Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 18 of 18
  1. #1
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default Ο Δικός Μου Δρόμος

    Καλησπέρα από μένα!
    Και καλή χρόνια!
    Είμαι μέλος του φόρουμ τα τελευταία περίπου 3 χρόνια και με τη νέα χρόνια που μόλις άρχισε είπα και γω να κάνω το δικό μου λογκ μιας και διαβάζω αρκετά, για να καταγράφω τη πρόοδο μου και να πάρω τη βοήθεια σας όπου μου χρειάζεται στο νέο μου στόχο για το 2018!
    Λίγα λόγια για μένα υπήρξα υπέρβαρος σχεδόν όλη μου τη ζωή, από τη παιδική μου ηλικία έως και την εφηβική, όπου το πράγμα ξέφυγε και έγινα παχύσαρκος από τα 15,5 μέχρι τα 17,5 ήμουν σε παρά πολύ άσχημη κατάσταση ψυχολογικά και σωματικά....σε κεινο το σημείο εμφανίστηκε ένας άνθρωπος που με κάνε να δω τη ζωή μ' άλλο μάτι με βοήθησε να προοδεύσω πρώτα πνευματικά και έπειτα σωματικά με σύστησε στα βάρη τα οποία από τότε έγιναν ο καλύτερος μου φίλος, οποίο πρόβλημα κι αν έχεις με μια προπόνηση ένα σπριντ το ξεχνάς και το άγχος εξαφανίζεται...life becomes easier που λένε κι οι Εγγλέζοι.
    Ετςι από τότε έως και τώρα που είμαι 20 και οδεύω προς τα 21 ξεπέρασα τα προβλήματα μου έχασα τα περιςςοτερα περιττά κιλά και πέτυχα αυτό που έμοιαζε ως ακατόρθωτο στους γύρω μου...
    Τωρινός στόχος λοιπόν για το 2018 μετά από μια περίοδο εποικοδομητικής ενασχόλησης με τα βάρη είναι η γράμμωση και η απώλεια των τελευταίων περιττών κιλών
    Τωρινή κατάσταση 14,7% λίπος στα 112 κιλά με ύψος 1.90
    Στόχος το καλοκαίρι τα 97-100 κιλά και το 10% περίπου.
    Θα γράψω σε επόμενο ποστ την προπόνηση και τη διατροφή που έχω στο μυαλό μου για να μου πείτε και τη δίκη σας γνώμη!



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  2. #2
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Ελα ρε νταγλάρι,κι εγω τωρα ειπα να ανοιξω λογκ! Αντε να "κοκκινισουν" σιγα σιγα τα thread μας,μη ξεχωριζουν σαν τα μαυρα προβατα! Καλη συνεχεια
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  3. #3
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default Ο Δικός Μου Δρόμος

    Το προγραμμα προπόνησης που σκοπεύω να ακολουθήσω είναι ένα φουλ μποντυ με 2 διαφορετικές μέρες.
    Τη μια μέρα περισσότερες
    ασκήσεις και ένταση για κάποιες μυϊκές ομάδες και την άλλη λιγότερη ενταςη σ' αυτές που επιβαρύνθηκαν περιςςοτερο την πρώτη μέρα μέρα και περιςςοτερη ενταςη σ'άλλες που επιβαρύνθηκαν λιγότερο.
    Έτσι λοιπον, το προγραμμα έχει ως εξής:
    1η μέρα
    Ανοίγματα στήθους σε επικλινή με ελαφριά κλίση
    Πιέσεις σε επικλινή με ελαφριά κλίση
    Κάμψεις
    Αυτά Τρισετ χωρίς καθολου διαλλειμα ενδοιαμεσα
    Δικέφαλο καθιστός σε επικλινή
    Καπάκι σούπερ σετ με pull downs στη τροχαλία τέρμα ανοιχτή λαβή
    2 λεπτά διαλλειμα
    Επανάληψη των παραπάνω
    Μετά χωρίς διαλλειμα τρισετ με πλαγιές εκτάσεις ωμών όρθιος
    Πλαγιές εκτάσεις σκυφτός και έξω στροφή 2 λεπτά διαλλειμα επανάληψη και τέλος κοιλιακοί
    2η μέρα
    Γιγαντοσετ
    Κάμψεις μοιριαιων στο μηχάνημα 15 δευτερόλεπτα διαλλειμα
    Ρουμανικές άρσεις θανάτου καπακι πουλ οβερ καπάκι pull down κλειστή λαβή
    2 λεπτά διαλλειμα επανάληψη
    Μετά σούπερ σετ με πλαγιές εκτάσεις όρθιος και πιέσεις ωμών διαλλειμα 2 λεπτά επανάληψη
    Γαλλικές πιέσεις 2 σετ ξεκουραςη 1 λεπτό
    Βυθίσεις
    Κοιλιακοί
    Μεταξύ πρώτης και δεύτερης μέρας μια μέρα ξεκούρασης και μεταξύ 2ης και 1ης 2 ή 3 ανάλογα με το πως αισθάνομαι
    Στις ενδοιαμεςες μέρες θα βάλω αεροβιο το οποίο τις 2 μέρες θα ναι 10 σετ με σπριντακια γύρω στα 20 λεπτά και τις άλλες δύο γρηγορο περπάτημα σε ανηφόρα 30 λεπτά.





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Daglari; 02-01-18 at 21:18.
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  4. #4
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default Ο Δικός Μου Δρόμος

    Όσο για τη διατροφή σκέφτομαι να αρχισω με 30% θερμιδικο έλλειμα και βλέπουμε.
    Οσο για τα γεύματα θα ναι 2-3 μεγάλα για να μαι χορτάτος και να ζορίζομαι οσο λιγότερο γίνεται.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Daglari; 03-01-18 at 14:32.
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  5. #5
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    14,7% λίπος στα 112 κιλά με ύψος 1.90

    Πολύ καλή σωματική κατάσταση!
    Σου εύχομαι ολόψυχα να πετύχεις όλους τους στόχους σου.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  6. #6
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Quote Originally Posted by Vass17 View Post
    14,7% λίπος στα 112 κιλά με ύψος 1.90

    Πολύ καλή σωματική κατάσταση!
    Σου εύχομαι ολόψυχα να πετύχεις όλους τους στόχους σου.
    Ευχαριστώ πολύ φιλε μου να σαι καλά και σε σενα κάθε επιτυχία εύχομαι!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  7. #7
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Με το που έγραψες το σωματικό σου status , έγινε η αποκωδικοποίηση στο Daglari ?!

    Για το στόχο που έχεις θέσει περιμένω να δω ποστ διατροφής και ζήλου μεγαλύτερα των προπονητικών πλάνων...

    Καλή Χρονιά !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  8. #8
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default Ο Δικός Μου Δρόμος

    Χθες, άρχισε το προγραμμα
    Και με τη σωςτη διατροφή πέρα από τη προπόνηση.
    Έτσι για μεσημεριανό είχα ένα smoothie με 1 μπανάνα 100 γρ ραζμπερις και 2 σκουπ the whey
    (Παραδόξως η γεύση του ήταν αρκετά καλή!)
    Και για βραδινό 2 πιάτα φασολάδα με 1 φέτα ψωμί και 500 γρ γιαούρτι
    Χαμηλός ο υδατάνθρακας και οι θερμίδες αλλά για 1η μέρα μετά τις ουςιαςτικες γιορτες νομίζω καλά είμαι.(
    Σήμερα πήγα σούπερ και εφοδιάστικα με όλα τα απαραίτητα τρόφιμα για να μαι σωστός και με τα μάκρος μου και με την ποιότητα της τροφής μου!
    Η προπόνηση χθες ήταν χαλαρή
    5.7 χιλιόμετρα περπάτημα με σχετικά γρήγορο ρυθμό.

    Σήμερα μόλις γύρισα από το γυμναστήριο,είχα την 2η μέρα του full body, προπόνηση αρκετά καλή μπορώ να πω.
    (Αν και τις τελευταίες μέρες ο ύπνος μου δεν είναι άριστος, είχα αρκετή δυναμη!)
    Νομίζω πως για μένα προσωπικά η καλύτερη ώρα για προπόνηση είναι 1-2 ωριτςες μετά το ξύπνημα είσαι γεμάτος ενέργεια και η μέρα σου αρχίζει πολύ δυναμικά και ευχάριστα!:·)
    Η υπόλοιπη μέρα σήμερα περιλαμβάνει διάβασμα (εξεταστική γαρ) και ένα 40 λεπτό περπάτημα στο τέλος της ημέρας για να αδειάσει το μυαλό πριν τον ύπνο!
    Αυτά από μένα!




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Daglari; 04-01-18 at 13:06.
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  9. #9
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Με το που έγραψες το σωματικό σου status , έγινε η αποκωδικοποίηση στο Daglari ?!

    Για το στόχο που έχεις θέσει περιμένω να δω ποστ διατροφής και ζήλου μεγαλύτερα των προπονητικών πλάνων...

    Καλή Χρονιά !
    Χαχαχα...να σαι σίγουρος πως θα είναι πιο σκληρά από τη προπόνηση και η διατροφή και το mindset.!
    Καλή χρόνια και σε σενα!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  10. #10
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default Ο Δικός Μου Δρόμος

    Διατροφή για σήμερα:
    Άλλη μια μέρα χαμηλού υδατάνθρακα μιας και εκτός της προπόνησης στο γυμναστήριο την υπόλοιπη μέρα την περνάω διαβάζοντας σε μια καρέκλα...και δε προλαβαινω ούτε για περπάτημα να βγω!
    Έτσι λοιπόν στο διαιτολόγιο σήμερα είχαμε
    250 γρ ψημένο μοσχαρίσιο Κιμά
    2 cups κάστανο ρύζι βρασμένο uncle Ben
    100 γρ χοιρινό ψαχνό από μπριζολα λαιμού
    Για μεσημεριανό
    Και 100 γρ τόνου
    1 γαβάθα λάχανο σκέτο
    1 cup καστανο ρύζι βρασμένο
    Και 1 σκουπ the whey
    Για βραδινό
    Σύνολο θερμίδων 1779
    Με 170 γρ πρωτεΐνης
    128 γρ υδατάνθρακα
    Και 64 γρ λιπαρών


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Daglari; 04-01-18 at 21:47.
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  11. #11
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Daglaropaido Καλημέρα !

    Μην υποτιμάς αυτήν τη περίοδο που είσαι καρεκλοκαρφωμένος , αν κρίνω από την κόρη μου που είναι κλεισμένη στο δωμάτιο και κάθε 2 ώρες τρώει και χάνει ....Η πνευματική ενασχόληση είναι θερμιδοβόρα !

    Μετα για το καλούπι που φέρεις , 1770 θερμ. είναι λίγες .... Προς το τέλος της προσπάθειάς σου καλοκαίρι μεριά με σταδιακή μείωση θα ήταν Οκ.

    Τώρα απο δω και πέρα που θα τις φτάσεις ???

    Αν μου διαφέυγει κάτι in light me .
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  12. #12
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default Ο Δικός Μου Δρόμος

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Daglaropaido Καλημέρα !

    Μην υποτιμάς αυτήν τη περίοδο που είσαι καρεκλοκαρφωμένος , αν κρίνω από την κόρη μου που είναι κλεισμένη στο δωμάτιο και κάθε 2 ώρες τρώει και χάνει ....Η πνευματική ενασχόληση είναι θερμιδοβόρα !

    Μετα για το καλούπι που φέρεις , 1770 θερμ. είναι λίγες .... Προς το τέλος της προσπάθειάς σου καλοκαίρι μεριά με σταδιακή μείωση θα ήταν Οκ.

    Τώρα απο δω και πέρα που θα τις φτάσεις ???

    Αν μου διαφέυγει κάτι in light me .
    Καλησπέρα!
    Προσωπικά έχω παρατηρήσει πως όταν κάθομαι και δε κινούμαι ιδιαίτερα μέσα στη μέρα το σώμα μου χάνει δύσκολα γι αυτό είπα να ρχισω με σχετικά χαμηλά τις θερμίδες και τον υδατάνθρακα και να ενταξω σχεδόν καθημερινό αεροβιο στο προγραμμα μου, για τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα!
    Αν νιώθω ανεξέλεγκτη πείνα,έχω αςχημη διαθεςη και δω πως χάνω και σε δυναμη στη προπόνηση τότε θα τις αυξήσω λίγο μέχρι το πολύ 1900, με περισσότερες πιστεύω πως δε θα χάνω!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  13. #13
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default Ο Δικός Μου Δρόμος

    Γενικά το βασικό μου πρόβλημα είναι, ότι μένω στο σπίτι με τους γονείς μου και μαγειρεύει η μάνα μου, που δε μαγειρεύει με πολλά λάδια κτλπα αλλά αν θες να κανεις σωστή δουλειά και να έχεις μια διατροφή κομμένη και ραμμένη στα μέτρα σου πρέπει να μη τρως από το οικογενειακό φαγητο, γιατί αλλιώς υπολογίζεις στο περίπου και τη μια μέρα μπορεί να σαι 100 θερμίδες πάνω την άλλη 200 και δε συμμαζεύεται.
    Έτσι λοιπόν παράδειγμα εγώ σήμερα επειδή ήρθε στο μυαλό της μάνας μου να κάνει λάχανοντολμαδες (θα μαγείρευα σκέτο το κιμά με κρεμμύδι και θα βάζα και κάστανο ρύζι uncle Ben)
    Εγώ πρέπει να τη βγάλω με γιαούρτι σκόνη και uncle ben.
    Τι να κάνουμε,έτσι είναι τα πράγματα!!
    Όταν η ζωή σου δίνει λεμόνια,φτιάξε λεμονάδα!???


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Daglari; 05-01-18 at 20:18.
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  14. #14
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Daglari View Post
    Καλησπέρα!
    Προσωπικά έχω παρατηρήσει πως όταν κάθομαι και δε κινούμαι ιδιαίτερα μέσα στη μέρα το σώμα μου χάνει δύσκολα γι αυτό είπα να ρχισω με σχετικά χαμηλά τις θερμίδες και τον υδατάνθρακα και να ενταξω σχεδόν καθημερινό αεροβιο στο προγραμμα μου, για τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα!
    Αν νιώθω ανεξέλεγκτη πείνα,έχω αςχημη διαθεςη και δω πως χάνω και σε δυναμη στη προπόνηση τότε θα τις αυξήσω λίγο μέχρι το πολύ 1900, με περισσότερες πιστεύω πως δε θα χάνω!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Koίτα , όταν μπαίνεις σε ένα σκοτεινό δωμάτιο καλύτερα να έχεις φακό και όχι να αλλάζεις πορεία όταν σκουντουφλάς?


    Με τις θερμίδες αυτές χάνω βάρος όταν είμαι 75 κιλά !!!
    Χονδρικά αυτές (1770) είναι οι μισές από την συντήρησή σου ??.

    Για όλους μας υπάρχει ένα απαράβατο «μαγικό» νούμερο θερμίδων συντήρησης , αυτό πρέπει να το βρεις και βάση αυτού να αρχίσεις σιγά σιγά να κόβεις (10 ? 15%),

    κάθε 10 μέρες θα ελέγχεις το βάρος σου και ανάλογα θα αναπροσαρμόζεις τις θερμίδες .

    Το ίδιο θα πράξεις και με το άλλο εργαλείο (αερόβιο) σταδιακά θα ξεκινήσεις , αν συνεχίσεις με καθημερινά αερόβια προπονήσεις και 1770 θερμίδες ούτε το στυλό δεν θα μπορείς να σηκώσεις στις εξετάσεις .



    Βλέπεις γιατί προανέφερα ότι το σημαντικότερο είναι η διατροφή , είναι το «δυσκολότερο» κομμάτι και oi περισσότεροι κάνουν τα στραβά μάτια?.
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  15. #15
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default Ο Δικός Μου Δρόμος

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Koίτα , όταν μπαίνεις σε ένα σκοτεινό δωμάτιο καλύτερα να έχεις φακό και όχι να αλλάζεις πορεία όταν σκουντουφλάς?


    Με τις θερμίδες αυτές χάνω βάρος όταν είμαι 75 κιλά !!!
    Χονδρικά αυτές (1770) είναι οι μισές από την συντήρησή σου ??.

    Για όλους μας υπάρχει ένα απαράβατο «μαγικό» νούμερο θερμίδων συντήρησης , αυτό πρέπει να το βρεις και βάση αυτού να αρχίσεις σιγά σιγά να κόβεις (10 ? 15%),

    κάθε 10 μέρες θα ελέγχεις το βάρος σου και ανάλογα θα αναπροσαρμόζεις τις θερμίδες .

    Το ίδιο θα πράξεις και με το άλλο εργαλείο (αερόβιο) σταδιακά θα ξεκινήσεις , αν συνεχίσεις με καθημερινά αερόβια προπονήσεις και 1770 θερμίδες ούτε το στυλό δεν θα μπορείς να σηκώσεις στις εξετάσεις .



    Βλέπεις γιατί προανέφερα ότι το σημαντικότερο είναι η διατροφή , είναι το «δυσκολότερο» κομμάτι και oi περισσότεροι κάνουν τα στραβά μάτια?.
    Συμφωνώ μαζί σου πως οι 1800 θερμίδες στρογγυλά ακούγονται λίγες, για μένα ωστόσο επειδή το χω ξαναδοκιμασει, θεωρώ πως φτάνουν.
    Η αερόβια συμφωνώ πως θα με "λυγίσει" αν κάνω κάθε μέρα και με υψηλή ένταση, όποτε εδώ όντως λέω να την μειώσω σε σχέση με το αρχικό μου πλάνο και να κάνω 3 φορές τη βδομάδα 2 hiit 15-20 λεπτά και μια στο διάδρομο σ ανηφόρα 30 λεπτά.
    Επίσης,επειδή θα χω σχετικά χαμηλά τους υδατάνθρακες κάτω από 150 γρ την ημέρα σκοπεύω να προσθέτω όποτε αισθάνομαι έλλειψη ενέργειας ,σε αρκετά μεγάλο βαθμό, κάποιες μέρες με υψηλότερες θερμίδες από υδατάνθρακα και λιγότερο λίπος νομίζω πως θα λειτουργήσει κατ'αυτό τον τρόπο!
    Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο και τις συμβουλές!



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Daglari; 06-01-18 at 04:47.
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  16. #16
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default Ο Δικός Μου Δρόμος

    Σήμερα η μέρα κύλησε ομαλά με μπετωμα στη καρέκλα και διάβασμα !
    Προπόνηση δεν παίχτηκε
    Μόνο χαλαρό περπάτημα σήμερα για τη βραδινή έξοδο σύνολο 3,8 χλμ
    Οςο για Διατροφή
    Μεσημέρι
    500 γρ κρι κρι 2%
    1 μεσαία μπανάνα
    1 σκουπ the whey
    Βράδυ
    100 γρ καπνιστό σολομό
    40 γρ ψωμί
    87 γρ ζυγιςμενο ωμό μπασματι
    160 γρ κιμά (δε χρησιμοποίησε καθολου λάδι στο φαγητο όποτε έβγαλα τα λάχανα από το γιουβαρλάκι και το ζύγισα σα κιμά βρασμένο)
    1 μεγάλο μπολ σαλάτα μαρούλι με κρεμμυδάκι φρέσκο
    6 γρ ελαιόλαδο
    Πριν τον ύπνο
    2 σκουπ the whey
    Σύνολο θερμίδων 1713
    Με 180 γρ πρωτεΐνη
    147 γρ υδατάνθρακα και
    40γρ λιπαρά
    Αυτά για σήμερα!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Daglari; 06-01-18 at 04:52.
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  17. #17
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default Ο Δικός Μου Δρόμος

    Οι μέρες είναι μονότονες με διάβασμα και φαγητο... εναλλάσσονται που και που με καμία προπόνηση που δίνει μια νότα ομορφιάς!
    Η διατροφή που συνεχίζει να είναι στις 1800 περίπου θερμίδες πάει μια χαρά καθως πείνα δεν υπάρχει πολύ..!
    (Το αεροβιο δεν εχει ενςωματωθει ακόμα σε καθημερινή βάση)
    Ετςι Το Σάββατο
    Για πρωινό είχα
    2 σκουπ the whey
    Και Για απογευματινο
    300 γρ κιμά ψημένο
    9 γρ ελαιόλαδο με Σαλάτα μαρούλι
    50 γρ ψωμί
    100 γρ σολομό καπνιστό
    100 γρ βρώμη
    250 μλ αμυγδαλογαλο
    Σύνολο 1860 θερμίδες με Π:170 Υ:103 Λ:88

    Χθες Κυριακή το πρωί είχε προπόνηση,το προγραμμα της 1ης μέρας.
    Ουσιαστικά η 1η προπόνηση μετά από αρκετές μέρες με σχετικά χαμηλά τον υδατάνθρακα.
    Πραγματικα τέτοια όρεξη και τοςη δυναμη δεν το περίμενα.!
    Στα της διατροφής ελαφρώς πιο ψηλά ο υδατάνθρακας σε σχέση με το Σάββατο στα 158 γρ
    Έβαλα 100 γρ βρώμη στο απογευματινο μαζί με τα 2 σκουπ
    Thewhey και 250 μλ αμύγδαλογαλα
    Ενώ το μεταπροπονητικό-μεσημεριανό γευμα είχε 260 γρ ψαρονέφρι ζυγισμένο ψημένο 250 γρ μπασματι βραςμενο
    Σαλάτα μαρούλι
    Και 19 γρ ελαιόλαδο
    Θερμίδες 1785 με Π:173 Υ:153 Λ:53
    Σήμερα ίσως προλάβω να πάω για ένα χαλαρό 30 λεπτό τρεξίματακι, καθώς ο χρόνος είναι λιγοστός εξαιτίας του διαβάσματος που ναι πολύ!



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Daglari; 08-01-18 at 15:54.
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast

  18. #18
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default Ο Δικός Μου Δρόμος

    Καλησπέρα από μένα!
    Οι ωρες και οι μέρες κυλούν αργά και βασανιστικά μέχρι την έναρξη της εξεταστικής, το άγχος και η πίεση ολοένα και μεγαλώνουν...ωστόσο η γυμναστική γυμναστική και η διατροφή διατροφή...εχθές ημέρα 2η του full body και παρότι οι υδατάνθρακες είναι χαμηλά, οι προπονήσεις βγαίνουν πιο δυνατά απ' ότι πριν!
    Τελικά η θέληση και το πείσμα για να πετύχεις κάτι που το θέλεις πραγματικα πολύ ενεργοποιούν "αποθέματα ενέργειας" τα οποία δε θα μπορούσες να φανταστείς σε καμία περίπτωση υπό φυσιολογικές συνθήκες..!

    Σήμερα 7η μέρα του προγράμματος το οποίο μέχρι στιγμής προχωράει αβίαστα και πολύ πιο εύκολα σε σχέση με όπως το περίμενα.
    Η αλήθεια είναι πως το φιλέτο κοτόπουλο αν και δε μ'αρεσει και ιδιαίτερα σα τροφή είναι πολύ χορταστικό και σε κρατάει γεμάτο για πολλές ώρες,με αποτέλεσμα τα cravings να εξαφανίζονται.!
    Το αεροβιο στο προγραμμα μέχρι στιγμής δε είναι σε συγκεκριμένες ώρες και μέρες πάει πιο πολύ με την διάθεση και τον ελεύθερο χρόνο (2-3 φορές τη βδομάδα 5 χιλιόμετρα)
    Καληνυχτω σας συμφορουμιτες!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Grind while they sleep
    Learn while they party
    Live like they dream
    ObesetoaBeast


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ο δικός μου χώρος εκγύμνασης
    By AU77 in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 36
    Last Post: 04-03-21, 14:47
  2. Σωστος δρομος
    By Cm0ntecrist0 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 10-06-17, 19:06
  3. Ο σωστός δρόμος;;
    By Cm0ntecrist0 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 07-06-17, 14:24
  4. Ο Δικός Μου "Μουσακάς" Με Κοτόπουλο
    By nismo93 in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 11-08-15, 14:32
  5. Ο Δρόμος Μου!
    By Demacia King in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 26-07-15, 17:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •