Γεια σας,ειμαι φοιτητης και γενικα εχω το θεμα πως αν και γυμναζομαι(αρχικα κολυμβηση τεννις μπασκετ και μετα το γυμνασιο γυμναστηριο ενω κατα διαφορους χρονους δοκιμαζα crossfit και αλλα προγραμματα) απο τα 5 ως τωρα(20) ποτε δεν μπορουσα να παρω κιλα...Πλεον ειμαι 1,82,και 61 κιλα,σχεδον καθολου λιπος(εδω που τα λεμε ουτε κρεας δεν εχω αλλα με σωζει το οτι εκανα γυμναστικη)..Τον τελευταιο χρονο εχω σκολιωση(γυρω στις 15 μοιρες) οποτε και παω πιλατες...Θα αρχισω προσεχως βαρη με ασκησεις που δεν επιβαρυνουν τη μεση ,ειτε 3 μερες πιλατες και 2 βαρη,ειτε μετα τις πιλατες(ειναι σωστο αυτο?γιατι οι πιλατες ειναι κυριως αεροβιο και ελεγα μηπως παραλειψω τον διαδρομο που εκανα στην αρχη και μετα απο αυτες αρχισω βαρη)...Για καποιο λογο(ισως εχω μικρο στομαχι) δεν μπορω να φαω πολυ,ουτε επισης και συχνα,δηλαδη τα 2 μετρια γευματα την ημερα με υπερκαλυπτουν,οπως επισης και δεν μπορω να φαω το πρωι,οταν σηκωθω πρεπει να περασει στανταρ ενα 3-4ωρο για να μπορεσω να φαω χωρις να νομιζω οτι θα τα βγαλω,εχοντας τη συνηθεια να πινω ενα φραπε το πρωι(το να μην πιω δεν αλλαζει κατι)..Ετσι δοκιμασα για περιπου ενα μηνα να τρωω οσο μπορω,κυριως μακαρονια ρυζι οπως και κρεας ,αυγα και οποτε ειχα τονο,αλλα πηρα 1 κιλο ενω τα χρηματα που ξοδεψα ηταν απαγορυτικα για φοιτητη..Κατεληξα λοιπον πως θα θελα να δοκιμασω να παρω καποια πρωτεινη(η πρωτεινη με υδατανθρακα?? που μου προτεινε φιλος) για 1-2 μηνες,οχι σαν αντικατασταση φαγητου,αλλα να παιρνω λιγο οταν ξυπναω αφου δεν τρωω ετσι και αλλιως,και λιγο μετα τη γυμναστικη,ωστε να παρω καποια κιλα,και μετα να σταματησω(γιατι κατ εμε πιστευω πως χρειαζεται σε οσους θελουν να κανουν πολυ καλο σωμα,να παρουν η να χασουν κιλα,ενω εγω απλα θελω να νοιωθω καλα με το σωμα μου)...Ξερω πως δεν αντικαθηστα τη διατροφη αλλα με το budget μου ουτε τη μιση διατροφη που θα θελα δεν μπορω να κανω..Οποτε τι εχετε να προτεινετε(οπως και ποση ποσοτητα χρειαζομαι καθε μηνα) σε λογικη τιμη,και εχοντας κατα νου πως θα συνεχισω να τρωω αυγα και κρεας αλλα σε μικροτερο ποσοστο??Ευχαριστω εκ των προτερων