Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 17 of 17
  1. #1

    Default Κοιλιά Που Δεν Φεύγει

    Παιδιά γεια σας. θα ήθελα την γνώμη σας . Έχω και εγώ το θέμα ((κοιλιά)) κάνω πολλά χρόνια γυμναστήριο. Έχω χάσει κιλά πολλά άλλα η κοιλιά δεν πέφτει με τίποτα. δεν εχω πολλή κοιλιά.Αλλά αρκετά. εδώ και δύο βδομάδες άρχισα διατροφή όγκου να πάρω κιλά μήπως σφίξει. τι λέτε εσείς?

  2. #2
    Pumping Iron GreenBill's Avatar
    Join Date
    29-11-11
    Posts
    585

    Default

    Δεν νομίζω να στέκει αυτό που λες, με την διατροφή όγκου θα επιδεινώσεις το πρόβλημα.

    Έχεις λίπος στην κοιλιά η φούσκωμα;

    Τώρα πόσα κιλά είσαι και τι ύψος έχεις;
    GreenBill

  3. #3

    Default

    κάνω διατροφή τώρα σωστή για να πάρω κάποια κιλά. πάντα με γυμναστική έτσι. όχι χωρίς γυμναστική. και θέλω αν δεν φύγει μήπως σφίξει έτσι. Αυτό εννοώ. Είμαι 85 κιλά και έχω ύψος 1.86

  4. #4
    Pumping Iron
    Join Date
    05-04-16
    Posts
    531

    Default

    Μαλλον ησουν πολλα κιλα κ τα εχασες κ εμεινε λιπος στην κοιλια ε?
    Αυτο το λιπος στην κοιλιακη χωρα ειναι το πιο δυσκολο και φευγει τελευταιο.
    Ενταση στην προπονηση - μικρα διαλλειματα και πολυ πολυ αεροβια προτείνω - πολυ πολυ υπομονη
    Η διατροφη ογκου (υπερθερμιδικη) θα επιδείνωσει το προβλημα.

  5. #5

    Default

    ήμουν πολλά κιλά ναι φίλε μου. και τα έχασα χωρίς διατροφή χωρίς τίποτα. Μόνο με αερόβια. Αλλά έχει μείνει η κοιλιά ελάχιστη τώρα. και πριν ξεκινήσω τώρα την διατροφή. έκανα πάλι αερόβια σχεδόν κάθε μέρα. και πάλι τίποτα. και είπα μήπως την σφίξω τώρα και φτιάξει κάπως. Είναι λάθος αυτό?

  6. #6
    Pumping Iron
    Join Date
    05-04-16
    Posts
    531

    Default

    Αλλο να σφιξει απο ασκησεις κ αλλο να κανεις υπερθερμιδικη διατροφη.
    Κανοντας υπερθερμιδικη διατροφη αναγκαστικα θα βαλεις και λιπος οποτε....
    Περισσοτερο αεροβια και κοιλιακους να σφιξει η κοιλια.
    Πρεπει να πεσεις σε λιπος - οποτε περισσοτερη αεροβια.
    Ποσα λεπτα κανεις αεροβια την ημερα και με τι ενταση?

  7. #7

    Default

    Είναι λάθος οπότε.. απλά θέλω να φτιάξει και το σώμα μου γιατί από τα κιλά που έχω χάσει έχει χαλάσει λίγο..γι'αυτό και κάνω την διατροφή. κάνω σχεδόν 5 φορές την εβδομάδα από 20 λεπτά χαλαρό τρέξιμο

  8. #8
    Pumping Iron
    Join Date
    05-04-16
    Posts
    531

    Default

    Τα 20 λεπτα ειναι λιγα.
    Δοκιμασε να το αυξήσεις σταδιακα κ να φτασεις τα 35-40 λεπτα.
    Αν κανεις σε διαδρομο δοκιμασε σταδιακα να βαλεις κ ανηφορα.
    Εχεις περιθωρια ακομα...

  9. #9

    Default

    Για να φτιάξει όμως το σώμα μου και να βάλω μυς επάνω που θέλω? με το αερόβιο θα γίνει?

  10. #10
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Κανεις πολλα χρονια γυμναστηριο αναφερεις. Τι κανεις αυτα τα χρονια; Ποιο προγραμμα ακολουθεις στα βαρη; Διατροφη ογκου τι εννοεις ακριβως, μετρας θερμιδες και μακρος;
    Rock N fuckin RoLL !!!

  11. #11
    New Member dimbo's Avatar
    Join Date
    03-10-17
    Posts
    47

    Default

    Η διατροφή όγκου δε θα έχει τα αποτελέσματα που θες.Εγώ θα έπαιζα με ισοθερμιδική στο περίπου διατροφή (Και σωστή όχι σαβούρες) και έμφαση στις ασκήσεις με βάρη.

  12. #12

    Default

    κάνω χρόνια ναι. απλά συντήρηση και να χάσω την κοιλιά που θέλω. τι εννοείς πιο πρόγραμμα ακολουθώ? τι κάνω εννοείς? Την διατροφή όγκου τώρα την ξεκίνησα . και μετράω θερμίδες τώρα ναι.

  13. #13

    Default

    φίλε και εγώ πάνω κάτω ισοθερμική διατροφή κάνω . προσπαθώ να μην βάζω πολύ υδατάνθρακες . Αλλά πιο πολύ πρωτεΐνη.

  14. #14
    Pumping Iron ReapeR's Avatar
    Join Date
    08-06-07
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    467

    Default

    Φαε ισοθερμιδικα και να μετρας μακροσυστατικα αν θες να δεις το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα και πιο γρηγορα. Επισης ναι στα βαρη τι κανεις; Ακολουθα ενα προγραμμα με πολυαρθρικες ασκησεις (Καθισματα, αρσεις θανατου, πιεσεις στηθους/ωμων, ελξεις, βυθισεις) + καποιες ασκησεις απομονωσης. Σηκωνε σωστα και δυνατα, προοδευτικα και θα δεις πως θα αλλαξει το σωμα. Κρατα αεροβια σε λογικα πλαισια, ριξε και κανενα ΗΙΙΤ που και που, σπριντ/ποδηλατο οτι σ αρεσει. Ετσι οπως εχω καταλαβει το σωμα σου απ οσα εχεις αναφερει φανταζομαι θες ανασυσταση.
    Rock N fuckin RoLL !!!

  15. #15
    New Member dimbo's Avatar
    Join Date
    03-10-17
    Posts
    47

    Default

    Σε καλό δρόμο είσαι τότε,δώσε έμφαση στα βάρη μπας και βελτιωθείς μυϊκά,θα πέσει και η κοιλιά πιο εύκολα.Αν έκανες αερόβια μόνο μέχρι τώρα και ήσουνα και σε καμία δίαιτα θα έχεις χάσει λογικά κάποια μυϊκά κιλά γιαυτό δε πέφτει η κοιλιά.Άμα ξεπατωθεις στην αερόβια θα χάσεις περισσότερα.Δες στην ενότητα της διατροφής τι πρέπει να τρως γενικά και ρύθμισε τις ποσότητες.Μετά το νου σου στον καθρέφτη και τη ζυγαριά(για όποιες διορθώσεις στις ποσότητες χρειαστούν) και υπομονή.

  16. #16

    Default

    Έχω υπολογίσει περίπου με τα κιλά πόσες θερμίδες πρέπει παίρνω καθημερινά. Είναι γύρω στις 3300 την ημέρα. εγώ το καταναλώνω περίπου τις μισές με πιο πολύ πρωτεΐνη όμως.και πρόγραμμα τα κάνω αυτά που λες. Εκτός άρσεις θανάτου. της άλλες τις κάνω όλες. και πλέον με πολύ προσοχή. Είναι σωστά αυτό που κάνω?και αερόβιο να κάνω καθημερινά?Αφού θέλω να πάρω μυς?

  17. #17

    Default

    καλησπέρα και από εμένα παιδιά. θα ήθελα να πάρω και εγώ την γνώμη σας. σήμερα ξεκίνησα τα hiit μου και εγώ. και είναι τα έχεις. 4 λεπτά ζέσταμα. και μετά 15" τρέξιμο και 30" παύση. Είμαι σωστά για αρχή? Θέλω να κάψω λίγο λίπος και γι'αυτό ξεκίνησα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γιατί δεν φεύγει το λιπος
    By Parsec in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 12
    Last Post: 27-07-17, 14:16
  2. Λίπος Στη Βουβωνική Χώρα - Πώς Φεύγει;
    By Wu Tang Clan in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 10-02-14, 00:06
  3. Λίπος Στην Κοιλιά - Πώς φεύγει;
    By ThunderK in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 17
    Last Post: 19-07-10, 01:39
  4. Δεν φεύγει η κοιλιά!!!
    By iNCubO in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 28-09-05, 02:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •