε καλωσόρισες.

    Διάβασε αν θες τα πιο κάτω να πάρεις μια ιδέα

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=21345

    Σχεδίασε μια διατροφή στα δικά σου μέτρα και γράψε την στο χώρο των διατροφών.
    Έκεί αν θες θα μπορούν να σχολιάσουν τα παιδιά και να διορθώσουν ότι χρειάζεται.

  6. #6
    New Bodybuilder
    Join Date
    12-10-17
    Posts
    3

    Default Πρωτεΐνες

    Καλησπερα!Ποια ειναι η γνωμη σας για τις πρωτεΐνες;Mιας και δεν καταλωνω την ποσοτητα πρωτεΐνων που χρεαιζεται σκεφτηκα αν παρω αυτη την πρωτεινη με τον ευκολο τροπο αλλα φοβαμαι παρα πολυ να κανω κατι τετοιο!Το θεωρω πως ειναι κατι σαν αναβολικο και πως θα εχεις επιπτωσεις στον οργανισμο απο την καταναλωση της!Επισης το γεγονος πως μπορει να εχουν περιεκτικοτητα κρεατινης με τρομαζει ακομα πιο πολυ!Ο στοχος μου δεν ειναι το bodybulding ειναι απλα η αυξηση 10 κιλων (απο 67 σε 77) και η γραμωση αυτων των κιλων!
    Last edited by kostasren; 11-11-17 at 15:00.

  7. #7

    Default

    Μακρυά !! Εγώ πήρα μια πρωτεΐνη που είδε μέσα κ κρεατινη κ άρχισα να πετάω σπυριά σε όλο το σώμα κ έβγαλα κ τρίχες στα αυτιά !! Χαχαχαχα πλάκα κάνω φίλε μου ! Δεις ου χρειάζεται η πρωτεΐνη αν δεν τακτοποιήσεις την διατροφή σου πρώτα .


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 1,8 Μυικά Κιλά Σε 10 Ημέρες.
    By Kruphix in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 25
    Last Post: 12-07-15, 15:32
  2. Μυϊκά Κιλά
    By npsarrakos in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 20
    Last Post: 17-04-09, 00:27
  3. Μυϊκα κιλα
    By proti-man in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 16-02-05, 04:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •