Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    Default Αξιολόγηση Μετά Από 7 Μήνες

    Καλησπερα σας . Μετα απο 7 μηνες απο τοτε που ξεκινησα..Ειναι καλη η δουλεια?? Τι νομιζετε εσεις
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλώς όρισες στο φόρουμ!
    Πες μας λίγα πράγματα για σένα, τα στατιστικά σου (ηλικία, ύψος, βάρος), πόσο καιρό γυμνάζεσαι κλπ.

  3. #3

    Default

    Καλησπερα!! Δεν ειμαι καινουριος εδω ,απλα ειχα να μπω καιρο και δεν θυμαμαι το κωδικο μου για να μπω με τν αλλο λογαριασμο ..Σακης λεγομαι,ειμαι 1,78 περιπου υψος ,21 ετων και εχω πεσει σστα 68,7 κιλα τωρα..Γυμναστικη εντατικα αρχισα πριν απο 7 μηνες :))

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Φαίνεται πως έχεις χάσει λίπος στην κοιλιά! Θα σου έλεγα να βάλεις ως στόχο να ανεβάσεις μυικότητα από δω και πέρα. Θα σου έλεγα να ανοιξεις ενα τοπικ με τη διατροφή σου και την προπονηση σου για να δουμε αν χρειαζεται καποια προσαρμογη ωστε να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα.

  5. #5

    Default

    ενταξειι θα το κανω..προς το παρον μπορεις να μου πεις για την αυξηση ογκου θα μου προτεινες μια ισοθερμικη διατροφη η υπερθερμιδικη? Γιατι δεν θελω να ξαναβαλω λιπος...με την ισοθερμιδικη μπορω να χτισω και να μη βαλω λιπος παραλληλα?? αναφερομαι σε μια ισοθερμιδικη με 2-3 φορες αεροβιο τη βδομαδα φυσικα( παιζω μπασκετ γενικα)

  6. #6
    Junior Bodybuilder johnnakos's Avatar
    Join Date
    22-02-14
    Location
    Corfu
    Posts
    144

    Default

    υποθερμιδικη ? με 1,78 υψοσ και 68 κιλα? να βαλεις κιλα θες... τρωγε οσο πιο πολυ και ποιοτικα μπορεις... εχει απειρα τοπικσ με διατροφη και ασκηση... θες πολυ δουλεια και διαβασμα κατα την ταπεινη μου αποψη...

  7. #7

    Default

    δεν ανεφερα κατι για υποθερμιδικη ,φυσικα κ οχι.. ισοθερμιδικη λεω η υπερθερμιδικη

  8. #8
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by gprince View Post
    δεν ανεφερα κατι για υποθερμιδικη ,φυσικα κ οχι.. ισοθερμιδικη λεω η υπερθερμιδικη
    φιλε μου δεν θελω να σε στεναχωρησω... αλλα αν λες οτι μετρας θερμιδες / μακρος για να μιλας για υποθρεμιδικη / ισοθερμιδικη / υπερθερμδιικη υποθετω οτι μετρας... Εαν μετρας κια πας γυμναστηριο για 7 μηνες η διαφορα ειναι μικρη... κατι κανεις λαθος... γραψε εδω αν θες τι κανεις ακριβως σε προπονηση και διατροφη να σε βοηθησουμε...

  9. #9

    Default

    ok paidia thga anevasw eyxarustw

  10. #10

    Default

    Παιδιά ορίστε η διατροφή που σκέφτομαι να ακολουθήσω από τον ερχόμενο μήνα :

    Πρωινό
    -50γρ βρώμη
    -250γρ γάλα 1,5%
    -20γρ αμύγδαλα
    -200γρ γιαούρτι τοταλ 2%
    -1 μπανάνα

    Μεταπροπονητικο
    -1 σκουπ πρωτεΐνη γουει
    -130 γρ γάλα
    -1μπανανα

    Μεσημέρι
    -100γρ μπασματι
    -110γρ κοτόπουλο μιμικος (τα έτοιμα που έχει στο ψυγείο και απλά τα βάζω στο φούρνο)
    -1 κσ ελαιόλαδο

    Απόγευμα
    -2 φέτες ολικής τοστ κρις Κρις
    -2 φέτες τρικαλινο κασέρι ελαφρύ
    -1 φέτα γαλοπούλα βραστή ιφαντης


    Βράδυ
    -ακριβώς ότι και το μεσημέρι

    Πριν τον ύπνο
    -1σκουπ γουει
    -200γρ γιαούρτι τοταλ 2%
    -20γρ αμύγδαλα
    -130γρ γάλα 1,5%


    Ειναι γύρω στις 2700 θερμίδες όλα αυτά. Πρωτεΐνη περίπου στο 200(μηπως είναι πολύ; να αφαιρέσω το βραδινό το σκουπ;; κυρίως για οικονομικούς λόγους ρωτάω).. Υδατάνθρακας περίπου 320 και λιπαρά γύρω στα 100... Πως σας φαίνεται;να πω φυσικά ότι και μια φορά τη βδομάδα τρώω ψάρι και όσπρια
    Last edited by gprince; 09-01-18 at 20:43.

  11. #11
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    1. Τωρα ποσες θερμιδες καταναλωνεις και θα πας 2700? Ειναι αρκετες για τα κιλα σου,αυξησε τες πιο σταδιακα
    2.Αντι για γιαουρτι και το πρωι,βαλε ασπραδια σε καθημερινη βαση
    3.Μεσημερι καμια πρασιναδα σε λογικη ποσοτητα να μη σε φουσκωνει
    4.μπασματι/πατατες/μακαρονια ,κοτοπουλο/ψαρι/μοσχαρι
    5.Το απογευματινο θα το βγαζα τελειως(αλλαντικο-λιγη πρωτεινη)

    Αυτα απο μενα,θα σου πουν και τα παιδια τη γνωμη τους!
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  12. #12

    Default

    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον..
    1)τωρα έχω από αρχές Δεκέμβρη δεν μετράω, αλλά τρώω πολύ χαμηλά γύρω στις 1500-2000 θερμίδες (+το αερόβιο με περπάτημα ή μπάσκετ)... Δεν θα πάω απότομα στις 2700, σιγά σιγά μέχρι να μπει ο καινούργιος μήνας θα είμαι σταθερά στις 2700..
    2)δεν μ αρέσουν τα ασπράδια...Γιατί το γιαούρτι δεν είναι καλό;; Έχει μπόλικη πρωτεΐνη και πολύ χαμηλά λιπαρά και δεν μου τρώει χρόνο στην κουζίνα, αντίθετα με τα αυγά..
    3)λιγη ντομάτα ή αγγούρι είναι αρκετά;;
    5)πολυ καλή ιδέα! Και οικονομική! .. Σκέφτομαι στο απογευματινό να έχω μόνο το σκουπ και να βάλω και 500γρ φυσικό χυμό πορτοκάλι...

  13. #13
    Advanced Bodybuilder jesueah's Avatar
    Join Date
    09-05-14
    Location
    Αθήνα
    Posts
    734

    Default

    Μια χαρα ειναι το γιαουρτι,αλλα το εχεις στο βραδινο με τα αμυγδαλα.Ενω αν φας αυγα εχεις ακομα μια πηγη πρωτεινης και λιπαρων που ερχεται και οικονομικοτερα .Δες στις συνταγες το πιτακι βρωμης,ουτε που καταλαβαινεις τη γευση απτα ασπραδια.Δες μηπως ανεβαινεις σε κιλα-μυικοτητα με λιγοτερες θερμιδες ! 1.78εκ , 69 κιλα θεωρω ειναι πολλες.Ανεβασε και το προγραμμα σου στο γυμναστηριο.Σαλατα οτι σου αρεσει,ισως προτιμησε τα εποχιακα λαχανικα.
    Being negative and lazy is a disease that leads to pain,hardship,depression,poor health and failure.
    Be proactive and give a damn to achieve success!

    P.H.


    Some days it's not about health or good looking... It's just therapy!!

  14. #14

    Default

    Ναι έγινε ευχαριστώ..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 6 Μήνες Μετά
    By mixalisa in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 10
    Last Post: 30-04-14, 23:46
  2. 9 μήνες μετά
    By SN21 in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 24
    Last Post: 27-05-08, 07:00
  3. Μετά από 3 μήνες
    By TraNCeMix in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 0
    Last Post: 25-07-06, 03:08

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •