Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    31-10-17
    Posts
    4

    Default Συμβουλή για συμπλήρωμα

    Καλησπέρα σας!θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας ως προς την αγορά συμπληρωματος πρωτεινης με υδατανθρακα. Καταρχας να σας πω οτι πριν δυο μερες αγορασα την on gold standard.Ειμαι 1,62 και 56 κιλα.προπονουμαι 5-6 φορες την εβδομαδα.2 μερες πανω σωμα,2 μερες κατω σωμα και τις υπολοιπες αεροβιο.προπονουμε με βαρη γενικα.ποδια ασκησεις τυπου καθισματα,αρσεις,σουμο σκουοτ, προβολες ,αρσεις λεκανης+οργανα .το πανω σωμα παλι δεν ειναι τοσο γυμνασμενο ως καθολου καθως τωρα ξεκινησα να ασχοκπυμαι κ με αυτο και τ ασκηλογιο περιλαμβανει εκτασεις,καμψεις σε παγκο , κοπηλατακη,ασκησεις σε τροχαλαια κτλπ.τα αεροβια μου εχουν περιπου 30 λεπτα διαρκεια.τωρα εμενα ο στοχος μου ειναι να χασω τελειως τ λιπος απ τν περιοχη των γλουτων,να παρω λιγο ογκο στ πανω σωμα και στ γλουτους.τα ποδια γενικα ειναι σε αρκετα καλη κατασταση.βρβαια με ενοχλει τ γεγονος λιγο οτι τ μπουτια μ σε σχεση με τ γλουτο μ ειναι πιο τονωμενα και ?πρισμενα ? σε σχεση με τους γλουτους αλλα που θα παει υα τους φτιαξουμε κ αυτους.βρβαια επειδη με τ κατω σωμα ασχολουμαι κανα 3μηνο δεν εχω δει και τρελη διαφορα στους γλουτους απο αποψη ογκου η? συσφιξης.μονο σε θεμα λιποθς..τωρα λοιπον θελω να σας οω τ διατροφη μου κ τ ερωτημα μου.τ πρωινο εναι ενα γιουαρτι με κουακερ κ χυμο.μετα γυμναστηριο.ως μεταπροποντικο θα ενταξω τ πρωτεινη ενα σκουπ και μια μπανανα.μετα απ καποιο ωρα καποιο ολοκληρωμενο γευμα.για απογευματινο φρουτο κ αμυγδαλο κ γ βραδινο αυγα η? τονοσαλατα.θα ηθελα να ρωτησω μηοως να ενταξω κ καποια αλλη στιγμη της ημερας ενας σκουπ για να πετυχω τον ογκο; Η? να προμηθευτω κ καποια αλλη πρωτεινη με υδατανθρακα ως μεταπροπονηυικο; Ευχαριστω για το χρονο σας
    Last edited by Ppanagiota; 06-01-18 at 19:05.

  2. #2
    New Member
    Join Date
    06-12-15
    Posts
    79

    Default

    Τα κοκτέιλ πρωτείνης με υδατάνθρακα προσωπικά τα θεωρώ σαβούρα. Ζάχαρη είναι ο υδατάνθρακας που την πληρώνεις σαν κανονική whey. Η μπανανούλα που τρως μια χαρά είναι μαζί με την πρωτείνη.

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Την υπερτροφία θα την πετύχεις με δυνατή προπόνηση και διατροφή.
    Μέτρα θερμίδες και μακροθρεπτικά , μπορει να τρώς πολύ λιγότερο ή περισσότερο απ οσο χρειάζεσαι!
    Μην δίνεις τόσο βαρύτητα στα συμπληρώματα όταν η διατροφή σου είναι απλώς γενική και αόριστη.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλή Για Συμπλήρωμα Πρωτεϊνης
    By john tra wolta in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 17-01-15, 18:29
  2. Συμβουλή Για Συμπλήρωμα
    By trikefalos rex in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 08-08-14, 11:19
  3. Μια συμβουλη?
    By SpFM in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 0
    Last Post: 17-03-13, 16:57
  4. Συμβουλή Για Νιτρικύ Τύπου Συμπλήρωμα
    By billakosperisteri in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 17
    Last Post: 22-07-12, 23:22
  5. Συμβουλή Για Συμπλήρωμα & Πρόγραμμα Προπόνησης
    By Nikolaras61 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 49
    Last Post: 07-01-12, 09:45

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •