Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 40 of 40

Thread: Katerina71

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Kατερινα εισαι πολυ χαμηλα σε φυτικες ινες γι αυτο και νιωθεις πεινα και εχεις δυσκοιλιοτητα. Βαλε πρασινα λαχανικα στα γευματα σου. Πχ πρασινα φασολακια, σπανακι, μανιταρια, πρασινη πιπερια, μπροκολο, κουνουπιδι, αγγουρι, λάχανο. Το πρωι θα εβγαζα το γιαουρτι (ειδικα τωρα το χειμωνα δεν κατεβαινει για πρωινο, πως την παλευεις; ) και θα εβαζα βρωμη με ασπράδια (γυρω στα 4-5) και 1 κρόκο.
    ευχαριστω πολυ πολυ καρδουλίτσα μου, τώρα σκεφτόμουν πως θα βγει αύριο την προπόνηση στο γυμναστήριο με τόση πείνα, και αδυναμία.......με έπιασαν και κρυάδες τώρα, αντιδράει το σώμα θέλει το φαί του αλλά δεν θα του κάνω το χατήρι.

    Σήμερις κιόλας φεύγοντας από δουλειά θα αγοράσω κι αυτά που μου λες.

    Για το γιαούρτι τι να κάνω θα τα υποστώ όλα ακολουθάμε ένα δρόμο!!! Αλλά θα το αντικαταστήσω με τα ασπραδάκια και τη βρώμη, θα το κάνω σαν πιτάκι στο τηγάνι, δεν θα με παίρνει και πολύ ώρα. Το αλλάζω παρ αυτα. Ε ρε αυγά που έχω να αγοράσω!!!!ευτυχώς έιναι φτηνούλικα.

    Υ.Γ. Είσαι φοβερή!!! Όποτε απογοητευομαι εμφανίζεσαι και με το μαγικό ραβδάκι σου, τσουπ όλα γίνονται καλύτερα!!!!!

  2. #32

    Cool

    βαζω φωτο το στόχο μου!!!! δεν είμια εγώ στην φωτο αλλά έτσι είναι το σώμα μου τώρα περίπου και στη δεύτερη φωτο ο στόχος μου, πως θέλω να γινει

    Attachment 33215
    Last edited by katerina71; 27-11-17 at 15:41.

  3. #33
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Κατερινακι (μου επιτρεπεις να σε λέω ετσι παρολο που εισαι μεγαλυτερη μου), η φωτο δεν φαινεται, κανε εναν κοπο και ανεβαστην παλι , πατωντας "go advanced" (ειναι το μεσαιο κουμπι κατω στο παραθυρακι οταν γραφουμε απαντησεις και παταμε να εμφανιστει το μηνυμα) και μετα στη σελιδα που θα σου ανοιξει θα βρεις ενα κουμπι που γραφει attachments, πατα το κ ανεβασε τη φωτο απο κει.



    Quote Originally Posted by katerina71 View Post
    ευχαριστω πολυ πολυ καρδουλίτσα μου, τώρα σκεφτόμουν πως θα βγει αύριο την προπόνηση στο γυμναστήριο με τόση πείνα, και αδυναμία.......με έπιασαν και κρυάδες τώρα, αντιδράει το σώμα θέλει το φαί του αλλά δεν θα του κάνω το χατήρι.

    Σήμερις κιόλας φεύγοντας από δουλειά θα αγοράσω κι αυτά που μου λες.

    Για το γιαούρτι τι να κάνω θα τα υποστώ όλα ακολουθάμε ένα δρόμο!!! Αλλά θα το αντικαταστήσω με τα ασπραδάκια και τη βρώμη, θα το κάνω σαν πιτάκι στο τηγάνι, δεν θα με παίρνει και πολύ ώρα. Το αλλάζω παρ αυτα. Ε ρε αυγά που έχω να αγοράσω!!!!ευτυχώς έιναι φτηνούλικα.

    Υ.Γ. Είσαι φοβερή!!! Όποτε απογοητευομαι εμφανίζεσαι και με το μαγικό ραβδάκι σου, τσουπ όλα γίνονται καλύτερα!!!!!

    Φοβερή δεν είμαι, απλώς επειδή εχω περασει απο αυτα που περιγραφεις, γι αυτό μέσα από τα λάθη που έκανα κι εγώ τότε (που δεν είχα κανεναν να μου δειξει) σου δείχνω τι να αποφύγεις και τι να κάνεις.

    Το πρωτο πραγμα που θα κανεις, ειναι να μην βλέπεις τη διατροφη, τα γευματα, ως κατι καταναγκαστικο. Δηλαδη ναι μεν κανουμε υποχωρησεις, αλλα οχι οτι αν εσενα δεν σου αρεσει να τρως πρωι πρωι γιαουρτι , πρεπει να το υποστεις. Λύσεις υπάρχουν και μαλιστα πολλες που θα κανουν τα γευματα σου πεντανοστιμα (γι αυτο κ ανεβαζω συχνα τα δικα μου πιατα για να παιρνετε ιδέες). Μπορεις λοιπον να κανεις στο αντικολητικο πιτακι βρωμης, με ασπραδια, κροκο, βρώμη. Απο πανω μπορεις να ριξεις κανελα και γλυκαντικο στεβια ή αλλο παρομοιο (ή σιροπι 0& απο το myprotein).
    Να μην απογοητευεσαι καθολου, δεν εχεις κανεναν λογο.

    Αν νιωθεις μεγαλες πεινες και νιωθεις ατονια, δες αν οι ποσοτητες που βαζεις τωρα εχουν μεγαλες αποκλισεις απο αυτες που ετρωγες πριν ξεκινησεις οργανωμενα διατροφη. Αν υπαρχει μεγαλη διαφορα, τοτε ανεβασε θερμιδες λιγο και να θυμασαι πως οι αλλαγες γινονται σταδιακα. Μπορει εσυ να βρηκες στους υπολογισμους οτι πρεπει να τρως χ θερμιδες και χ μακροθρεπτικα, αλλα αν μεχρι τωρα ετρωγες περισσοτερο τοτε πρεπει η μεταβαση να γινει σταδιακα.
    Προσθεσε ομως και τα λαχανικα, θα σε βοηθησουν πολυ.


    Και τωρα παιρνω το μαγικο ραβδακι μου και παω σαν καλη νεραιδα να βοηθησω και αλλους , χαχαχχαχα

  4. #34

    Default

    · Όχι μόνο σου επιτρέπω αλλά σε ευχαριστώ πολύ που με αποκαλείς έτσι , (δείχνει καλή πρόθεση/διάθεση, δημιουργεί θετικό κλίμα, διώχνει ανασφάλειες κ.α.)

    · OΚ για τις φωτος, σε ευχαριστώ για τις οδηγίες

    · Και πάλι σε ευχαριστώ για τις όμορφες και τόσο χρήσιμες συμβουλές σου στο διατροφικό κομμάτι, που μου είναι το πιο δύσκολο απ όλα. Τα λαχανικά ήταν καταλυτικά, τα πήρα εχθές τα έβρασα έφαγα και χόρτασα μπορώ να πώ. Εχω πάρει και σήμερα στη δουλειά. Άσε που «χορταίνει» και το μάτι. Εχθές είχα 2 μικρά ταπεράκια (μόνο κοτόπουλο και ρυζάκι) ενώ σήμερα 2 μεγάλα με κοτόπουλο, ρυζάκι και βραστά φασολάκια και βραστό λάχανο, με λεμονάκι. Σούπερ.

    · Α ναι!!!! στο πιτάκι να βάζω κάτι από πάνω γιατί το έφαγα σήμερα το πρωί σκέτο και κάπως ήταν!!

    · Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό που λες ότι πρέπει να έχω μεγάλη απόκλιση από ό,τι έτρωγα θερμιδικά έως τώρα, αλλά μου φαίνονταν δικαιολογίες. Και επίσης ότι είμαι στην αρχή λέω γι αυτό και πεινάω τόσο. Θα το έχω στο νου μου.

    · Επ που πας? Εδώ γύρω να είσαι, γλυκιά μας καρδουλονεραϊδίτσα!!!!

  5. #35

    Default

    5η εβδομάδα (30η ημέρα- τελευταία μέρα του 1ου μήνα)

    Ένας μήνας που άρχισα την ενασχόληση μου με τα βάρη, και 6η ημέρα της σωστής διατροφής
    .
    Ευτυχώς η πείνα μειώνεται, αλλά μετατράπηκε σε πείνα απλά κι όχι η πείνα που είχα με ατονία τρέμουλο και ζαλάδες μαζί, δεν ξέρω πως να το περιγράψω. (επίσης ένα πολύ θετικό είναι το πρωινό μου ζάχαρο είναι ακριβώς 100!!! Ενώ πριν την διατροφή και με χάπι, δεν έπεφτε από το 105 με 109)
    Και να πεινάω , απο την στιγμή που δεν ζαλίζομαι δεν με νοιάζει, αντέχω. Ξέρω ότι θα περάσει η ώρα και θα έρθει το επόμενο γεύμα μου οπότε κάνω υπομονή και πίνω μπόλικο νεράκι και πράσινο τσάι.

    Έχω οργανωθεί αρκετά καλά και μου αρέσουν πολύ οι συγκεκριμένες τροφές. Ρυζάκι, βρώμη, κοτόπουλο, γαλοπούλα, λαχανικά διάφορα και μπόλικα, φυστικοβούτυρο, γιαούρτι, ασπράδια αυγών, τυράκι κοτατζ,όσπρια κ.α., είναι όλα τέλεια!!!!!
    Εχθές μου προσφέρανε γλυκάκι και δεν το ήθελα όχι γιατί δεν έπρεπε αλλά δεν το ήθελα απλά!!!!

    Κάτι αλλαγούλες έχω αρχίσει και βλέπω στο σώμα μου, η κοιλίτσα μου άρχισε και μαζευεται. Η ζυγαριά λέει τα ίδια ακόμη αλλά δεν με νοιάζει καθόλου. Πέραν του ότι είναι πολυυυυ νωρίς ακόμη, οι μυς είναι βαρύτεροι, και είχα και μία μικρή δυσκοιλιότητα η οποία διορθώθηκε. Σημασία έχει πως νιώθουμε και ο καθρέφτης μας τι λέει.

    Επίσης και στο γυμναστήριο έχω δει αλλαγές. Ανεβαίνω στα κιλά δυναμώνω δηλαδή. Η πλάτη μου συνεχίζει να πονάει αλλά πολύ λιγότερο, απ όταν άρχισα την γυμναστική δεν έχω πάρει κανένα χάπι!!!!! Και σπάνια φοράω την ζώνη κύφωσης και το αυχενικό κολάρο (που ο γιατρός μου είχε πει να τα φοράω όσο λιγότερο μπορώ, γιατί θα προκαλούσαν χειρότερη αδυναμία στους μυς).

    Αυτά προς το παρόν.Kαλή δύναμη σε όλους!!!

  6. #36

    Default

    Κάνω μία προσπάθεια να ανεβάσω μία φωτο, δεν είμαι στην φωτογραφία αλλά δείχνει πως περίπου είναι το σώμα μου και πως θελω να γίνει.
    Attached Images Attached Images

  7. #37

    Default

    και το χερι μου με τους καλους απο τα βαρη!!!
    Attached Images Attached Images

  8. #38

    Default

    ωρε!!!!!!!!!!!!το πέτυχα κι ανέβασα φωτος!!! εεε αν εχεις δάσκαλο την Ειρήνη μόνο επιτυχίες έχεις!!!!

  9. #39
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Οι κάλοι είναι οι μόνιμοι φίλοι του χεριού σου, χαχα. Μπορεις να βαζεις και γάντια, αν κι εγώ δεν βάζω , μου αρέσει να νιώθω το σίδερο, εχει αλλη αισθηση.

    Σχετικα με τις φωτογραφιες που ανεβασες, ο στοχος που εχεις ειναι εφικτότατος! Υπομονή, επιμονή και κυρίως απόλαυσε κάθε μερα αυτής της διαδρομής.

  10. #40

    Default



    "Σχετικα με τις φωτογραφιες που ανεβασες, ο στοχος που εχεις ειναι εφικτότατος!"


    Τι είπες τώρα????Αναβοσβήνει η φράση αυτή στα μάτια μου!!!! χαχαχα


    σ' ευχαριστωωωωωωωωωωωωω

    και σου χαρίζω μία καρδούλα δώρο μέσα από την καρδιά μου!!!

    Attached Images Attached Images


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •