Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Member
    Join Date
    07-11-17
    Posts
    13

    Default Στατικό Ποδήλατο και Αγορά

    Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω πια ειναι η γνωμη σας για το συγκεκριμενο ποδηλατο το συγκεκριμενο κοστιζει 140 ευρω το χρειαζομαι για αεροβια μετριας εντασης 45 λεπτα -1ωρα οχι καθημερινα επειδη μενω εκτοσ πολης και δεν εχω γυμναστηριο κοντα; εχω φτιαξει δικο μου σπιτικο γυμναστηριο και επειδη με εχει κουρασει το τρεξιμο εξω + οτι με τον καιρο δυσκολευομαι μερικες φορες θα ηθελα να αλλαξω λιγο.. το budget μου ειναι περιοσμενο εωσ 150 ευρω αξιζει το συγκεκριμενο θα μπορω να κανω την δουλεια μου? Τα χαρακτηριστικα του ειναι αυτα:

    Ποδήλατο BFK-500 με μαγνητικό σύστημα αντίστασης με 8 επίπεδα ρύθμισης και μέγιστο βάρος χρήστη 100 Kg.
    Βάρος τροχού: 5 kg
    Computer προπόνησης με οθόνη LCD
    Λειτουργίες computer προπόνησης: απόσταση, χρόνος, θερμίδες, καρδιακοί παλμοί, ταχύτητα, χιλιόμετρα
    Ρύθμιση αντίστασης: χειροκίνητη με 8 επίπεδα ρύθμισης
    Τιμόνι ρυθμιζόμενης κλίσης
    Κατακόρυφη ρύθμιση καθίσματος
    Μέτρηση καρδιακών παλμών με αισθητήρες παλάμης
    Καθαρό βάρος: 21 Kg
    Διαστάσεις σε cm (Υ x Π x Β) 73 x 53 x 115.5
    c10200862-1.jpg

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Δεν μπορω να εκφέρω συγκεκριμένη άποψη γιατί δεν το έχω δει απο κοντά. Από μια φωτό δεν βγαινει συμπερασμα. Πάντως από τα χαρακτηριστικά και την τιμή πρόκειται για ένα βασικό στατικό ποδήλατο. Τώρα από θεμα ποιότητας δεν γνωρίζω. Αλλά πιστεύω την δουλειά του θα την κάνει. Ίσως αν μπορουσες να το δεις απο κοντα στο κατάστημα θα ήταν καλύτερα.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    07-11-17
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Δεν μπορω να εκφέρω συγκεκριμένη άποψη γιατί δεν το έχω δει απο κοντά. Από μια φωτό δεν βγαινει συμπερασμα. Πάντως από τα χαρακτηριστικά και την τιμή πρόκειται για ένα βασικό στατικό ποδήλατο. Τώρα από θεμα ποιότητας δεν γνωρίζω. Αλλά πιστεύω την δουλειά του θα την κάνει. Ίσως αν μπορουσες να το δεις απο κοντα στο κατάστημα θα ήταν καλύτερα.
    Δυστυχως το συγκεκριμενο δεν υπαρχει στο καταστημα μονο ονλινε μπορω να το παραγγειλω εχω βρει και ενα αλλο παρομοιο απο αλλο καταστημα η μονη διαφορα τους ειναι πως το αλλο αντεχει μεχρι 90 κιλα και ειναι 10 εκατοστα μικροτερο ισως και το βαρος να ειναι μικροτερο δεν ξερω διοτι δεν αναφερει καθολου και κοστιζει 10ευρω λιγοτερο εκεινο μπορω να το δω απο το καταστημα παντως

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Εγώ στη θέση σου θα έκανα λίγο υπομονή να μαζέψω λίγα χρήματα παραπανω να παρω ενα ποδήλατο με μεγαλύτερο βάρος δίσκου και να αντέχει 120κιλά.

  5. #5
    New Member
    Join Date
    07-11-17
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Εγώ στη θέση σου θα έκανα λίγο υπομονή να μαζέψω λίγα χρήματα παραπανω να παρω ενα ποδήλατο με μεγαλύτερο βάρος δίσκου και να αντέχει 120κιλά.
    Μεγαλυτερο βαρος δισκου στα ποσα κιλα ακριβως? Εχεις κατι συγκεκριμενο να μου προτεινεις γιατι δεν γνωριζω και γω πανω σε αυτο το κομματι κατι γενικα παντως κυριως μετριας εντασης αεροβια θελω να κανω 4-5 φορες την εβδομαδα πιστευω σε ενα φθηνο ποδηλατο σαν αυτο που προτεινω δεν ειναι για να το πιεσεις και πολυ αλλα αν δεν αξιζει καλυτερα να μαζεψω παραπανω οπως μου προτεινεις

  6. #6
    Pumping Iron vagosofron's Avatar
    Join Date
    10-03-17
    Location
    Λαμία
    Posts
    291

    Default

    Κανε λίγη υπομονή να μαζέψεις κάποια επιπλέον χρήματα και να πάρεις ενα spinning ποδήλατο. Σε λιγο βελτιώνεται και ο καιρός, οπότε θα μπορείς πιο εύκολα να κάνεις το αερόβιο σου έξω, για λίγο ακόμα.

  7. #7
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    Εγω στην θεση σου θα επενδυα σε ενα spin-bike και οχι απλο στατικο ποδηλατο . Μιας και στο spin-bike θα μπορεις να κανεις και πιο συνθετες ασκησεις αργοτερα.
    "The world is changed by your example , not by your opinion!"
    -Paulo Coelho


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Στατικό ποδήλατο και ασκήσεις με αλτήρες ταυτόχρονα;
    By whelof in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 19-08-17, 17:18
  2. Στατικό Ποδήλατο
    By Dimitris29 in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-16, 23:42
  3. Στατικό Ποδήλατο & Εκγύμναση Ποδιών
    By chatzidoukakis in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 07-11-13, 02:41
  4. Στατικό Ποδήλατο Και Google Maps!
    By GRF in forum Videos & Profiles Αθλητών
    Replies: 5
    Last Post: 09-04-10, 00:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •