Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-09-17
    Posts
    102

    Default Muscle Pack Της PF Nutrition - Απόψεις;

    Μετά από αναζήτηση βρήκα αυτό το προϊόν θα ήθελα της γνώμες σας αν γνωρίζετε κάτι για αυτό το πακέτο δυστυχώς δεν μπόρω να προσθέσω Link

    MUSCLE PACK 2KG + POW3RD 175G + TRI MALATE PF 500GR + F2 BCAA 150 TAB + SHAKER αυτό στην αναζήτηση

  2. #2
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    H Muscle Pack (Πολωνικής εταιρείας είναι) δίκιλη έχει μόνο 20% πρωτεΐνης. Δηλαδή αγοράζεις στην ουσία μόνο 400 γραμμάρια whey.
    Κρεατίνη όποια και να πάρεις, φτηνή είναι.
    Το προεξασκητικό που έχει στο πακέτο είναι από τα πιο απλοϊκά της αγοράς.
    Και BCAA γιατί χρειάζεσαι? Φοβάσαι μην καταβολιστείς? Κάνεις νηστικός τίποτα εξαντλητικές αερόβιες?

    Εγώ το συγκεκριμένο πακέτο το βρίσκω επιεικώς ανεπαρκές.
    Θες πρωτεΐνη όγκου ? Πάρε μια νορμάλ πρωτεΐνη, υπάρχουν ένα σωρό καλές και φτηνές στην αγορά.
    Θες να την κάνεις όγκου? Πάρε και ένα βάζο μέλι (πολύ απλό παράδειγμα, μπορείς να βάλεις ότι άλλο θέλεις πυκνό θερμιδικά) και χώσε και μερικές κουταλιές και η πρωτεΐνη σου έγινε όγκου.
    Δυσκολεύεσαι να πάρεις κιλά? Βάζε και παραπάνω λάδι στις σαλάτες σου. Τρώγε πυκνές θερμιδικά τροφές. Φάε ξηρούς καρπούς, φυστικοβούτυρα κλπ.
    Κρεατίνη πάρε μια επώνυμη γιατί κυκλοφορούν πάρα πολλές από Κινα αμφιβόλου καθαρότητας.
    Έτσι κι αλλιώς η κρεατίνη φτηνό συμπλήρωμα είναι.
    Τα BCAA δε μου λένε τίποτα (εκτός ίσως της περίπτωσης που σου είπα πιο πάνω).

    Από εταιρείες τώρα, αν δεν μπορείς να παραγγείλεις απ' έξω από καμιά MyProtein η καμιά άλλη εταιρεία σαν την MyProtein, πάρε Scitec ή για ακόμα φτηνότερα πάρε της F2 (που είναι της Scitec και αυτή).
    Α και προεξασκητικό.....πάρε μια καφεδάρα και πιες την, έτσι κι αλλιώς στα απλά προεξασκητικά το μόνο συστατικό που είναι σε σωστή δοσολογία είναι η καφεΐνη (γιατί είναι φτηνή). Για μένα αν είσαι μικρός σε ηλικία τα πιο προχωρημένα προεξασκητικά που είναι και πιο φορτωμένα σε stims δε σου χρειάζονται.

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-09-17
    Posts
    102

    Default

    Σαν πρωτεινη ογκου ποια μπορώ να εμπιστευτώ σε θέμα ποιότητας;

  4. #4
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Fit2000 View Post
    Σαν πρωτεινη ογκου ποια μπορώ να εμπιστευτώ σε θέμα ποιότητας;
    H μόνη κοντινή σε mass gainer που έχω δοκιμάσει είναι η Synergy της PhD.
    Τη θεωρώ ποιοτική εταιρεία και σε γενικές γραμμές είναι τίμια φόρμουλα η συγκεκριμένη (και από γεύση τα σπάει!!!).
    Και δεν είναι φτωχή πρωτεϊνικά σαν τις περισσότερες mass gainers. Το μόνο ότι περιέχει κρεατίνη, αν παίρνεις χώρια θα πρέπει να τη σταματήσεις γιατί θα σε καλύπτει η συγκεκριμένη.

    Αλλά και πάλι εγώ τουλάχιστον σου είπα δε σου προτείνω τη λύση των gainers. Πάρε μια απλή πρωτεΐνη και χώσε της μέσα ότι σου αρέσει για να την ανεβάσεις θερμιδικά.

    Να σε ρωτήσω όμως κάτι, πόσων χρονών είσαι? Γιατί αν είσαι μικρός εγώ θα σου έλεγα να μην πάρεις καμία απολύτως gainer. Κοίτα να τρέφεσαι καλά και αν χρειάζεται να πάρεις βάρος αύξησε τις θερμίδες σου απλά. Οι πρωτεΐνες δεν είναι τίποτα παραπάνω από φαγητό σε σκόνη.
    Last edited by Secret of Steel; 12-11-17 at 09:41.

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-09-17
    Posts
    102

    Default

    17 έχω πάρει πολλές πρωτεΐνες για ογκο τώρα έχω μινει σε sci mix και κρεατινη warriorlab ξεχωριστά

  6. #6
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by Fit2000 View Post
    17 έχω πάρει πολλές πρωτεΐνες για ογκο τώρα έχω μινει σε sci mix και κρεατινη warriorlab ξεχωριστά

    17 χρονών και έχεις πάρει πολλές πρωτεΐνες όγκου????
    Γιατί βρε δεν ευχαριστιέσαι το φαγητό? Φάε τώρα που μπορείς και καις αβέρτα.
    Δε θες να σου περιγράψω τί έτρωγα στην ηλικία σου (εποχή που είχα ξεκινήσει βάρη και έπαιζα που και που το μπασκετάκι μου). Ααααααααχ ωραία χρόνια, μακάρι να είχα τώρα τον τότε μεταβολισμό

  7. #7

    Default

    Εγώ ποιοτική όγκου έχω βρει την leancore της scimx εντάξει θα μ πεις 600-700 θερμίδες δίνει αλλά της δίνει καλά με πολύ πρωτεΐνη κρεατινη και πλούσιο προφίλ αμινοξέων αλλά είναι ακριβή ! Η καλύτερη επιλογή σου θα ήταν μια whey τα instant oats από το myprotein και το φυστικοβουτηρο .

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-09-17
    Posts
    102

    Default

    Δεν έχω δυνατότητα από το myprotein... Θέλω μια γύρω στα 60 το πολύ σκέφτομαι για sci mix

  9. #9
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-09-17
    Posts
    102

    Default

    Η leancore πόσο σου κράτησε περίπου

  10. #10

    Default

    Οσες δώσεις λέει η συσκευασία δν θυμάμαι 30 είναι αν δεν κάνω λάθος. Γιαυτο λέω ότι είναι ακριβή 30 δώσεις 60?

  11. #11
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-09-17
    Posts
    102

    Default

    Υπάρχει κάποια καλύτερη πιο οικονομική;..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Clear Muscle Της Muscletech - Απόψεις
    By No Fear in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 17
    Last Post: 14-05-23, 10:05
  2. Ye Nutrition - Απόψεις;
    By manwlis77 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 11-12-14, 10:03
  3. Opti-Performance Pack - Πολυβιταμίνη Από Την Optimum Nutrition
    By No Fear in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 18-07-12, 23:41
  4. Animal Pack Nutrition In Greece?
    By Blade in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 31-08-06, 17:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •