Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Thumbs up Βοήθεια Στο Διατροφικό Μου Πλάνο

    Γεια σας και παλι μετα απο καιρο .Περσι καθημερινα για πολλες ωρες ημουν γυμναστηριο.Ομως ειχα κανει μια εγχειρηση και με αφησε πολλους μηνες πισω.Στην συνεχεια δουλευα και τελειωνα βραδυ,οποτε ετρωγα ΠΟΛΥ λαθος!Με αποτελεσμα να εχω κανει κοιλιτσα και απο τα 65 κιλα(1.70 υψος) και ενα 12% λιπος,εφτασα στα 72 κιλα που πιθανον αυτα τα 7 κιλα να ειναι καθαρο λιπος.Ξερω οτι μπορω να φτιαξω μια διατροφη μονος μου αλλα ξερω οτι θα κανω παρα πολλα λαθη γτ εχω ελαχιστες γνωσεις σε σχεση με εσας.Οποτε θα σας παρακαλεσω να μου βγαλετε εσεις μια διατροφη με καποιες επιλογες βεβαια,που με σωστη αεροβια να ξαναφτασω στο 11-12% λιπος χωρις να χασω παρα πολλους μυς,γτ δεν με παιρνει κι ολας

    Κατι τελευταιο,δεν παιρνω συμπληρωματα και αν και εχω πρωτεινη την εχω κοψει.Θελω περισσοτερο να φτασω με σωστη διατροφη
    Συγνωμη που σας κουρασα

  2. #2
    Junior Bodybuilder Sofronas's Avatar
    Join Date
    02-07-12
    Location
    Δράμα
    Posts
    127

    Default

    Φίλε καλησπέρα,

    όλα καλά αλλά μια Α διατροφή μπορείς να την βγάλεις και μόνο σου με τόση άπλετη γνώση εδώ μέσα. Έχει και έτοιμες για αρχάριους.

    Το μόνο που μπορούμε να σε βοηθήσουμε είναι διορθώνοντας. Το σωστό είναι εσύ να ασχοληθείς για να παιρνάνε και από τα μάτια σου όλα. Έτσι εξοικειώνεσαι και με το πως πρέπει να τρως και όχι με ένα τυφλό πλάνο που σου παρέθεσε κάπως. Η έτοιμη τροφή δεν βοηθάει να έχεις διάρκεια.

    Γράψε σε ένα δικό σου μπλοκ ενα πρώτο πλάνο και ευχαρίστως να επέμβουμε αναλόγως :)

    Καλή αρχή εύχομαι..
    Η αυτοκριτική σε όλα είναι μία αρετή που αν την έχεις, το μόνο που γίνεσαι με τα χρόνια είναι ο καλύτερος που μπορείς στον ελάχιστο δυνατό χρόνο!

    by Sofronas

    Muscle growth is an adaption to stress, nothing else! ~ ''The SHADOW'' ~ Dorian Yates!

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by noobstack View Post
    .Οποτε θα σας παρακαλεσω να μου βγαλετε εσεις μια διατροφη με καποιες επιλογες βεβαια,που με σωστη αεροβια να ξαναφτασω στο 11-12% λιπος χωρις

    Το να κάτσεις να βγάλεις μόνος σου διατροφή με βάση αυτά που υπάρχουν στο φόρουμ, το έχεις σκεφτεί;

  4. #4

    Default

    Εχω βγαλει και διατροφη χωρις να μετραω βεβαια με ακριβια τα γραμμαρια και προγραμμα γυμναστηκης εχω,απλα για το 2ο θα σου απαντησω στο αλλο θεμα γτ δεν μου αρεσε o τροπος σου,θα μπορουσες να μου το πεις πιο ομορφα.Για την διατροφη τωρα, την εχω βγαλει με βαση αυτα που εχω διαβασει στο σαιτ,υπολογιζοντας μακρος,τις θερμιδες μου,ολα καλα.Απλα πιστευω οτι εχει πλ λαθη.

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Κι εμενα δεν μου αρεσε ο τροπος σου οταν μου ζητας να κατσω για σενα να σου φτιαξω διατροφη.
    Γι αυτο, οπως σου εγραψα και στο αλλο, οταν καταληξεις σε ενα πλανο, το γραφεις εδω και πολυ ευχαριστως να σε βοηθησουμε.

  6. #6
    New Member
    Join Date
    06-10-15
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by noobstack View Post
    Εχω βγαλει και διατροφη χωρις να μετραω βεβαια με ακριβια τα γραμμαρια και προγραμμα γυμναστηκης εχω,απλα για το 2ο θα σου απαντησω στο αλλο θεμα γτ δεν μου αρεσε o τροπος σου,θα μπορουσες να μου το πεις πιο ομορφα.Για την διατροφη τωρα, την εχω βγαλει με βαση αυτα που εχω διαβασει στο σαιτ,υπολογιζοντας μακρος,τις θερμιδες μου,ολα καλα.Απλα πιστευω οτι εχει πλ λαθη.
    Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις, αλλα ελπίζω να είσαι τόσο ευγενικός όσο η καρδουλα όταν σου ζητάνε να δουλέψεις τζάμπα.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Κι εμενα δεν μου αρεσε ο τροπος σου οταν μου ζητας να κατσω για σενα να σου φτιαξω διατροφη.
    Γι αυτο, οπως σου εγραψα και στο αλλο, οταν καταληξεις σε ενα πλανο, το γραφεις εδω και πολυ ευχαριστως να σε βοηθησουμε.
    Ξερεις πως το ειπα.Λογικα θα εχετε καποια διατροφη "γραμμωσης" αρα εσεις που ξερετε απ εξω τα συστατηκα και τις θερμιδες μπορειτε απλα μειωνοντας τις ποσοτητες να το κανετε ευκολα και χωρις να μπερδευτειτε,οπως παθαινω εγω.Μπορει να κανω και λαθος,αυτη την εντυπωση εχω.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by zoulapi View Post
    Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις, αλλα ελπίζω να είσαι τόσο ευγενικός όσο η καρδουλα όταν σου ζητάνε να δουλέψεις τζάμπα.
    Πιστεψε με ειμαι και πιστευω πως ολοι πρεπει να ειναι

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by noobstack View Post
    Ξερεις πως το ειπα.Λογικα θα εχετε καποια διατροφη "γραμμωσης" αρα εσεις που ξερετε απ εξω τα συστατηκα και τις θερμιδες μπορειτε απλα μειωνοντας τις ποσοτητες να το κανετε ευκολα και χωρις να μπερδευτειτε,οπως παθαινω εγω.Μπορει να κανω και λαθος,αυτη την εντυπωση εχω.

    Δεν το ειπες ετσι, ειπες "θα σας παρακαλεσω να μου βγαλετε εσεις μια διατροφή".
    Δεν ειμαι στο μυαλο του καθενος να ξερω τι σκεφτεται και τι θελει να πει.

    Για να μην το υπερ αναλυουμε η σειρα παει ως εξης:
    αφιερωνεις χρονο να δεις τι παιζει στις ενοτητες που σε ενδιαφερουν. Διαβαζεις βασικα αρθρα, κοιτας κανενα ημερολογιο αλλων μελων να δεις περιπου τι κανουν και τι τρωνε.
    'Προσπαθεις να φτιαξεις ενα πλανο με βαση αυτα που διαβασες ή να γραψεις αναλυτικα αυτα που τρως μεχρι τωρα. Και μετα , εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε.

  10. #10
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Κάποια χρήσιμα άρθρα

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=21345

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=45446

    Επίσης για να μάθεις τα διάφορα μακροστοιχεία στις τροφές μπορείς να καταγράφεις τη διατροφή σου στο myfitnesspal

    Όσον αφορά το να σου γράψει κάποις μια διατροφή πιθανόν να μην είναι τόσο χρήσιμη.
    Πες ότι σου βάζουμε μια διατροφή που στοιχίζει 15 ευρώ την ημέρα και εσύ μας πεις στο τέλος ότι δεν μπορεις να ακολουθήσεις άρα χαμένος κόπος.
    Πες ότι βγάζουμε μια διατροφή και μας λες ότι δεν μου αρέσει το τάδε ή έχω αλλεργία στο Χ,Ψ πάλι χαμένος κόπος.

    Αν θες γράψε μια διατροφή που μπορείς να ακολουθήσεις με σταθερότητα και να σε βοηθήσουμε με μικρές αλλαγές.
    Last edited by AU77; 01-12-17 at 09:14.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Βοήθεια Στο Διατροφικό μου Πλάνο
    By KingKong in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 26
    Last Post: 07-06-16, 12:50
  2. Βοήθεια με το διατροφικό μου πλάνο
    By Artemo in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 6
    Last Post: 10-02-16, 22:22
  3. Διατροφικό Πλάνο - Μια Βοήθεια;
    By hackertom in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 3
    Last Post: 14-08-15, 17:54
  4. Βοήθεια Με Διατροφικό Πλάνο
    By mariapapa in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 8
    Last Post: 16-12-14, 18:46
  5. Βοήθεια για διατροφικό πλάνο
    By JohnRed in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 11-09-13, 13:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •