Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    16-10-17
    Posts
    1

    Default Γειά Σας Παιδιά - Το Όνομα Μου Είναι Κατερίνα!

    Γεια σας παιδιά το Όνομα μου ειναι Κατερίνα και είμαι καινούρια στο forum και στο χώρο γενικότερα Καλώς σας βρήκα λοιπόν..Ο λόγος που πήρα την απόφαση να σας γράψω ήταν όταν έπεσε ένα περιοδικό fitnnes στα χέρια μου και πραγματικά ζήλεψα τα υπέροχα σώμα τα σας .. θέλω πραγματικά την πολύτιμη βοήθεια σας και συμβουλές σας ..γιατί πραγματικά θέλω να αλλάξω το σώμα μου ..και την καθημερινοτητα μου ..

    Ειμαι 36 χρ..και το πρόβλημα μου μια ζωή ήταν ότι ντρεπόμουν για το σώμα μου ..ήμουν πάντα το κορίτσι με τα παραπάνω κιλά με την κυτταρίτιδα και την χαλάρωση ..αλλά τον τελευταίο χρόνο εχω ξεφύγει ..κατι ενα παλιό πρόβλημα στο δεξί πόδι
    με 3 συνθριπτικα κατάγματα και μόνιμες λάμες που δεν με άφηνε να γυμναστώ ποτέ οπως ήθελα κάτι ενα σοβαρό οικογενειακο πρόβλημα άνοιξε η πόρτα του ψυγείου και ..απο 1,60 και 60 -65 κιλά ,,εχω φτάσει να πηγαίνω 85..μεσα σε 3μιση χρόνια.. ορισμένοι θα σκεφτείτε "καλά κοπέλα μου σε αυτήν την ηλικία το θυμήθηκες".. αλλά πιστεύω πως για να αλλάξεις προς το καλύτερο πότε δεν ειναι αργά ειτε 36 - ειτε 106 χρ όλοι αξίζει να προσπαθούν και να κανουν έστω και τελευταία στιγμή κάτι για τον εαυτό τούς ..

    Προς θεού δεν θέλω να ακολουθήσω επαγγελματικα το fitnnes ..άλλα τουλάχιστον να κάνω ένα σώμα για το οποίο να μην ντρέπομαι να κυκλοφορήσω στην παραλία....και να μην μπορώ να βρω ρούχα και να ντυθώ οπως θέλω..και πάνω απ όλα ειναι και θέμα υγείας Έχω επανειλημμένα δοκιμάσει να πας σε γυμναστήρια..άλλα..δεν σου δειχνουν καμιά προσοχή και σημασία..με αποτέλεσμα να κάνω όλες της ασκήσεις λάθος και να τραυματίζομαι ..η να μην της καταλαβαίνω ..και να μην ερχεται και κανένας να μου της δείξει ..επίσης εχω δοκιμάσει να πάω και σε διατροφολόγο..αλλά όταν έχασα κάποιο μέρος των κιλών το σώμα μου έδειχνε τρεις χειρότερο από ότι πρώτα ..ποιο χαλαρό ....όποτε και τα ξαναπήρα πάλι πίσω..

    Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας περιμένω απάντηση σας

  2. #2
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Γεια σου Κατερίνα.

    Κάνε κάτι. Γυμνάσου. Όπως σε βολεύει. Είναι μια αρχή. Αλλά ξεκίνα.
    Θες περπάτημα? Περπάτημα.
    Οτιδήποτε και να κάνεις είναι περισσότερο από αυτό που κάνεις τώρα (δηλαδή τίποτα).
    Και οτιδήποτε και να κάνεις θα αρχίσεις να καις.

    Στρώσε τη διατροφή σου. Κόψε τα προφανή ή μείωσέ τα. Ζάχαρη στον καφέ, γλυκά ετοιματζήδικα, αναψυκτικά με ζάχαρη, πατατάκια κλπ.
    Βάλε στη διατροφή σου την πρασινάδα. Με μέτρο το λάδι, υγιεινό αλλά έχει πολλές θερμίδες)

    Τώρα θα μου πεις σιγά τις αλλαγές.
    Έλα που μισή με μία ώρα περπάτημα (όχι τύπου "χαζεύω βιτρίνες αλλά γρήγορο περπάτημα)
    συν τις 200-300 θερμίδες που θα κόψεις από τις σαχλαμαρίτσες (που σίγουρα θα τρως, έτσι?) θα σε βάλουν εύκολα σε ένα θερμιδικό έλλειμα.

    Είναι μία αρχή.

    Αλλά κάνε την. Ξεκίνα. Και στην πορεία θα στρώσεις κι άλλο τη διατροφή σου. Θα βρεις τρόπο να γυμναστείς πιο καλά.
    Με το που θα χάσεις τα πρώτα κιλά θα πάρεις μπροστά, θα αρχίσεις να ευχαριστιέσαι και θα θέλεις να βελτιωθείς κι άλλο.

    Αλλά.......ξεκίνα.

    (στα λέει πρώην χοντρός)

    Και ότι χρειαστείς έχει πολλά παιδιά που μπορούν να σε βοηθήσουν εδώ στο forum.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γειά Σας Παιδιά! Καλώς Σας Βρήκα.
    By Panos107 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 7
    Last Post: 26-02-16, 20:28
  2. Γειά Σας Παιδιά Καλώς Σας Βρήκα
    By eftapsyxos in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 20-08-15, 16:33
  3. Γεια σας, είμαι νέα στο forum (και άσχετη) μπορείτε να με βοηθήσετε?
    By katerina L in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 1
    Last Post: 10-06-14, 14:38
  4. Replies: 6
    Last Post: 07-04-14, 00:34
  5. Γειά σας παιδιά, καλώς σας βρήκα!!
    By ralf0012 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 2
    Last Post: 31-03-11, 22:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •