Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default Τραυματισμός στα πλευρά

    Χρόνια πολλά και καλές γιορτές. Δεδομένου των γιορτών και του ότι το γυμναστήριο είναι κλειστό κάποιες μέρες είχα αποφασίσει αυτήν και την επόμενη εβδομάδα να το γυρίσω σε κάποια χαλαρή full body ρουτίνα 3 φορές την εβδομάδα να χαλαρώσω και λίγο. Την Κυριακή το βράδυ ήμουν σπίτι, δεν ξέρω τι αναλαμπή με έπιασε και σκέφτηκα μια που Δευτέρα/Τρίτη δεν θα κάνω τίποτα να κάνω ένα γρήγορο κυκλικό πρόγραμμα στο σπίτι να ξυπνήσω λιγάκι. Ενώ ήμουν στην αρχή παίρνω μια μπάρα γύρω στα 30 κιλά να κάνω μπροστινά καθίσματα και εκεί που κατεβαίνω νοιώθω ένα έντονο πόνο χαμηλά στα πλευρά και πίσω. Δεν έχω δυσκολία στην αναπνοή αλλά την νύχτα εκείνη δεν μπορούσα ούτε να γυρίσω καλά καλά πλευρά στο κρεβάτι χωρίς να πονάω.. Γενικά είχα δυσκολία στο να στρίψω αλλά εφ' όσον σηκωθώ δεν πονάω ας πούμε όταν περπατάω.. Ευτυχώς μέρα με την μέρα είμαι πολύ καλύτερα αν και ακόμα πονάω.
    Τι στο καλό μπορεί να έπαθα; Έχω πάθει κατά καιρούς τραβήγματα, διαστρέμματα και διάφορους μικροτραυματισμούς αλλά ποτέ κάτι στα πλευρά. Δεν έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο πέρα από μαλάξεις με voltaren.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Περαστικά conan!
    Δεν ξέρω να σου πω τι μπορεί να είναι. Μπορεί να μην έκανες καλό ζέσταμα,. μπορεί να πήρες με λαθος τρόπο τη μπάρα (αν δεν εχεις ορθοστάτη), μπορεί χίλια δύο.
    Από τη στιγμή που νιώθεις μέρα με τη μέρα καλύτερα τότε όλα κομπλέ.

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Σ' ευχαριστώ Kardoula για τις ευχές.
    Δεν έχω ορθοστάτες στο σπίτι, το σηκώνω με κίνηση επολέ, αν και το έπαθα αφού τα είχα σηκώσει. Η αλήθεια είναι ότι το ζέσταμα μου δεν ήταν καλό, είπα να το κάνω χαλαρά με λίγα κιλά και την έπαθα όπως φαίνεται.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μείωση Λίπους Στα Πλευρά
    By konsmous in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 30-06-15, 17:59
  2. Τραυματισμός στα πλευρά;
    By sck89 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 09-12-10, 14:30
  3. Μια πλευρά του σώματος πιο γυμνασμένη απ την άλλη
    By spontzas in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 27-06-09, 21:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •