Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    New Member
    Join Date
    03-11-17
    Posts
    90

    Default Πρωτεΐνη

    Όταν πίνω την πρωτεΐνη μου μετα απο ποση ωρα μπορω να φάω κανονικο γευμα;

  2. #2
    New Member
    Join Date
    30-08-17
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by GNB4 View Post
    Όταν πίνω την πρωτεΐνη μου μετα απο ποση ωρα μπορω να φάω κανονικο γευμα;
    1-1:30 ωρα μετα ειναι καλα.

    Στάλθηκε από το LG-K580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    05-04-16
    Posts
    531

    Default

    Quote Originally Posted by GNB4 View Post
    Όταν πίνω την πρωτεΐνη μου μετα απο ποση ωρα μπορω να φάω κανονικο γευμα;
    Αν εννοεις μεταπροπονητικα ναι μετα απο 1 ωρα μπορεις να φας κανονικο γευμα.

  4. #4

    Default

    Εγώ πάντως αν είναι έτοιμο το γεύμα κ είναι υψηλό σε πρωτεΐνη πέφτω κατευθείαν με τα μούτρα δν πίνω καν την πρωτεΐνη ! Την έχω απλά για όποτε δεν μπορώ πετύχω τις πρωτεινηκες μου ανάγκες

  5. #5
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Kasper7 View Post
    Εγώ πάντως αν είναι έτοιμο το γεύμα κ είναι υψηλό σε πρωτεΐνη πέφτω κατευθείαν με τα μούτρα δν πίνω καν την πρωτεΐνη ! Την έχω απλά για όποτε δεν μπορώ πετύχω τις πρωτεινηκες μου ανάγκες
    Πες τα χρυσόστομε
    Λες και θα τα καταβολιστούμε τόσο γρήγορα πια.
    Αν μετά την προπόνηση πεινάς, φάε.
    Δεν ξέρω, εγώ ειδικά μετά από σκληρές προπονήσεις πεινάω σα λύκος. Σιγά μην πίνω ροφήματα και περιμένω μετά μια ώρα για να φάω.

  6. #6

    Default

    Εμ τι κ εγώ όταν μπαίνω σπίτι ψάχνω για φαγητό τρέλα σου λέω ! Η πρωτεΐνη ίσα που σου γεμίζει το στομάχι χωρίς να σε χορτάσει κ δυσκολεύεσαι να φας μετά

  7. #7
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Kasper7 View Post
    Εμ τι κ εγώ όταν μπαίνω σπίτι ψάχνω για φαγητό τρέλα σου λέω ! Η πρωτεΐνη ίσα που σου γεμίζει το στομάχι χωρίς να σε χορτάσει κ δυσκολεύεσαι να φας μετά
    Πάνω που σε συμπάθησα γυρνάς και λες αυτό το "δυσκολεύεσαι να φας μετά" και μου τα γκρεμίζεις όλα ρε φίλε χαχαχαχαχαχαχ
    Εγώ δε δυσκολεύομαι να φάω ΠΟΤΕ!!!!!!!!

    Πέρα από την πλάκα τώρα, δεν αμφισβητώ τις μελέτες για το μεταπροπονητικό ρόφημα, τη whey, το timing κλπ
    Αλλά
    πρώτον, η ζωή μου δεν περιστρέφεται γύρω από την προπόνηση.
    Δεύτερον, το πόσο θα βοηθήσει στην ανάρρωση/πρωτεϊνοσύνθεση κλπ εμένα που δεν είμαι ελίτ αθληταράς.......ε σιγά τη διαφορά που θα μου κάνει.
    Τρίτον, έχω μάθει να ακούω το σώμα μου. Μου λέει ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩ, ε θα φάω, σιγά μην το αφήσω νηστικό μετά από προπόνηση. Και όλοι έχουν μια μανία για το μεταπροπονητικό σε σχέση με την πρωτεΐνη και δεν συζητάνε πόσο σημαντικός είναι ο υδατάνθρακας. "Να πάνε γρήγορα τα αμινοξέα στους μυς"!!!!!!!!! Τα ακούω από παιδιά στο γυμναστήριο και τα βλέπω να χαζολογάνε μια ώρα κάνοντας ασκήσεις που θα έπρεπε να τις είχαν τελειώσει σε 20-25 λεπτά (ενδιάμεσα βγάζουν selfies, κοιτάνε FB κλπ) αλλά το μεταπροπονητικό ρόφημα τους μάρανε. Α και μην ξεχάσω.....πίνουν και BCAA όση ώρα είναι εκεί μην τυχόν και κάψουν κάνα........μυ (άλλο ήθελα να γράψω αλλά διαβάζουν και κοπέλες χαχαχαχαχαχα).

  8. #8

    Default

    Χαχαχαχαχα εμένα με γεμίζει για καμία ώρα δεν μπορώ να φάω μου μένει η γεύση από την σοκολάτα . Άμα πεινάω ΠΕΙΝΑΩ ούτε πρωτεΐνες ούτε πράσινα άλογα ! Τίποτα κ στην προπόνηση λίγο νεράκι μόνο ίσα να μην αφυδατωνομαστε!! Εγώ τον υδατανθρακα τον θεωρώ πιο σημαντικό από την πρωτεΐνη μετά την προπόνηση πάντα θα φάω μια μπανάνα η κάτι νιώθω ότι με ηρεμεί κ με ξεκουράζει !! Αμινοξέα φίλε δν έχω πάρει ποτέ μόνο πρωτεΐνη κ κρεατινη πιο παλιά τώρα δν αντέχω την γεύση της !

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Πάνω που σε συμπάθησα γυρνάς και λες αυτό το "δυσκολεύεσαι να φας μετά" και μου τα γκρεμίζεις όλα ρε φίλε χαχαχαχαχαχαχ
    Εγώ δε δυσκολεύομαι να φάω ΠΟΤΕ!!!!!!!!

    Πέρα από την πλάκα τώρα, δεν αμφισβητώ τις μελέτες για το μεταπροπονητικό ρόφημα, τη whey, το timing κλπ
    Αλλά
    πρώτον, η ζωή μου δεν περιστρέφεται γύρω από την προπόνηση.
    Δεύτερον, το πόσο θα βοηθήσει στην ανάρρωση/πρωτεϊνοσύνθεση κλπ εμένα που δεν είμαι ελίτ αθληταράς.......ε σιγά τη διαφορά που θα μου κάνει.
    Τρίτον, έχω μάθει να ακούω το σώμα μου. Μου λέει ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩ, ε θα φάω, σιγά μην το αφήσω νηστικό μετά από προπόνηση. Και όλοι έχουν μια μανία για το μεταπροπονητικό σε σχέση με την πρωτεΐνη και δεν συζητάνε πόσο σημαντικός είναι ο υδατάνθρακας. "Να πάνε γρήγορα τα αμινοξέα στους μυς"!!!!!!!!! Τα ακούω από παιδιά στο γυμναστήριο και τα βλέπω να χαζολογάνε μια ώρα κάνοντας ασκήσεις που θα έπρεπε να τις είχαν τελειώσει σε 20-25 λεπτά (ενδιάμεσα βγάζουν selfies, κοιτάνε FB κλπ) αλλά το μεταπροπονητικό ρόφημα τους μάρανε. Α και μην ξεχάσω.....πίνουν και BCAA όση ώρα είναι εκεί μην τυχόν και κάψουν κάνα........μυ (άλλο ήθελα να γράψω αλλά διαβάζουν και κοπέλες χαχαχαχαχαχα).

    Hλία, η δική σου ζωή μπορεί να μην περιστρέφεται γύρω από την προπόνηση, αλλά μη ξεχνάς πως μπορεί το μέλος αυτό να έχει τα μισά σου χρονια και να θέλει να ξέρει τι είναι βέλτιστο για την προσπάθεια που κάνει.
    Δεν αναφέρομαι στους πιτσιρικάδες (και μη) που κοροιδεύουν τον εαυτό τους στο γυμναστήριο. Μιλάω για άτομα συνειδητοποιημένα που μπαίνουν στο φόρουμ για να μάθουν. Το να τους λέμε "σιγά τη διαφορά που θα κάνει" δεν ισχύει κατ εμέ. Ναι, θα κάνει τη διαφορά, όπως θα κάνει και κάτι άλλο και κάτι άλλο και ΟΛΑ αυτά στο σύνολο θα κάνουν τη διαφορά.
    Όσο για τον υδατάνθρακα, σίγουρα είναι σημαντικός, αλλά η πρωτεινη θα συντελέσει στην πρωτεινοσύνθεση. Ο υδατάνθρακας αναπληρώνει τα αποθέματα γλυκογόνου εκείνη τη στιγμή.

    Και για να απαντήσω στο μέλος,
    μετά το ρόφημά σου μπορείς να φας μετά από 45 λεπτά με 1 ώρα.
    Εναλλακτικά μπορείς να έχεις στερεό γεύμα

  10. #10
    New Member
    Join Date
    03-11-17
    Posts
    90

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Hλία, η δική σου ζωή μπορεί να μην περιστρέφεται γύρω από την προπόνηση, αλλά μη ξεχνάς πως μπορεί το μέλος αυτό να έχει τα μισά σου χρονια και να θέλει να ξέρει τι είναι βέλτιστο για την προσπάθεια που κάνει.
    Δεν αναφέρομαι στους πιτσιρικάδες (και μη) που κοροιδεύουν τον εαυτό τους στο γυμναστήριο. Μιλάω για άτομα συνειδητοποιημένα που μπαίνουν στο φόρουμ για να μάθουν. Το να τους λέμε "σιγά τη διαφορά που θα κάνει" δεν ισχύει κατ εμέ. Ναι, θα κάνει τη διαφορά, όπως θα κάνει και κάτι άλλο και κάτι άλλο και ΟΛΑ αυτά στο σύνολο θα κάνουν τη διαφορά.
    Όσο για τον υδατάνθρακα, σίγουρα είναι σημαντικός, αλλά η πρωτεινη θα συντελέσει στην πρωτεινοσύνθεση. Ο υδατάνθρακας αναπληρώνει τα αποθέματα γλυκογόνου εκείνη τη στιγμή.

    Και για να απαντήσω στο μέλος,
    μετά το ρόφημά σου μπορείς να φας μετά από 45 λεπτά με 1 ώρα.
    Εναλλακτικά μπορείς να έχεις στερεό γεύμα
    Ευχαριστώ πολύ και πραγματικά δεν ειμαι απο τα ατομα που κοροϊδεύουν τον εαυτό τους στο γυμναστήριο. Θέλω να μάθω

  11. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Το ξέρω φίλε αλλιώς δεν θα εμπαινες στον κόπο να γραφτείς εδω και να ρωτήσεις!


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  12. #12

    Default

    Κάθε πότε πρέπει να σταματάμε την πρωτεΐνη; αν πρέπει. .


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. πρωτεϊνη
    By pikos in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 28-06-09, 00:52
  2. ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΣΟΓΙΑΣ VS ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΟΡΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟΣ
    By steve_ier in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 20-05-07, 10:45
  3. Πρωτεϊνη Τροφών vs. Πρωτεϊνη Συμπληρωμάτων.
    By Musclemar in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 0
    Last Post: 12-03-07, 08:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •