Καλώς Ορίσατε Στο Bodybuilders.gr - Κάντε Εγγραφή Και Ελάτε Στην Παρέα Μας! Register

Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 91 to 106 of 106

Quote Originally Posted by cano View Post
    Εγω παλι μια χαρα συμμετρια βλεπω, τουλαχιστον οσο φαινεταιαπο το πλαι..
    απο μπροστά φαίνονται όντως μικρότερες οι γαμπες αλλά δεν είναι αυτές μικρές, οι μηροι ειναι μεγάλοι

Λοιπόν, λέω να γκρινιάξω λίγο.
    Από προπονήσεις τελευταία υπάρχει μια σταθερότητα (αν όχι πτώση), μένω σταθερή σε σωματικό βάρος πλέον, διατροφή τα ίδια, αν και σήμερα είχα βακαλάο 2 γεύματα και έπεσε πείνα.
    Ασκήσεις και επαναλήψεις πάω με τα feelings. Πάω τζιμ και αποφασίζω.
    Σήμερα μετά από πολύ τρέξιμο δεν ήθελα καθόλου να πάω για προπόνηση, με το ζόρι πήγα και έβγαλα τα εξής

Προθερμανση : περπάτημα, λάστιχο, Sumo squat με αλτήρα 20kg

hack squat στη smith πόδια ενωμένα 40x10, 60x10, 70x10, 70x10
    Front squat ελεύθερο 40x10, 50x10, 50x8, 50x8
    πρέσσα οριζόντια κάθε πόδι ξεχωριστά 60x12, 70x12, 80x12, 80x12
    απαγωγοι στο μηχάνημα( 80x15 drop set 50x15) x 4
    glute kickback τροχαλία (25 x12) x4
    hack squat στη σμιθ πόδια ενωμένα 40?10, 60?10, 70?10, 70?10 front squat ελευθερο 40?10 50?10 50?8 50?8πρεσσα οριζοντια καθε ποδι ξεχωριστά 60?12, 70?12, 80?12, 80?12απαγωγοι στο μηχανημα (80?15 drop set 50?15) ? 4glute kickback στη τροχαλία (25?12 ) ?4
    Last edited by Konstantina91; 17-04-18 at 23:21.

Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar

Αν υπολογίζω σωστά από τις ποδάρες σου ...Όταν δε ζορίζεσαι στο Front squat παίζει να βγάζουμε τα ίδια κιλα ?!?!?!?
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

Pumping Iron bebeto's Avatar

Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Ασκήσεις και επαναλήψεις πάω με τα feelings. Πάω τζιμ και αποφασίζω.

Το κανω και εγω πολλες φορες και πραγματικα γουσταρω πιο πολυ, ισως αυτο το διαφοετικο με ανεβαζει...

Οσο για τα κιλα που λες θα σταθω στην πρεσα καθως εγω προσωπικα οταν εκανα 1-1 ποδι πηγαινα απο 50-70 και δεν εβλεπα την ωρα να τελειωσω...Βεβαια ειχα 4 δευτερα στην αρνητηκη αλλα και παλι μου φενοντια πολυ δυνατα τα κιλα σου
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Αν υπολογίζω σωστά από τις ποδάρες σου ...Όταν δε ζορίζεσαι στο Front squat παίζει να βγάζουμε τα ίδια κιλα ?!?!?!?
    Τσουρέκα μη λες τέτοια, θα μας βλέπουν οι παουερλιφτερ και θα γελάνε

Quote Originally Posted by bebeto View Post
    Το κανω και εγω πολλες φορες και πραγματικα γουσταρω πιο πολυ, ισως αυτο το διαφοετικο με ανεβαζει...
    Το να πας έτσι, είναι πραγματικά ότι καλύτερο για τη ψυχολογία σου (και ότι χειρότερο για το στόχο σου γιατί μένεις πίσω ).
    Εμένα όταν ήξερα ότι πρέπει να βγάλω βαρια προπόνηση με έπιανε άγχος πριν το γυμναστήριο, που να αγχώνεσαι για το χομπι σου δεν λέει, οπότε... Ελπίζω να το ξεπεράσω και να μπω σε σωστό πρόγραμμα παλι κάποια στιγμη..

Advanced Bodybuilder Vass17's Avatar

Ρε σεις, μου φαίνεται λίγο άκυρο το "πηγαίνω στο τζιμ και αποφασίζω". Εγώ έχω οπτικοποιήσει μέσα στο μυαλό μου όλη την προπόνηση, πριν φτάσω στο γυμναστήριο.
    Αφού σας δουλεύει εννοείται πως είναι οκ για εσάς.
    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

Pendlay: My best athletes are in the gym twice a day, every day, and every single workout they're working their hips, their backs, and their legs.

Junior Bodybuilder ArmEveryday's Avatar

Πολυ καλο σωμα, επισης οταν οι αντρες κατα 99% προτιμουν τις γυναικες με καμπυλες αυτο που λεμε THICC, δεν καταλαβαινω το λογο να στεγνωσεις, εκτος κ αν θες να κατεβεις σε αγωνες... αν στεγνωσεις αρκετα, θα χασεις μερος της θηλυκοτητας

Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    Ρε σεις, μου φαίνεται λίγο άκυρο το "πηγαίνω στο τζιμ και αποφασίζω". Εγώ έχω οπτικοποιήσει μέσα στο μυαλό μου όλη την προπόνηση, πριν φτάσω στο γυμναστήριο.
    Αφού σας δουλεύει εννοείται πως είναι οκ για εσάς.
    Αυτό λέμε και μεις ότι είναι άκυρο και ότι δεν δουλεύει

Quote Originally Posted by ArmEveryday View Post
    Πολυ καλο σωμα, επισης οταν οι αντρες κατα 99% προτιμουν τις γυναικες με καμπυλες αυτο που λεμε THICC, δεν καταλαβαινω το λογο να στεγνωσεις, εκτος κ αν θες να κατεβεις σε αγωνες... αν στεγνωσεις αρκετα, θα χασεις μερος της θηλυκοτητας
    ArmEveryday, είστε σιγουροι οι άντρες ότι θέλετε τις THICC?? Γιατι η αλλαγή που πόσταρα πάνω από '16-'17, ήταν η αιτία να έχω πολλή γκρίνια στην πρώην σχέση μου. Τελικά ήταν και ένας από τους λόγους που χωρίσαμε.

Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar

Τσουρέκα μη λες τέτοια, θα μας βλέπουν οι παουερλιφτερ και θα γελάνε
    Λειτούργημα να προσφέρεις Γέλωτα....

Γιατι η αλλαγή που πόσταρα πάνω από '16-'17, ήταν η αιτία να έχω πολλή γκρίνια στην πρώην σχέση μου. Τελικά ήταν και ένας από τους λόγους που χωρίσαμε.
    Αν αυτός ήταν ο λόγος , τότε ήσουν με λάθος άνθρωπο !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

Junior Bodybuilder ArmEveryday's Avatar

ArmEveryday, είστε σιγουροι οι άντρες ότι θέλετε τις THICC?? Γιατι η αλλαγή που πόσταρα πάνω από '16-'17, ήταν η αιτία να έχω πολλή γκρίνια στην πρώην σχέση μου. Τελικά ήταν και ένας από τους λόγους που χωρίσαμε.
    Τωρα ειδα τη συγκεκριμενη φωτο, εχεις μεγαλη διαφορα προς το καλυτερο! Ειναι σαν τις φωτος απο το πριν κ μετα που διαφημιζουν εξαρτηματα γυμναστικης :)

Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar

Quote Originally Posted by ArmEveryday View Post
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως έχει δίκιο ο ArmEveryday
    Οι ωραία κατανεμημένες καμπύλες στη γυναίκα είναι συν. Τα στεγνώματα μπορεί να αρέσουν στις γυναίκες αλλά σε μας όχι,
    το καλυγυμνασμένο και με ωραίες καμπύλες σώμα είναι που μας αρέσει όπως και το στήθος που ξεχωρίζει δε φταίμε, έτσι μας έφτιαξε η φύση προφανώς γιατί μας δίνει "σήμα" ότι είναι καλό σώμα για να γονιμοποιήσουμε
    (ναι, το ξέρω, μόλις ωραιοποίησα το γεγονός ότι όλοι οι άντρες είμαστε λιγούρια).

Όσο για τον πρώην, πάλι λογικό (????). Πολλοί σύντροφοι αντιδρούν έτσι όταν βλέπουν εμφανισιακή αλλαγή προς το καλύτερο,
    φοβούνται ή ότι βελτιώνεσαι γιατί "ψάχνεσαι" ή γιατί η βελτίωση θα φέρει και "μνηστήρες-αντιπάλους"

Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar

τώρα κατάλαβα γιατί έλεγες στον άλλον να μην κάνει squats
    Konstantina doesn't share rack

Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως έχει δίκιο ο ArmEveryday
    Οι ωραία κατανεμημένες καμπύλες στη γυναίκα είναι συν. Τα στεγνώματα μπορεί να αρέσουν στις γυναίκες αλλά σε μας όχι

Πολλοί σύντροφοι αντιδρούν έτσι όταν βλέπουν εμφανισιακή αλλαγή προς το καλύτερο,
    φοβούνται ή ότι βελτιώνεσαι γιατί "ψάχνεσαι" ή γιατί η βελτίωση θα φέρει και "μνηστήρες-αντιπάλους"
    Με συμφέρει η άποψη σου αλλά το να σκεφτούμε ότι τα σώματα που φτιάξαμε σε κάποιον μπορει απλά να μην αρέσουν δεν παίζει ε? Γούστα είναι αυτά. Πόσα παιδιά μπαίνουν και στο φόρουμ και λένε θέλουν μόνο να έχουν κοιλιακούς να είναι λίγα κιλά. Αν αυτός είναι μοντέλος και δεν θέλει να μεγαλώσει, λες να του φαίνεται νορμάλ να μεγαλώνει η γυναίκα του??

Στο δικό μου παράδειγμα, απλά το δικό του άθλημα (ποδόσφαιρο, τρέξιμο) δεν είχε καμια σχέση με το δικό μου... πήρα και εγώ τα κιλά αποτομα...

Σήμερα πλάτη.

Προθέρμανση: περπάτημα, λάστιχο για το γόνατο, καθίσματα σουμο με αλτήρα, κωπηλατική πλάτης με μπάρα, Rdl με μπάρα

1. Deadlift 60x12, 60x12, 80x8, 80x8, 90x6, 90x6
    2. Εμπροσθολαίμιες έλξεις 35x10, 40x10, 40x10, 40x9
    3. Κωπηλατική μηχάνημα 40x12, 45x10, 45x10 45x10
    4. Κωπηλατική με αλτήρα ξεχωριστά κάθε χέρι 20kg x 10 επαν x 4 set

Διατροφή
    1. 110γρ κότα, 250γρ πατάτα, μήλο
    2. 2 αυγά ολόκληρα, 4 ασπράδια, 70γρ βρώμη, 100ml γάλα αμυγδάλου
    3. 100γρ μοσχαρίσιος κιμάς, 75γρ ρυζι μπασμάτι (ζυγισμένο ωμό), σαλάτα
    4. 1,5σκουπ whey isolate
    5. 130gr κότα, 75γρ ρύζι (ζυγισμένο ωμό) σαλάτα

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)