Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Default Ειρήνη Log!

    Καλησπερα..θα ηθελα να πω τα προγραμματα γυμναστικης που ακολουθω κ την διατροφη μου ωστε να με βοηθησετε να γραμωσω...εχω ενα χρονο που ασχολουμε με την εκγυμναση κ στο γυμναστηριο κανω βαρη ,τρχ,κυκλικη με βαρη κ αναεροβια ταμπατα διαφορα προγραμματα...η διατροφη μου ειναι:
    Πρωινο βρωμη καρυδια κ μελι κ λιναροσπορος
    Δεκατιανο ενα φρουτο συνηθως εποχης
    Μεσηριανο επιλεγω τονο η κοτοπουλο με ρυζι η πατατες κ σαλατα πρασινη μ λιγο φετα η κ καθολου γενικοτερα τρωω πρωτεινες αλλα 3 φορες την εβδομαδα τρωω οσπρια κ μια φορα μσκαρονια γιατι μου αρεσουν πολυ. Συνηθως ολικης...το ψωμι το αποφευγω μονο οταν θελω να φαω σαλατα σκετη τρωω κ λιγο φωμι ν μ χορτασει...
    Δεκατιανο παλι
    Ενα φρουτο η λιγους ξυρους καρπους
    Βραδινο πρωτεινη μ υδατανθρακα συνηθως γιαουρτι μ αυγα κ λιγο γλυκοπαυατα,
    Επισης να τονισω πως τρωω αρκετο αβοκαντο..κανω κατι λαθος ;;θα ηθελα ν μ πειτε ποσες θερμιδες συνολικα πρεπρι να τρωω κ τις αναλογιες πρωτεινων υδατανθρσκων κ λιπαρων..ειμαι 57 κιλα με 1.64 υψος κσι 30/χρονων την βοηθεια σας.
    ευχαριστωωωω

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Ειρηνάκι, μετράς το φαγητό αυτό που μας έγραψες;
    Γυμναστική απ οτι καταλαβα, κανεις λιγο απ ολα; Τιποτα συγκεκριμένο;

  3. #3

    Default

    Καλημερα καρδουλα!Στο γυμναστηριο που παω κανω βαρυ αρκετα και με το βαρος του σωματος μου!Επειδη ομως μου αρεσουν και τα προγραμματα οπως το αναεροβιο που κανω η το τρχ γιατι πιστευω με βοηθανε πολυ στην διαθεση ου

  4. #4

    Default

    Αυτο θελω να μαθω ποσες θερμιδες πρεπει ν μετραω για μενα στα κιλα μου κ ποσες ποσοτητες ν τρωω υδανθρ πρωτεινες κ λιπος αναλογα αυτη την βοηθεια θελω γενικοτερα βοηθεια!!!χαχαχα
    Το φαγητο μου προσπαθω να ειναι οσο πιο υγειινο γινεται...μετραω τη βρωμη 50/γρ τα φρουτα δεν τα μετραω τρωω συνηθως ολη μερα 2 η 3 το μεσημερι τρωω το κρεασ η κοτουλο η οτιδηποτε αλλα τα βαζω σε ενα πιατακι μικρο κ τη σαλατα μ σε ενα αλλο κ τρωω αυτα ..τιπουα παραπανω..το βραδυ επειδη τελειωνω την προπονηση μου τρωω υδατανθρ.με πρωτεινη αλλα οχι παντα...πειναω αρκετα μολις τελειωνω το γυμναστηριο.

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Μέτρα μια μερα αυτα που μας γράφεις ότι τρως για να πάρουμε μια πρώτη εικόνα. Πρέπει να ξερεις πόσες θερμίδες καταναλώνεις μεχρι τωρα και μετα με βάση αυτο να πορευτείς.

  6. #6

    Default

    Λοιπον χθες που μετρησα εφαγα γυρω στις 1500 θερμιδες όι υδατανθρακες μου ηταν γυρω στις 240 κ οι πρωτεινες μ γυρω στης 80 μ 90 κανω κατι λαθος;

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Λιπαρά πόσα τρως;
    Υπερβολικα πολλοι υδατανθρακες και λιγη πρωτεινη. Φροντισε να εχεις τους υδατανθρακες περιπου στα 150γρ και πρωτεινη 120γρ (υπολογιζοντας μονο απο ζωικης προελευσης). Οι θερμιδες που περισσευουν θα προερχονται απο το λιπος.

  8. #8

    Default

    Με βαση τους υπολογισμους BMR μου βγηκε ενα νουμερο με θερμιδες συντηρησεις 1857,6875 αλλα επειδη θελω να χασω κιλα λεει πως πρεπει να μειωσω 250 θερμιδες την ημερα.Σωστα?πως ομως προχωραω ;θα υπολογιζω καθε μερα απο τις 1857.6875 καθε μερα 250 μειον η κσπως αλλιως βοηθηστε με καρδουλα το διαβασα απο ,cuban αυτο το αρθρο να το ακολουθησω;και επισης με βαση αυτους τους υπολογισμουσ με τις πρωτεινες ,υδατανθρακες κ λιπαρα τι γινετε εξηγειστε μου λιγο βρε παιδια ..ειμαι ακομη στην αρχη μηδεν γνωσεις
    Last edited by dragonbox61; 22-01-18 at 17:47.

  9. #9

    Default

    Λιπαρα τρωω οσο το σωματικο μου βαρος συμφωνα μ τις εξισωσεισ κ συμβουλες ενος αρθρου εδω στο φορουμ δες κ λιγο σε παρακαλω την απαντηση μου παρακατω αν σ ειναι ευκολο ????????


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ειρήνη - Νέο Μέλος!
    By dragonbox61 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 19-01-18, 21:20
  2. Ειρήνη S.O.S !!
    By Renesis in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 1
    Last Post: 15-06-14, 00:49
  3. Ειρήνη - Ημερολόγιο Διατροφής!
    By BodyMania in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 10
    Last Post: 12-09-13, 12:22
  4. Γειάαα!! Ειρήνη!
    By Eirikiss in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 15-06-13, 22:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •