Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    25-01-18
    Posts
    1

    Default Η Διατροφή μου

    Καλησπέρα και απο μένα και καλώς σας βρήκα.
    Ασχολουμαι με το Γυμναστήριο τα τελευταια 3 χρονια και τον τελευταιο καιρο πιο σοβαρα (με διατροφες κλπ). Ειμαι 20 χρονων 1,88 και 72 κιλα. Σαν στόχο εχω να φτασω στα 85 κιλα πανω κατω. Το σωμα μου ειναι μυωδες ομως ειμαι αρκετα λεπτος. Θα ηθελα την γνωμη σας την διατροφη μου και εαν θα πρεπει να αλλαξω κατι πανω σε αυτην. Έχουμε και λέμε:

    Γεύμα 1(09:00) : 1 scoop whey, 100 γρ. muesli της Quacker ,1 μπανάνα
    Γεύμα 2 (11.30) : 1 σάντουιτς με μαύρο ψωμί ολικής άλεσης, με κοτόπουλο, 2 φέτες γαλοπούλα , 1 κ.γ. dirollo spread light
    Γεύμα 3 (14:00): 170 γρ. κοτόπουλο και 100 γρ. ρύζι, 1 κ.σ. ελαιόλαδο, πράσινη σαλάτα ή βραστά λαχανικά
    Γεύμα 4(16:30) πριν την προπονηση : 1 ολόκληρο αυγό, 7 ασπράδια και 300 γρ. πατάτα, 200 γρ. μπρόκολο
    Προπόνηση(18:00)
    Μετάπροπονητικό(19:30): 1 scoop whey, 1 μπανάνα και 30γρ ριζαλευρο
    Γεύμα 6 (20:45): 170 γρ. κοτόπουλο και 100 γρ. μακαρόνι ολικής, πράσινη σαλάτα ή βραστά λαχανικά
    Γεύμα 7 (10.30) : 200 γρ. γιαούρτι πλήρες και 10 γρ. λάδι καρύδας και καρυδια

    Το κοτοπουλο το αντικαθιστω ειτε με μοσχαρι ειτε με φιλετο χοιρινο
    Επίσης στο γευμα 7 τις ημερες ξεκουρασης τρωω τονο με πατατα βραστη και βραστα λαχανικα.
    Σαν διατροφη ειναι σωστη για τον στόχο μου; Επισης τα ασπραδια πρεπει να τα τρωω πριν οπως ειναι στη διατροφη μου ή καλυτερα μετα την προπονηση; και αν ναι με τι αντικαθιστω το πριν την προπονηση γευμα μου; Σας ευχαριστω πολυ!
    Last edited by vakalo; 20-02-18 at 02:03.

  2. #2
    Advanced Bodybuilder AU77's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    720

    Default

    Σε γενικές γραμμες είναι καλή η διατροφή σουφίλε.
    Πόσες θερμίδες βγαίνει και σε τι διαχωρισμό μάκρος;
    Βάζεις κιλα με αυτή; Τι πρόοδο έχεις κάνει σε σχέση με το στόχο σου;

    Εγώ θα πρόσθετα και όσπρια με ελαιόλαδο και μεγάλο τόνο έστω και μια φορά τη βδομάδα γιατί δεν αναφέρεις όσπρια και ψάρι καθόλου.
    Last edited by AU77; 20-02-18 at 08:36.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •