Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    22-02-17
    Posts
    2

    Default Εφαρμογές και sites για μέτρηση θερμίδων και μακροστοιχείων + κριτικές

    Αφού λοιπόν υπολογίσουμε και διαχωρίσουμε πόσες θερμίδες και μακροστοιχεια χρειαζόμαστε σύμφωνα με το άρθρο του Musclemar δημιουργείται το ερώτημα (σε εμάς τους καινούργιους :Ρ) ωραία και τώρα πως θα υπολογίσω τι ποσότητες θα τρώω σε κάθε γεύμα μου ώστε να συμπληρώσω τους απαιτούμενους "αριθμούς" π.χ ποση πρωτεΐνη έχουν τα 150γρ κοτόπουλο κλπ. Οπότε σκέφτηκα σε αυτό το άρθρο να πουμε ο καθένας τι site/εφαρμογή χρησιμοποιεί.

    Εγώ προς το παρών χρησιμοποιώ την εφαρμογή 'yazio' αλλά δεν μου φαίνεται και τόσο καλή γτ στην μία αναζήτηση σου βγάζει τις ίδιες επιλογές με διαφορετικές θερμίδες και μακροστοιχεία και ως αρχαρια δεν ξερω ποιο να διαλέξω. Και σε δεν είναι ότι διαφερει η μαρκα 'η τα γραμμαρια. Σε μερικα είναι ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα με άλλες θερμιδες...

  2. #2

    Default

    Εγώ χρησιμοποιώ MyFitnessPal

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Την έχω καταβρεί με το calorieking, αναλυτικά στοιχεί ανά μέρα, στοιχεία για θερμίδες,πρωτεΪνες και ότι άλλο θέλεις για κάθε γεύμα και την κάθε μέρα, ημερολόγιο, στην επιλογή του γεύματος επιλογές για την ποσότητα και το είδος. Είμαι υπερευχαριστημένος.

  4. #4

    Default

    screenshot.jpgΜε αφορμη το τοπικ, ποσταρω τα μακρος μου απο την σημερινη μερα. Βλεπετε καποια ανοιμοιομορφια στην διατροφη μου;;
    Στοχος μου ειναι οι 2800 απο το πλανο λειπει το τελευταιο γευμα προ υπνου που ειναι 100γρ γιαουρτι με λιγα αμυγδαλα.
    Ειμαι 67kg και στοχος μου μυικη αναπτυξη με μειωση λιπους. Κανω 5 προπονησεις την εβδομαδα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 291
    Last Post: 29-10-22, 17:54
  2. Replies: 555
    Last Post: 15-04-16, 22:08
  3. Κατανομή Θερμίδων & Μακροστοιχείων
    By Noobuilder in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 27-06-11, 22:42
  4. Τη βοήθεια σας παρακαλώ με υπολογισμό θερμίδων & μακροστοιχείων
    By konstantina81 in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 37
    Last Post: 03-06-11, 12:50
  5. Replies: 5
    Last Post: 29-04-10, 19:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •