Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Default Πόσο Μπορεί Να Με Βοηθήσει Η Σκόνη Πρωτεϊνης;

    Γεια σας είμαι νέο μέλος και έχω μια ερώτηση.πάω γυμναστήριο από δευτέρα έως παρασκευή η αλήθεια είναι πως έχω στεγνώσει αρκετά αν και δεν έχω δει τεράστια διάφορα στην ζυγαριά.Χθες πήρα την πρωτεΐνη optimum nutrition 100 whey gold standard.Η ερώτηση μου είναι πόσο μπορεί να με βοηθήσει αυτή η πρωτεΐνη ? θα με φουσκώσει έστω και λίγο (ξέρω ότι η πρωτεΐνη δεν σε βοηθάει και τόσο στο φούσκωμα) και αν θα με βοηθήσει να γραμμώσω λίγο. Επίσης έχω διαβάσει ότι οι κοιλιακοί φτιάχνονται στην κουζίνα και συμφωνώ απόλυτα.Αυτές είναι η ερωτήσεις μου σας ευχαριστώ πολλυ για το χρόνο σας και για της απαντήσεις σας.

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    571

    Default

    Οι πρωτεΐνες όπως και άλλα συμπληρώματα κάνουν αυτό που λέει η ονομασία συμπληρώνουν την διατροφή σου.
    Για να γραμμώσεις ή να αποκτήσεις μυς πρέπει να έχεις υπολογίσει τις θερμίδες και τα συστατικά που καταναλώνεις. Το συμπλήρωμα πρωτεϊνης σου δίνει έναν εύκολο τρόπο να πάρεις την πρωτεΐνη που χρειάζεσαι.
    Οπότε αν δεν έχεις μπει σε αυτήν την διαδικασία μέτρησης θερμίδων/μάκρο αλλά απλώς προσθέσεις πρωτεΐνη δεν νομίζω ότι μπορείς να προσδοκάς κάτι ιδιαίτερο .

  3. #3

    Default

    έχω μέτρηση της θερμίδες μου.
    και ένα σκουπ θα παίρνω από την πρωτεΐνη μου.
    τιι γνώμη έχεις όμως για την πρωτεΐνη που έγραψα πιο πάνω για έναν αρχάριο σαν εμένα θα με βοηθήσει

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Δεν θα σε βοηθήσει περισσότερο απ' ότι θα σε βοηθήσει η οποιαδήποτε καθαρή τροφή,μετρημένη, ζυγισμένη και σωστά μαγειρεμένη!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    571

    Default

    Αυτό που είπε ο Mazda. Αν ρωτάς αν είναι καλή η συγκεκριμένη πρωτεΐνη νομίζω πως ναι.
    Αν ρωτάς αν σε βοηθήσει και σε τι θα απαντήσω ότι θα σε βοηθήσει να αντικαταστήσεις κάποιο άλλο γεύμα με κάποιο συμπλήρωμα. Από μόνη της δεν θα σε βοηθήσει να δεις καμία διαφορά, την διαφορά θα στην δώσει η συνολική σου διατροφή και η συνολική σου προπόνηση.

  6. #6

    Default

    ευχαριστώ για την απάντηση σου τρώω καθαρά και υγιεινά όσο μπορώ και πιστεύω και με την πρωτεΐνη θα με βοηθήσει όταν χάνω γεύμα να πίνω αυτήν. Συνήθως την παίρνω και μετά την προπόνηση

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by conan1982 View Post
    Αυτό που είπε ο Mazda. Αν ρωτάς αν είναι καλή η συγκεκριμένη πρωτεΐνη νομίζω πως ναι.
    Αν ρωτάς αν σε βοηθήσει και σε τι θα απαντήσω ότι θα σε βοηθήσει να αντικαταστήσεις κάποιο άλλο γεύμα με κάποιο συμπλήρωμα. Από μόνη της δεν θα σε βοηθήσει να δεις καμία διαφορά, την διαφορά θα στην δώσει η συνολική σου διατροφή και η συνολική σου προπόνηση.

    ευχαριστώ για την απάντηση σου

  8. #8
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Εγω προσωπικα χρησημοποιω σκονη μονο τις τριτες και καμαι φορα τις παρασκευες που επειδη ειμαι πολυ πιεσμενος χρονια δεν προλαβαινω πραγματικα οχι να μαγειρεψω να φαω κανονικα....τις αλλες μερες μεταπροποντηικα ασπραδι
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ

  9. #9
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Για να ξες εάν θα σε βοηθήσει η πρωτεΐνη πρέπει να μετράς τα μάκρος των τροφών που καταναλώνεις καθημερινώς.
    Εάν δεν έχεις καταναλώσει την απαραίτητη ημερήσια δόση πρωτεΐνης για τις ανάγκες της διατροφής σου τότε ναι το να "συμπληρώσεις" με μια σκόνη πρωτεΐνης θα σε βοηθούσε ειδάλλως εάν τρως από το φαγητο σου ότι χρειάζεται,σου ναι άχρηστη


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Σκόνη Πρωτεϊνης Στα 15;
    By Agnwsws1 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 07-11-16, 00:01
  2. Πως η κολύμβηση μπορεί να βοηθήσει έναν αθλητή;
    By OmoTMT in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 10
    Last Post: 17-10-15, 10:23
  3. Ψήσιμο Πρωτείνης Σε Σκόνη
    By nightmaire1107 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 07-12-13, 19:39
  4. οποιος μπορει ας βοηθησει
    By Iron_angel in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 14
    Last Post: 06-04-08, 23:08

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •