Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-11-17
    Posts
    4

    Default Διατροφή σε γυναίκα για απώλεια λίπους

    Γεια σας!Ειμαι 25 ετων,υψος 1,63 κ βαρος 56 κιλά,λίπος 32%(!!) και μυικη μαζα 15%.Τα τελευταια 2 χρονια εχω βαλει 4 κιλα σταδιακα κ χωρις να αλλαξω κατι ιδιαιτερο στη διατροφη μου..Παντα μετρουσα θερμιδες κ φροντιζα να μη ξεπερναω τις 1400-1500 τη μερα..Επειδη πρισπαθωντας να κανω διατροφη κ γυμναστικη για να τα χασω δεν ειδα αποτελεσμα αποφασισα να παω σε διατροφολογο η οποια μου εδωσε μια διαιτα 1800 θερμιδων με αρκετο υδατανθρακα..Εχω ειλικρινα απελπιστει γιατι γενικοτερα προσεχω αρκετα πχ το πρωι τρωω κανενα κουλουρι,ενδιαμεσα μια μπαρα,μεσημερι ρυζι κ κοτοπουλο(150 γραμμαρια κοτοπουλο κ 100 ρυζι περιπου),απογευμα παλι μπαρα ή φρουτο κ το βράδυ γιαουρτι με μελι ή κοτοπουλο με αραβικη πιτα σκετο..Δε ξερω αν παει κατι στραβα με τον μεταβολισμο μου παντως εχω κανει ορμονικες κ δεν εχω θυρεοειδη..Υπαρχει καποιος που να μπορει να μου προτεινει μια διατροφή σας παρακαλω;Κανω εδω κ ενα μηνα 4 φορες την εβδομαδα βαρη..Επισης επειδη ορκιζομαι σ ενα 20ημερο σκεφτομαι να παρω κ καποιον λιποδιαλυτη..Εχω το animal cuts θα δω αποτελεσματα;;Σας ευχαριστω!
    Last edited by ariana92; 08-11-17 at 16:33.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Καλησπέρα και καλώς όρισες!
    Ο μεταβολισμός σου δεν έχει απολύτως τίποτα. Άσε το animal cuts στο ντουλάπι και ξεκίνα να φτιάχνεις τη διατροφή σου.
    Η διατροφή που κάνεις είναι τελείως γενική και αόριστη.
    Άρα αυτό που πρέπει να κανεις ειναι να υπολογίσεις πόσες θερμίδες χρειάζεσαι , να δεις ποσες απο αυτες θα προερχονται απο υδατανθρακα, πρωτεινη τα υπολοιπα θα ειναι απο καλα λιπαρα.
    Υπαρχουν οδηγοι στην ενοτητα της διατροφης, αφιερωσε χρονο θα μαθεις πολλα πραγματα. Η γνωση ειναι δυναμη!
    Μετα μπορεις να γραψεις εδω τα γευματα σου και να σε βοηθήσουμε να την τελειοποιήσεις.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Η Διατροφη μου για Απωλεια λιπους
    By Gamatos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 03-08-14, 00:02
  2. Διατροφη για απωλεια λιπους
    By BillPeristeri3 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 11-07-14, 23:40
  3. Η Διατροφή Μου Για Απώλεια Λίπους
    By alexisnrg1 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 04-03-13, 18:05
  4. Ιδανικό ποσοστό λίπους για γυναίκα???
    By teri in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 11
    Last Post: 27-07-09, 21:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •