Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 15 of 15
  1. #1

    Default Ερώτηση Για Fat Burner

    μια ερώτηση φίλοι μου ξέρετε κανένα fat burner σπιτικό κυρίως η και να αγοράσω τη θέλω να πω δηλαδή να το πίνω και να καίει το λίπος και να είναι υγεινο πάνω από όλα.
    Γυμνάζομαι και κάνω αερόβια ξέρω μερικοί θα μου πείτε να συνεχίσω να κάνω αυτό που κάνω τώρα.Εγώ απλώς έχω μια ερώτση.
    Ευχαριστώ εκ το προτέρων.

  2. #2
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Φυσικά και ξέρουμε, σωστό και προγραμματισμένο πλάνο διατροφής λέγεται. Όλα τα άλλα για το επίπεδο μας είναι να ΄χαμε να λέγαμε.

  3. #3

    Default

    αυτό είναι κάτι που κάνω κιόλας, έχω διαβάσει στο forum διάφορα απλώς ήθελα να ρωτήσω an φτιάχνετε κανένα ρόφημα η κάτι τέτοιο.

  4. #4
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Μακάρι να υπήρχε τέτοιο ρόφημα, αλλά μαγικά δυστηχώς δεν υπάρχουν. Στα είπαν και τα παιδιά στο άλλο σου ποστ για την πρωτεϊνη, φτιάξε μια σωστή διατροφή, ποσταρε την εδώ και θα σε βοηθήσουν να πετύχεις τον στόχο σου.
    Σωστή διατροφή και δυνατές προπονήσεις, αυτή είναι η συνταγή.

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default ερώτηση gia Fat Burner.

    Πoσο διαστημα κανεις διαιτα για μειωση λιπους, τι ακριβως τρως και ποσες (και τι) αεροβιες κανεις?

  6. #6

    Default

    Δευτέρα
    Πρωινό: Ένα μπολ νιφάδες βρόμης αναμειγμένη με 10 αμύγδαλα, + 1 κουταλιά σούπας σταφίδες και κανέλα.
    Ενδιάμεσο: 1 πορτοκάλι + 1 χούφτα ηλιόσποροι.
    Μεσημεριανό: 1 φλιτζάνι. ζυμαρικά με 1 φιλέτο σολομού (φρέσκο ή κονσέρβα) + 1 ½ φλιτζάνι. σαλάτα λαχανικών με μπρόκολο, καρότο, λάχανο και πιπεριές.
    Απογευματινό: 1 φέτα τυρί + 1 φέτα γαλοπούλα.
    Δείπνο: Ομελέτα με 3 ασπράδια αβγών, 1 κρόκο και λαχανικά + ½ φλιτζάνι τυρί κότατζ + 1 φέτα ψωμί.
    Τρίτη
    Πρωινό: 1 γιαούρτι με 1 κουταλιά σούπας νιφάδες βρόμης, 1 ακτινίδιο ψιλοκομμένο, 1 κ.σ. κολοκυθόσπορους +1 κ. γλ. μέλι.
    Ενδιάμεσο: 1 πορτοκάλι + 5 αμύγδαλα.
    Μεσημεριανό: 1 ½ φλιτζάνι σαλάτα με ωμά λαχανικά, ½ φλιτζ. πλιγούρι, 1 φέτα γαλοπούλα, 2 κουταλιά σούπας κότατζ και 5 φιστίκια Αιγίνης + 1 φέτα ψωμί.
    Απογευματινό: 1 μπανάνα περιχυμένη με 1 κουταλάκι ταχίνι.
    Δείπνο: 1 ½ φλιτζάνι βραστές ή ψητές γαρίδες + 1 πατάτα βραστή ή ψητή + 1 ½ φλιτζ. χόρτα ή σαλάτα με λαχανικά στον ατμό.
    Τετάρτη
    Πρωινό: ½ φλιτζάνι. νιφάδες βρόμης με ½ φλιτζάνι γάλα, 1 μπανάνα, 1 κ.σ. σταφίδες μαύρες και 1 κ.σ. ηλιόσπορους.
    Ενδιάμεσο: 1 πορτοκάλι + 8 αμύγδαλα.
    Μεσημεριανό: 1 ½ φλιτζάνι φασόλια + 1 ½ φλιτζάνι σαλάτα με πράσινα λαχανικά.
    Απογευματινό: 1 γιαούρτι με 10 γραμμάρια μαύρη σοκολάτα.
    Δείπνο: Σαλάτα με 1 ½ φλιτζάνι λαχανικά ½ φλιτζάνι φασόλια, λίγο ανθότυρο+ 3-4 καρύδια + 1 φέτα ψωμί.
    Πέμπτη
    Πρωινό: Φρουτοσαλάτα με ακτινίδιο, πορτοκάλι, ½ γιαούρτι στραγγιστό και 10 αμύγδαλα.
    Ενδιάμεσο: 1 βραστό αβγό + 1 φέτα τυρί χαμηλών λιπαρών.
    Μεσημεριανό: Σαλάτα με 1 φλιτζάνι κρύα ζυμαρικά, 1 κονσέρβα φιλέτο τόνου σε νερό, 1 φλιτζάνι λαχανικά ψιλοκομμένα + 2 κουταλιές σούπας καλαμπόκι.
    Απογευματινό: 1 φέτα ψωμί με 1 κουταλάκι του γλυκού ταχίνι.
    Δείπνο: 1 χοιρινό φιλέτο μέτριου μεγέθους με γαρνιτούρα λαχανικά ψητά + 2 κουταλιές σούπας καλαμπόκι + 1 ½ φλιτζάνι σαλάτα μπρόκολο, ντομάτα και κρεμμύδι.
    Παρασκευή
    Πρωινό: ½ φλιτζάνι. κρέμα βρόμης με 1 μικρή μπανάνα, 8 αμύγδαλα και κανέλα.
    Ενδιάμεσο: 1 πορτοκάλι + 3 καρύδια.
    Μεσημεριανό: 1 φλιτζάνι όσπρια + 1 μικρό κομμάτι ανθότυρο + 1 ½ φλιτζάνι σαλάτα με πράσινα λαχανικά.
    Απογευματινό: 1 γιαούρτι + 1 ακτινίδιο.
    Δείπνο: 1 φιλέτο από στήθος κοτόπουλου με πιπεριές ψητές + ½ φλιτζάνι όσπρια από το μεσημέρι + 1 φλιτζάνι σαλάτα με διάφορα λαχανικά, ωμά ή στον ατμό.
    Σάββατο
    Πρωινό: Σάντουιτς με 2 φέτες ψωμί ολικής αλέσεως, 1 φέτα γαλοπούλα και 1 φέτα τυρί + 1 πορτοκάλι.
    Ενδιάμεσο: 1 χούφτα ηλιόσποροι ή κολοκυθόσποροι.
    Μεσημεριανό: 1 μπιφτέκι μοσχαρίσιο ζυμωμένο με παξιμάδι + ½ φλιτζάνι πουρές πατάτας ή ρύζι καστανό ή πλιγούρι + 1 ½ φλιτζάνι χόρτα εποχής.
    Απογευματινό: 1 μπανάνα + 5 φιστίκια Αιγίνης.
    Δείπνο: 1 φλιτζάνι ρύζι καστανό με καλαμπόκι, μανιτάρια και 2 κουταλιές σούπας τυρί τριμμένο ή γιαούρτι + 1 αβγό βραστό + 1 φλιτζάνι διάφορα λαχανικά στον ατμό.
    Κυριακή
    Πρωινό: Φρουτοσαλάτα με πορτοκάλι, ακτινίδιο, ½ φλιτζάνι κότατζ + 5 καρύδια.
    Ενδιάμεσο: 1 γιαούρτι με 2 κουταλάκια ταχίνι.
    Μεσημεριανό: Ψάρι ψητό + μανιτάρια και πιπεριές ψητά + 1 φλιτζάνι χόρτα ή διάφορα λαχανικά στο ατμό.
    Απογευματινό: 10 αμύγδαλα.
    Δείπνο: Πίτσα με 1 αραβική πίτα (μικρού μεγέθους, ολικής αλέσεως), τριμμένο τυρί, λαχανικά (μανιτάρια, κρεμμύδι, πιπεριές κ.ά.), γαλοπούλα και ελιές + 1 ½ φλιτζ. σαλάτα με λαχανικά εποχής.


    UPDATE: THN BRHKA APO TO INTERNET KAI THN AKOLOUTHW

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Βρηκες απο το ιντερνετ μια τυχαια διατροφη, χωρις να εχεις μετρησει θερμιδες και μακροθρεπτικα, χωρις να ειναι στα δικά σου μέτρα, που αντι για γραμμάρια χρησιμοποιεί κουτάλια, χούφτες και φλυτζάνια και ψάχνεσαι για λιποδιαλυτικό...

    Τωρα τι να σου πουμε φιλε μου, πιστευω να καταλαβαινεις καποια βασικα πραγματα, πως αν θες να κανεις μια σοβαρη προσπαθεια πρεπει να τρως μετρημενα και συγκεκριμενα και οχι να κανεις διατροφη απο το google.


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro

  8. #8

    Default

    Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση σου.
    Ψάχνομαι πανω σε αυτο και δυστυχώς μονος.
    Μηπως μπορεις να μου δωσεις εσυ ενα καλο πλανο το οποιο να ακολουθήσω;;
    Θα με βοηθούσες αρκετα.

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Είσαι μέλος σε ενα φόρουμ που ειναι όλες οι πληροφορίες έτοιμες στο πιάτο και καθεσαι και ψάχνεις στο διαδίκτυο..
    Όχι δεν θα σου δώσω εγώ , θα κάτσεις εσυ να διαβάσεις στην ενότητα των άρθρων και στην ενότητα της διατροφής πως μπορείς να χτίσεις σωστά τη διατροφή σου.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  10. #10

    Default

    Ειμαι νεο μελος
    Αλλα δεν βλεπω πουθενα εβδομαδιαίο πρόγραμμα διατροφης ισως δεν ψαχνω σωστο.
    Αν υπαρχει μπορει καποιος να μου στειλει ενα Link

  11. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kι ούτε θα βρεις :)
    Δεν δίνουμε έτοιμες διατροφές εδώ, δίνουμε τα εργαλεία και τη γνώση να το κάνει ο καθένας μόνος του. Και μετά αφου φτιάξει το πλάνο του, το ποστάρει και τον βοηθάμε.
    Ενδεικτικά δες εδώ

    Βασικοί Τρόποι Υπολογισμού Θερμίδων Και Μακροστοιχείων Για Διατροφές Bodybuilding!

    Top 10 Των Καλύτερων Τροφών Για Bodybuilding & Fitness.

    Προτάσεις Επιλογής Τροφών Ανα Γεύμα Για Διατροφή Bodybuilding

  12. #12
    New Bodybuilder
    Join Date
    16-12-17
    Posts
    2

    Default

    Μην πέφτεις στην παγίδα στις διαιτες απο το ιντερνετ. Αν ήταν έτσι θα είχαμε ολη ενα στανταρ διατροφολόγιο κολλημενο στο ψυγείο και θα το κάναμε. Προσωπικά το διατροφολόγιο που ανήρτησες δεν μου άρεσε καθόλου. Στο λεω εγώ που τον τελευταίο χρόνο έχω δώσει ξοδέψει λεφτα και χρόνο σε επισκέψεις σε διατροφολόγους και ολοι μα όλοι λένε το ίδο πράγμα. Ισσοροπημένη διατροφή και τακτα μικρά γέυματα απο όλες τις ομάδες των τροφών. Ισσοροπημένη διατροφή σημαίνει ισσοροπημένα επίπεδα σακχάρου στο αίμα. Αυτο το πετυχάινεις αν κάθε 4 ώρες βάζεις κάτι στο στόμα σου. Να τρως τα 3 βασικά γευματα πρωινό μεσημεριανό βραδυνό και ενδιάμεσα απο ενα σνακ. Φυσικα σαν σνακ δεν ενίοται κρουασαν μπισκότα κτλ. Ενα φρούτο, ενα γιαουρτάκι, ενα σαντουτσακι γαλοπούλα τυρι τέτοια πραγματα. Εγω ειχα βάλει ενα σωρό κιλά γιατι όλη μερα ημουν νηστικός και εκανα ενα και μοναδικό γευμα στις 8 το βράδυ. Αποτέλεσμα; όλη μερα να ήμουν νηστικός, και οτι έτρωγα ακόμα και το πιο λάιτ να ήταν αυτό, ο οργανισμός το αποθηκευε σε λίπος. Οποτε καλύτερα διάβασε λίγο αυτά που ανέφερε η Kardoula σχετικά με τις τροφές

  13. #13
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Βρηκες απο το ιντερνετ μια τυχαια διατροφη, χωρις να εχεις μετρησει θερμιδες και μακροθρεπτικα, χωρις να ειναι στα δικά σου μέτρα, που αντι για γραμμάρια χρησιμοποιεί κουτάλια, χούφτες και φλυτζάνια και ψάχνεσαι για λιποδιαλυτικό...

    Τωρα τι να σου πουμε φιλε μου, πιστευω να καταλαβαινεις καποια βασικα πραγματα, πως αν θες να κανεις μια σοβαρη προσπαθεια πρεπει να τρως μετρημενα και συγκεκριμενα και οχι να κανεις διατροφη απο το google.


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro
    Αυτό... Respect !!!

    Εγω προσωπικά επειδή έχω κουμπώσει οτι λιποδιαλυτικό υπάρχει κατά περιόδους άνευ διατροφής δεν θα δεις αποτέλεσμα ...
    και μενα μ ελεγαν παντα οτι η διατροφη ειναι το μεγαλυτερο ποσοστο και το κορόιδευα, όταν το έκανα τοτε γράμμωσα πρώτη φορά...

  14. #14
    Advanced Bodybuilder jonic's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια
    Posts
    851

    Default

    δεν ξερω σε τι επιπεδο εισαι ..ξεκινα απο τα βασικα ...μειωσε ζαχαρες - ψωμια - τηγανητα - γλυκα - αναψυκτικα ... τρωγε για αρχη λιγο πιο υγιεινα ,, τωρα αν θες για υπολογισμο θερμιδων οτι σου ειπε η καρδουλα πιο πανω ,, μονος σου θα βγαλεις την ακρη ... αν δεν εχει χρονο πηγαινε σε ενα διατροφολογο , κανε μια μετρηση , θα σου δωσει κ μια διατροφουλα κ ειναι μια καλη αρχη !!
    Αποδειδεγμενα το καλυτερο λιποδιαλυτικο ειναι να χωρισεις με τη γυναικα ..

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by jonic View Post
    δεν ξερω σε τι επιπεδο εισαι ..ξεκινα απο τα βασικα ...μειωσε ζαχαρες - ψωμια - τηγανητα - γλυκα - αναψυκτικα ... τρωγε για αρχη λιγο πιο υγιεινα ,, τωρα αν θες για υπολογισμο θερμιδων οτι σου ειπε η καρδουλα πιο πανω ,, μονος σου θα βγαλεις την ακρη ... αν δεν εχει χρονο πηγαινε σε ενα διατροφολογο , κανε μια μετρηση , θα σου δωσει κ μια διατροφουλα κ ειναι μια καλη αρχη !!
    Αποδειδεγμενα το καλυτερο λιποδιαλυτικο ειναι να χωρισεις με τη γυναικα ..
    Δεν είναι και τόσο χρονοβόρο να υπολογίσει τις θερμίδες του,που να χρειάζεται να πάει σε διατροφολόγο.Και τα Άρθρα για να βγάλεις μια σωστή διατροφή είναι αρκετά κατατοπιστικά.
    Ξοδεύοντας λίγα χρονο βγάζει και μια σωστή διατροφή ,μιας και τις περισσότερες φορές των διατροφολογων δεν είναι και γλιτώνει και χρήματα.
    Στάλθηκε από το HTC Desire 626G dual sim μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Anwnymos19; 11-02-18 at 08:28.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ερώτηση για XCess Fat Burner
    By TheodoraMos in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 30-04-13, 15:50
  2. Ερώτηση για Fat Burner?
    By kdim in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 06-07-06, 19:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •