Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Default Τενοντοπάθεια και Προπόνηση

    Γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος να μου πει σιγουρα εαν αφου τελειωσω τις φυσικοθεραπειες και τις ασκησεις με τα λαστηχα για τενοντοπαθεια του υπερακανθιου του υπακανθιου και λεπτινση τενοντα μακρας κεφαλης θα μπορω να ξεκινησω παλι βαρη συντομα?

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Τον γιατρο σου τον ρώτησες;

  3. #3

    Default

    ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΘΑ ΤΟΝ ΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΤΙΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΑΦΟΥ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΟ

  4. #4
    New Member zodiac killer's Avatar
    Join Date
    27-05-17
    Location
    ilion athens
    Posts
    17

    Default

    άσε τι λένε οι γιατροί , θέλουν λεφτά , αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να πάρεις βιταμίνη C ΚΑΙ MSM ώστε να συνθέσεις κολλαγόνο και να επιδιορθωθεί η βλάβη , τέτοιους τραυματισμούς έχω πάθει και εγώ στο παρελθόν και τους ξεπέρασα μόνος χωρίς γιατρούς !!

  5. #5
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Το ότι είχες πάθε κάτι και το ξεπέρασες μόνος σου δεν σημαίνει ότι όλες οι περιπτώσεις είναι ίδιες. Αν ήταν να πίνουμε ένα συμπλήρωμα και να γινόμασταν καλά θα ήταν πολύ ωραίο αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι.
    Μερικοί γιατροί όντως δεν είναι και οι πιο κατάλληλοι σε θέματα αποθεραπείας και αποκατάστασης, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι χωρίς να ξέρουμε το πρόβλημα του άλλου πρέπει να δίνουμε συμβουλές πάρε αυτό και θα λυθεί το πρόβλημα ως δια μαγείας.

  6. #6
    New Member zodiac killer's Avatar
    Join Date
    27-05-17
    Location
    ilion athens
    Posts
    17

    Default

    το πρόβλημα το ξέρουμε τενοντοπάθεια του υπερακάνθιου ανέφερε στο πόστ ! και ξαναλέω ότι τέτοια προβλήματα λύνονται με συγκεκριμένο τρόπο ! τώρα το κάθε συμπλήρωμα έχει διαφορετική ισχύ ανάλογα με τον τρόπο κατασκευής του , αυτά που λέω είναι εμπειρίες και από άλλα άτομα που ασχολούνται με powerlifting

  7. #7
    Pumping Iron
    Join Date
    26-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    569

    Default

    Ξέρουμε ότι έχει τενοντοπάθεια και ως εκεί. Δεν ξέρουμε ούτε τις αιτίες, ούτε την έκταση της ζημιάς, Δεν αμφισβητώ ότι κάποια συμπληρώματα μπορεί να σε βοήθησαν εσένα και άλλους. Όμως αυτό απέχει πολύ από το να προτείνεις σε κάποιον να βασιστεί σε αυτά για να λύσει το πρόβλημα του.

  8. #8
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Και εγω το ειχα παθει . Συνεχισε τις φυσικοθεραπειες και ακου τον γιατρο σου. Προσωπικα μου ειχε προτεινεi o γιατρος μαζι με τις φυσικοθεραπειες να βαζω συχνα παγο, βολταρεν και μου ειχε δωσει μυοχαλαρωτικα ( xefo rapid) Επισης τα λαστιχα θα βοηθησουν πολυ στην ενδυμανωση. Οταν μπεις ξανα στα βαρη, πολυ προσεχτικα και απεφυγε οτι σε ποναει εννοειται.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Προστασία Τένοντα Και Αρθρώσεων
    By cspili in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 01-03-16, 22:32
  2. Τραυματισμός Τένοντα & Διατροφή
    By saolin in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 27-10-13, 17:09
  3. Replies: 2
    Last Post: 21-01-13, 12:38
  4. Ρηξη μακρας κεφαλης δικεφαλου
    By aaabasilis in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 17-12-09, 15:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •