καλησπερα σας!

θα ηθελα τη συνδρομη σας στο παρακατω διατροφη με στοχο την απωλεια λιπους, συσφιξη κ μυικη ενδυναμωση.

ειμαι 31 χρονων με υψος 1.65 και βαρος 70 κιλα. στοχο εχω τα 60 κιλα. εδω να πω οτι εχω ξανασχοληθει στο παρελθον με γυμναστικη κ διατροφη εχοντας παρει πολυτιμες συμβουλες κι απο δω μεσα αλλα δυστυχως εχω υποπεσει κ στο συνδρομο 'φυσαρμονικας' ανα τα χρονια ενασχολησης μου, οποτε παμε αλλη μια ελπιζοντας να ειναι κ η τελευταια.

πρωινο
1 φρουτο,5 καρυδια ή αμυγδαλα

δεκατιανο
ομελετα με 3 κροκους κ 1 ολοκληρο αυγο,πιπεριες,μανιταρια κ 80 γρ πατατες φουρνου

μεσημεριανο
120 γρ. κοτοπουλο ή μοσχαρι ή γαλοπουλα , 120γρ πατατες φουρνου ή ρυζι , σαλατα μαρουλι ή λαχανο ή ντοματινια, 1κ.γ ελαιολαδο

μεταπροπονητικο
1 σκουπ πρωτεινη , 1 ξινομηλο

βραδινο
150 γρ κρεατικο , σαλατα ή ντοματινια, 1 κ.γ ελαιολαδο


υποσημειωσεις
1)η παντελης ελλειψη γαλακτοκομικων οφειλεται στο γεγονος οτι τον τελευταιο μηνα που τα εχω κοψει,εχω παρατηρησει προοδο στη μη εμφανιση σπυρακιων που τα τελευταια 2 χρονια εμφανιζω στο πηγουνι.ισως να ειναι κ τυχαιο αλλα θα ηθελα να το συνεχισω για λιγο. αναγνωριζω οτι πχ το πρωινο ειναι λιγο λειψο. εκει συνηθιζα να βαζω γιαουρτι. εχετε να προτεινετε καποια εναλλακτικη?

2)τις off ημερες στο απογευματινο εχω το ξινομηλο μονο. δεν πινω το σκουπ πρωτεινη. ειναι οκ?

3) οσον αφορα στην προπονηση, σκεφτομαι τον 1ο μηνα να κανω κυκλικο που ανεβαζει τους παλμους 3 φορες την εβδομαδα συν 1-2 αεροβια 45 λεπτα σε ξεχωριστη μερα κ μετα να αυξησω σταδιακα.


παρακαλω για τις προτασεις σας ?