Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Default Ποδήλατο γυμναστικής για το σπιτι

    Καλησπέρα σε όλους,

    Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα καταρχάς να πω οτι χαίρομαι που υπάρχει αυτο το forum οπου μπορεί κανείς να πάρει πληροφορίες απο ανθρώπους που γνωρίζουν το αντικείμενο τους σε αντίθεση με το να ακούει περιστασιακές αποψείς δεξια και αριστερά.

    Θα ήθελα να πάρω την συμβουλή σας σχετικά με αγορά ποδηλάτου για σπιτι. Ψάχνω κατι που να είναι αρκετά άνετο ετσι ωστε να μην με αποθαρύνει να του κάνω καθημερινή χρηση. Εχω αγοράσει μια παραλλαγη του Diadora-Easy-Bike-Plus το οποίο ενώ μέν κάνει την δουλειά του, δεν ειναι πολύ βολικό στο κάθισμα. Αναρωτιέμαι μήπως αυτο ειναι ενα γενικό προβλημα με τα ορθια ποδηλατα στην οποια περιπτωση μαλλον κοιταω για κατι καθιστικο με κανονικη θέση δηλαδη.

    Οσο για budget, επειδη γνωρίζω οτι τα καθιστικα ειδικα ειναι σχετικά ακριβα εργαλεια, και οτι δεν ειναι καλή ιδέα να παιρνει κανεις το φτηνότερο πραγμα που βρίσκει, θα το αφήσω σε εσάς να μου προτείνετε κατι που θεωρειτε οτι δεν θα χαλασει αμέσως η θα ειναι αβολο αλλα δε θα ειναι και το ακριβότερο που εχε να προσφερει η αγορα. Ας πουμε οτι μπορω να φτάσω μέχρι 800 πολύ max αν χρειάστει αλλα αν υπάρχει καλύτερη λυση ειμαι ολος αυτια.

    Ευχαριστω που αφιερωσατε τον χρονο να διαβάσετε το post μου και καλη συνεχεια!

  2. #2
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Για ελλειπτικό, το οποίο προσφέρει πιο ολοκληρωμένη εκγύμναση από το ποδήλατο, δεν το σκέφτεσαι;
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  3. #3

    Default

    Κυρίως λόγο χώρου θα προτιμούσα ποδήλατο αλλα αυτή τη στιγμή ακούω τα πάντα. Ουσιαστικά ο κύριος στόχος ειναι να βρώ μια καλή λύση για cardio στο σπίτι.

  4. #4
    Senior Bodybuilder Vass17's Avatar
    Join Date
    06-04-17
    Posts
    1,395

    Default

    Εγώ προτείνω ελλειπτικό, ή διάδρομο.
    Με 800 βρίσκεις μια χαρά μηχανήματα.
    Όταν η ψυχή θέλει, το σαρκίον ακολουθεί.

    Σήμερα θα κάνω εκείνο που δεν κάνουν οι υπόλοιποι, ώστε αύριο να μπορώ εκείνο που δεν θα μπορούν.

  5. #5
    New Member Dimitris_K's Avatar
    Join Date
    17-09-13
    Location
    Σέρρες
    Posts
    76

    Default

    "δεν ειναι πολύ βολικό στο κάθισμα." πως το εννοεις;

    Τα ορθια ποδηλατα εχουν πλεονεκτημα οτι μπορεις να βαλεις δυναμη, να γυμναστεις πραγματικα... Τα καθιστα ειναι κυριως για να καις θερμιδες σε χαλαρη ως μετρια ενταση ή αν εχεις μεγαλη κοιλια και δεν βολευεσαι στο ορθιο απο την σταση του σωματος.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ασκήσεις Γυμναστικής Στο Σπίτι
    By Giorgos_Sider in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 01-08-16, 13:36
  2. Πρόγραμμα Γυμναστικής Στο Σπίτι
    By GiorgosTa1997 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 19-01-14, 21:45
  3. Προγραμμα Γυμναστικης Σπιτι
    By Tsiripas in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 14-11-13, 18:12
  4. Ποδήλατο Γυμναστικής - Συμβουλές?
    By mrkaza in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 03-04-13, 07:21
  5. Προγραμμα γυμναστικης σπιτι
    By iLikeBB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 6
    Last Post: 27-09-12, 11:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •