Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Default Καλησπέρα και καλές προπονήσεις σε όλους

    Είμαι καινούργιος στο φορούμΠήγαινα γυμναστήριο πριν από δύο χρόνια αλλά το σταμάτησα λόγω φόρτου εργασίας τώρα είμαι πιο λάσκα και το ξανά ξεκίνησα και στόχος μου είναι να χάσω 5 περιττά κιλά που έχω πάρει Επίσης και θέλω να διορθώσω ένα πρόβλημα στην πλάτη μου γιατί από μικρός έχω κύφωση και μου είχε πει ο ορθοπεδικός μου να πάω γυμναστήριο και να μπω Σε ένα ισορροπημένο πρόγραμμα διατροφής η κάθε συμβουλή δεκτή

  2. #2
    New Member
    Join Date
    19-09-17
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    9

    Default

    Καλησπέρα φίλε, καλώς ήλθες!! Έχω να σου πω οτι ήρθες στο σωστό μέρος, για συμβουλές θα σου πουν πιο εμπεριστατωμένα οι "παλαιότεροι".

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Sotiris75 View Post
    Καλησπέρα φίλε, καλώς ήλθες!! Έχω να σου πω οτι ήρθες στο σωστό μέρος, για συμβουλές θα σου πουν πιο εμπεριστατωμένα οι "παλαιότεροι".
    Θα τις χρειαστώ σίγουρα

  4. #4
    Junior Bodybuilder Sofronas's Avatar
    Join Date
    02-07-12
    Location
    Δράμα
    Posts
    127

    Default

    Καλησπέρα φίλε μου και καλώς ήλθες!

    Για το πρόβλημα στην πλάτη, κανονικά ο ιατρός θα έπρεπε να σε παραπέμψει σε φυσικοθεραπευτή και εκείνος να σου υποδείξει τις ασκήσεις που απαιτούνται για να στρώσεις.

    Εμπειρικά όμως επειδή τυγχάνει να είχα αθλούμενους με κύφωση, το πρόβλημα παρατηρείται στην αδυναμία της πίσω μοίρας των δελτοειδών, τραπεζοειδών, υπερακάνθιου.
    Ασκήσεις με υπερέκταση των αγκώνων στο ύψος των ώμων και σε ορθή γωνία θα δυναμώσουν την περιοχή. Με τίτλο ''Rear deltoid workouts'' στο youtube μπορείς να δεις πληθώρα από αυτές.

    Για να χάσεις κιλά (προτιμότερο λίπος, γιατί το κιλά είναι υποκειμενικό), θέλει σωστό πρόγραμμα διατροφής και ασκησεολόγιο το οποίο μπορείς να σχηματίσεις σε πρώτη φάση από την αρχική σελίδα
    του site και τις κατηγορίες αντίστοιχα. Στη συνέχεια μπορείς να το παραθέσεις και να το διαμορφώσουμε κατάλληλα. Μιας και έχεις μικρή εμπειρία όπως λες, δεν θα δυσκολευτείς.

    Καλή αρχή εύχομαι και είμαι στην διάθεση σου :)
    Η αυτοκριτική σε όλα είναι μία αρετή που αν την έχεις, το μόνο που γίνεσαι με τα χρόνια είναι ο καλύτερος που μπορείς στον ελάχιστο δυνατό χρόνο!

    by Sofronas

    Muscle growth is an adaption to stress, nothing else! ~ ''The SHADOW'' ~ Dorian Yates!

  5. #5

    Default

    Ευχαριστώ πολυ να σαι καλά


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γειά σε όλους και καλές προπονήσεις
    By sifounas1 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 8
    Last Post: 31-03-12, 19:52
  2. Γεια Σας & Καλές Γιορτές Σε Όλους!
    By purehate in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 9
    Last Post: 01-01-11, 04:22
  3. Καλό χειμώνα με υγεία και καλές προπονήσεις
    By Christos76 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 28-09-10, 20:42
  4. Γεια σας και καλες προπονησεις.
    By liantzos in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 16
    Last Post: 23-05-09, 05:45

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •