Καλησπέρα, καλή χρονιά και συγχαρητήρια γι αυτό το υπέροχο site!
Όπως γράφω και στον τίτλο είμαι 24 ετών και μητέρα 3 παιδιών... Θα μου πείτε ποτέ πρόλαβα και τα έκανα... Μέσα σε 4 χρόνια πέρασα 3 εγκυμοσύνες, οι οποίες είχαν μεγάλες επιπτώσεις στο σώμα μου... Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήρα 24 κιλά. Από εκεί που είχα ένα ωραίο σφιχτό κορμί χωρίς κανένα ψεγάδι, σήμερα όλα έχουν πάρει την κατιούσα.
Όλο αυτό το απότομο φούσκωμα-ξεφούσκωμα μου άφησε διάσταση κοιλιακών+ομφαλοκήλη, χαλάρωση και νιώθω ότι δεν είμαι τόσο δυνατή οσο ήμουν.
Τα χρόνια περνάνε όμως και στεναχωριέμαι όταν βλέπω το σώμα μου έτσι... Κι εφόσον δεν μπορώ να κάνω κοιλιακούς λόγω των προβλημάτων που προανέφερα, αποφάσισα να επικεντρωθώ σε πόδια και γλουτούς περισσότερο + ολα τα υπόλοιπα πέραν της κοιλιάς.
Ξεκίνησα εδώ και λίγες μέρες να κάνω ασκήσεις με ειδική ζώνη για να προφυλάξω την κήλη μου.
Όταν έρθει η ώρα θα κάνω και την επέμβαση που πρέπει εννοείται, τώρα δεν μπορώ γιατί το 3ο μου παιδάκι είναι μικρο, θέλει αγκαλιές και θηλάζει κιόλας.

Θέλω την γνώμη σας... Θεωρείτε λάθος να προσπαθήσω να γυμναστω κατά αυτόν τον τρόπο?
Έχω μιλήσει και με γιατρό για την κήλη μου, δεν ήταν αρνητικός να κάνω γυμναστική με την ζώνη (είναι ειδική ζώνη που προφυλάσσει την ομφαλοκήλη).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!