Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Default διατροφη

    καλησπερα ειμαι νεος στην ομαδα και θα ηθελα λιγη βοηθεια...κανω περιππου 2 μηνες γυμναστικη (3 φορες την εβδομαδα)και ταυτοχρονα κανω και διατροφη παρολα αυτα δν βλεπω να χανω καθολου ποσοστα λιπους.
    τι να κανω?

  2. #2
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Κώστα καλωσόρισες.

    Μόνο με αυτές τις πληροφορίες δεν μπορούμε να βοηθήσουμε.

    Ύψος
    Βάρος
    Διατροφή
    Αεροβική.

    Εάν προσθέσεις λίγες πληροφορίες για τα πιο πάνω θα μπορέσουμε να έχουμε μια βάση

  3. #3

    Default

    σε ευχαριστω..!!!! λοιπον
    υψος: 1.70 πανω κατω
    βαρος: 76 κιλα
    διατροφη:
    πρωινο: μια κουπα διμιατρικα με μια κουταλια της σουπας βρωμη με μια κουταλια μελι
    δεκατιανο: μια μπαρα βρωμης
    μεσιμεριανο: οτι εχει το ασπιτι αλλα αν δν εχει κατι φτοιαχνω μια σαλατα εποχης.
    απογευματινο: λιγα αμυγδαλα
    βραδινο: οτι εχει το σπιτι...και αμα δν εχει 2 ασπραδια αυγων με μια φετα ψωμη
    τωρα πο γυμναστικη κανω ανακατεμενη
    10' στο σκος για προθερμανση
    κυλιακους, σουστες, βαρακια, πουσαψ, καθισματα, ραχιεους, και μονοζυγο που δν πολυ καταφερνω αλλα το παλευω...
    ο σκοπως ειναι να φτοιαξω γραμμωση, εχω περιττο λυπος και θελω να το χασω επεισης θελω να παρω και λιγο μποι ακομα...(ειμαι 16 χρονων) απο ογκο ειμαι μια χαρα για την ιλικια μου εχω μπολικο ογκο...!!!!!

  4. #4
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Φίλε πρέπει να μάθεις τα μακροστοιχεία των τροφών που καταναλώνεις (λιπαρά, πρωτείνη και υδατάνθρακα).
    Πρέπει να βρεις μια αναλογία σε αυτά και για 2 βδομάδες να καταγράφεις αυτά που τρως ώστε να ξέρεις τι ελλείψεις έχεις.
    Η πρωτείνη που παίρνεις πολύ πιθανόν να είναι λίγη αφού σε κάποια γεύματε πιθανόν να μην έχεις καθόλου.

    Δοκίμασε το myfitnesspal στο κινητό.

    Μπορείς να έχεις τόνο νερού στο σπίτι και αυγά έτσι ώστε να μπορείς να κάνεις μια ομελέττα, μια τονοσαλάτα.
    Στη σαλάτα μπορείς να βάζεις και μια κουτ. ελαιόλαδο για καλά λιπαρά.
    Τα δύο ασπράδια που αναφέρεις είναι πολύ λίγα. Μπορείς να βάζεις 1 ολόκληρο και 4-5 ασπράδια.

    Επίσης αφού θέλεις να χάσεις λίπος πρέπει να ξεκινήσεις και αεροβική πχ 3 φορές τη βδομάδα.

    Για αρχή διάβασε και το πιο κάτω

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236
    Last edited by AU77; 08-11-17 at 12:28.

  5. #5

    Default

    ωραια σε ευχαριστω πολυ γαι τις πληροφοριες θα τα κοιταξω και θα τα μελετησω....αν χριαστω κατι να σε ενοχλησω????

  6. #6
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Σίγουρα


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •