Καλησπέρα παιδιά !!

Λέω σιγά-σιγά να μαζέψω τα θέματα ώστε να τα βάλω σε μια σειρά.
Διαβάζω όλο αυτόν τον καιρό στο site τόσες πολλές πληροφορίες και δεν τελειώνουν με τίποτα. Πραγματικά, είναι τόσες πολλές που δεν ξέρω από που να αρχίσω και πότε να τελειώσω.

Θα ξεκινήσω από εδώ στο θέμα διατροφής, αλλά πριν ανεβάσω το πρόγραμμα που μου έχει βγάλει κλινικός διαιτολόγος και όχι αθλητικός ( ίσως παίζει ρόλο αυτό) θα σας αναφέρω μερικά στοιχεία για εμένα.
Σε άλλον τομέα του site θα αναφερθώ για το είδος της γυμναστικής στην ανάλογη ενότητα.
Είμαι 42 χρόνων, 1,90 και 95 κιλά. Μετά από μια στροφή που έκανα στη ζωή μου θέλησα να πετύχω κάποιος στόχους. Ένας από αυτούς είναι να ασχοληθώ με τη γυμναστική και συγκεκριμένα με το fitness.
Βέβαια εδώ θα προκύψει το εύλογο ερώτημα τι ακριβώς εννοώ με τον όρο αυτό, αλλά αυτό μάλλον θα το αποσαφηνίσουμε παρέα στη πορεία με τη βοήθεια σας.

Οι προπονήσεις μέσα στην εβδομάδα είναι τρεις τον αριθμό συνήθως απογεύματα.
Ο σκοπός είναι να χάνω λίπος και να αυξάνω σταδιακά τον όγκο μου, κάτι που έχει αρχίσει δειλά-δειλά να σχηματίζεται μέσα σε δυο μήνες.

Θέλω να ρωτήσω επίσης για συμπληρώματα, τα είδη και τη συχνότητα αυτών, αλλά αυτά μάλλον στο τομέα "συμβουλές"


Σας παραθέτω το πρόγραμμα
dia.jpg